5* Arena Nehir Gemisi ile Ren Nehri Turu (2. Kat) Nehir Gemisi ile 7 Gece / 8 Gün

  • 25 Mayıs 2020 Pazartesi - 1 Haziran 2020 Pazartesi Tarihleri arası

Yolcu Sayısı Seçiniz

Toplam Tutar
9.149,14 ₺

Özet

5* Arena Nehir Gemisi ile Ren Nehri Turu
Ramazan Bayramı
Sun Express ile Ulaşım
25 Mayıs - 01 Haziran 2020
7 Gece & 8 Gün

Tur Programı

M/S ARENA Nehir Gemisi 2005 yılında ilk seferini gerçekleştirmiş olup 2019 kış sezonunda tamamen yenilenmiştir. Sınıfındaki en güzel gemilerden birisi olan MS Arena; 135 metre uzunluğunda olup 190 yolcu kapasitelidir ve misafirlerine 52 personeli ile hizmet vermektedir.Bölgenin en güzel dönemlerinden olan mayıs sonunda, Ramazan Bayramı tatilinde gerçekleştirilecek özel seferimizde, Avrupa’nın en güzel manzaralarından birinin eşliğinde “Romantik Ren Nehri'nin” en güzel limanlarını bir hafta boyunca keşfedeceğiz…01. Gün: 25 Mayıs 2020 Pazartesi // Düsseldorf - Köln, Almanya 
 İzmir Adnan Menderes Havalimanı Dış Hatlar, Sun Express Hava Yolları kontuarı önünde saat 09.00’da buluşma. Check-in ve pasaport işlemlerinin ardından XQ 958 no’lu sefer ile 11.30’da Düsseldorf’a uçuş. Yerel saat ile 13:55’te varış. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından bizi bekleyen aracımız ile öncelikle panoramik Düsseldorf şehir turumuzu ardından yarım saat mesafede Köln’de panoramik şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Ardından gemimize transfer ve gemiye giriş işlemleri. Gemimiz akşam yemeği sonrası saat 22.00’de Ren nehrinde seyrine başlayacak. 

02. Gün: 26 Mayıs 2020 Salı // Rüdesheim, Almanya 
Öğlenden sonra saat 15.00’de Almanya’nın en güzel kasabalarından, UNESCO Dünya Mirası Listesine dahil olan, güzel yoluyla ünlü, şirin, şarap üretici kasaba Rüdesheim’a varıyoruz. Gemimiz akşam 20.30’a kadar demirli olacak. 
*Ekstra Rüdesheim & Müzik Aletleri Müzesi Turu: “Winzerexpress” mini treniyle önce panoramik olarak Dünyaca ünlü şarap bağlarını görüyoruz. Ardından kasabanın merkezine geliyoruz. Burada kesinlikle görülmesi gereken ve çok ilginç bir müze olan Siegfried’in Mekanik Müzik Aletleri Müzesini ziyaret edip, şarap tavernalarıyla ünlü Drosselgasse’de yürüyüş yapıyoruz. 
               
03. Gün: 27 Mayıs 2020 Çarşamba // Speyer (Heidelberg), Almanya 
Sabah saat 08.00’de Speyer’e varıyoruz. Gemimiz saat 18.00’e kadar Speyer limanında demirli kalacaktır. 
*Ekstra Speyer & Heidelberg Turu; Speyer’de gerçekleştireceğimiz turumuzun ardından; Almanya’nın en romantik şehri olarak bilinen Heidelberg’e hareket ediyoruz. Şehri ikiye bölen Neckar Nehri ve Palatine Kale Sarayı ile birlikte Heidelberg benzersiz güzelliğe sahiptir. Heidelberg Kale Sarayı, saray mahzenlerinde sergilenen dev boyutlardaki fıçı Grosses Fass, halk arasındaki adı ile Eski Köprü diye anılan Carl-Theodor Brücke ve Eski Şehrin tam ortasında yer alan Heiligegeistkirche (Tarihi Kilise) görülecek yerler arasındadır. Kilisenin hemen yan meydanında kurulan Noel alışveriş yapıp sıcak şarap tadabilirsiniz. Heidelberg tarihi şehir içerisinde serbest zaman ve ardından Speyer’de bizi bekleyen gemimize dönüş. 

04. Gün: 28 Mayıs 2020 Perşembe // Kehl - Strasbourg (Colmar), Fransa 
Sabah 06.00’da Kehl limanına varacak olan gemimiz akşam 16.30’a kadar limanda demirli kalacaktır.  
*Ekstra Strasbourg Turu: Kahvaltı sonrasında başlayacağımız turumuzda Fransa’nın tarih yüklü, 7. büyük şehri, 1988 yılında UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ne alınan Strasbourg’u detaylı olarak tanıyacağız. Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi, Avrupa Konseyi ve Avrupa Birliği Parlamento Binalarını, Cumhuriyet Meydanı, Opera Binası ve Üniversiteyi panoramik olarak ziyaret ediyoruz. Tarihi adadaki yürüyüş turumuz sırasında Notre Dame Katedrali, Kammerzehl Evi, Alışveriş Caddeleri ve Kleber Meydanı görülecek yerler arasındadır. Ardından şehir merkezinde serbest zamanımız oluyor. Serbest zamanın ardından belirlenen saatte gemimize dönüyoruz. 

05. Gün / 29 Mayıs 2020 Cuma // Basel, İsviçre 
Sabah 09.00’da Basel limanına varacak olan gemimiz akşam 18.00’e kadar limanda demirli kalacaktır.
*Ekstra Basel & Luzern Gölü Turu: Panaromik Basel Turu sonrası hareket edeceğimiz Luzern kenti, Platus ve St.Gothard dağlarının eteklerinde bulunan Luzern Gölü’nün kenarında kuruludur. Kent aynı zamanda İsviçre’nin festivaller şehri olarak da bilinmektedir. Varışımızın ardından ilk olarak dünyanın en etkileyici heykellerinden biri olarak kabul edilen Yaralı Aslan Heykeli’ni ziyaret ediyoruz. Fransız ihtilali sırasında ölen İsviçre muhafızlarının anısına yapılmış dev heykel sizleri çok etkileyecektir. Yine bu bölgede dünyaca ünlü İsviçre saatlerini ya da hediyelik eşya alabileceğiniz bir mağazada serbest zamanımız olacak. Ardından doğa harikası göl kenarına geçerek, yürüyüş turumuzu yapıyoruz. Tarihi Tren İstasyonu, Opera Binası, şehrin simgesi olarak bilinen Tarihi Şapel Köprüsü ve Belediye Binasını gördükten sonra serbest zaman. Tur sonrası en geç 17.00’de Basel limanında olacak şekilde kentten ayrılıyoruz.

06. Gün: 30 Mayıs 2020 Cumartesi // Breisach, Almanya 
Gece yarısı 01.00’de Breisach limanında demirleyecek olan gemimiz öğleden sonra 13.00’de demir alacaktır.  
*Ekstra Colmar Turu: Kahvaltı sonrası Alsace Bölgesinin İncisi olarak kabul edilen Colmar’a hareket ediyoruz. Kentin tarihi kalbi trafiğe kapalı olduğundan turumuzu yürüyerek yapacağız. Özgürlük Heykeli’nin mimarı Frederic Auguste Bartholdi eserleri, küçük Venedik bölgesi ve Alman, Fransız mimarisi evleri gördükten sonra şehir merkezinde serbest zamanımız oluyor. Bu sürede tezgahları gezebilir, bölgenin gastronomik örneklerini tadabilir ya da rustik kafelerde bölge şarabı veya kahvelerinden içebilirsiniz. Serbest zaman sonrası Breisach’a gemimize dönüyoruz. 

07. Gün: 31 Mayıs 2020 Pazar // Mannheim - Mainz, Almanya 
Sabah 07.00’de Mannheim’a yanaşacak gemimiz öğlen 12.00’de demir alacaktır.  
*Ekstra Mannheim & Frankfurt Turu: Kareler şehri olarak bilinen Mannheim’da yapacağımız panoramik turda Elector Sarayı ve Su Kulesi görülecek yerler arasında… Vereceğimiz serbest zaman sonrasında Frankfurt’a hareket. Frankfurt Şehir turunda öncelikle aracımızla panoramik şehir turunu gerçekleştiriyoruz. Ardından eski şehirdeki yürüyüş sırasında Orta Çağ’dan kalma belediye binası olan Romer, St. Bartholomew Katedrali, Opera Binası ve alışveriş caddesi Zeil göreceğimiz yerler arasında. Turumuzun ardından Mainz limanında demirli gemimize dönüyoruz.

08. Gün: 01 Haziran 2020 Pazartesi // Köln - Düsseldorf, Almanya
Sabah 07.00’de gemimiz Köln limanına yanaşacak. Sabah gemide alınacak kahvaltı sonrası Düsseldorf Havalimanına transfer. Havalimanında yapılacak pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından XQ 959 no’lu sefer ile saat 14.55’te İzmir Adnan Menderes Havalimanına uçuş. Saat 19.15'te varış ve turumuzun sonu.