Almanya - Polonya Turu PGS ile 7 Gece / 8 Gün

  • 22 Mayıs 2020 Cuma - 29 Mayıs 2020 Cuma Tarihleri arası

Yolcu Sayısı Seçiniz

Toplam Tutar
5.485,82 ₺

Özet

Almanya - Polonya Turu
Berlin - Poznan (1) - Varşova (1) - Krakow (2)- Wroclaw (1) - Dresden - Berlin (2)
Pegasus Hava Yolları Tarifeli Seferi ile
22 Mayıs 2020 Hareket
7 Gece 8 Gün
(Berlin gidiş, Berlin dönüş)

Tur Programı

1. Gün: 22 Mayıs 2020 Cuma // İstanbul - Berlin - Poznan
Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Pegasus Hava Yolları kontuarı önünde siz değerli misafirlerimiz ile saat 08.00’da buluşma. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yolları PC 979 sayılı tarifeli seferi ile saat 10.30’da Berlin’e uçuş. Yerel saat ile 12.25’te varışımızın ardından alanda bizleri bekleyen özel otobüsümüzle Poznan’a hareket. Poznan’a varışımızın ardından otelimize yerleşme ve geceleme otelimizde.  

2. Gün: 23 Mayıs 2020 Cumartesi // Poznan - Varşova 
Sabah kahvaltısının ardından Poznan şehir turumuza başlıyoruz. Şehir turumuz sırasında; Polonya’nın en büyük serası “The Palm House”u, Market Meydanı’nı, Rönesans’ın ülkeye etkilerini en güzel yansıtan Şehir Binasını, ülkedeki en güzel Barok yapılardan biri olan St.Maria Magdelana Collegiate Kilisesi’ni  ve Özgürlük Meydanını göreceğiz. Turumuzun ardından Varşova’ya doğru yola çıkıyoruz. Dileyen misafirlerimiz yol üzerinde ekstra düzenlenecek Torun turuna katılabilirler. Torun, Orta Çağ Gotik mimarisini yansıtan, tamamen tuğladan yapılmış, anıtsal kiliseler, tarihi belediye binası ve şehir duvarlarını barındırmaktadır. Dünyanın, evrenin merkezinde yer almadığı gerçeğini kanıtlayan Mikaloj Kopernik'in doğduğu ve büyüdüğü şehir olan Torun, UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer almaktadır. Eski kent merkezi, Belediye Binası ve Kopernik’in evini ziyaretin ardından Varşova’ya hareket ve geceleme otelimizde.

3. Gün: 24 Mayıs 2020 Pazar // Varşova - Krakow 
Sabah kahvaltısının ardından Varşova panoramik şehir turu düzenlenecektir. Görülecek yerler arasında; Panoramik olarak Kraliyet Sarayı, III. Zygmunt Waza Sütün Heykeli, Kraliyet Meydanı, Çanlı Meydan, şehre giriş anıtsal kapısı Barbakan, Deniz Kızı Sirena Anıtı ve Madam Curie’nin Evi göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuzun ardından dileyen misafirlerimiz yol üzerinde ekstra olarak düzenlenecek Czestochowa turuna katılabilirler. Polonya’nın açık hava müzesi olarak bilinen Czestochowa, Siyah  Madonna Tablosu, Bakire Meryem Tapınağı’nın evi olan Jasna Gora’nın Pauline Manastırı’nı bulunduran, dünyaca ünlü bir şehirdir. 
Her sene yaklaşık 5 milyon üzerinde ziyaretçinin akınına uğrayan bu kutsal şehri gördükten sonra Krakow’a hareket ediyoruz.

4. Gün: 25 Mayıs 2020 Pazartesi // Krakow 
Kahvaltı sonrası panoramik Krakow şehir turumuz başlıyor. Papa II.Jean Paul’un başpiskopos iken papa seçildiği bu şehirde ilk olarak UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan tarihi şehir merkezini göreceğiz. Avrupa’nın en büyük meydanlarından biri olan ve etrafını çeviren sayısız tarihi binalar bulunan bu meydanda Orta Çağ  Avrupasında geziyormuş gibi hissedeceksiniz. Sonrasında ise Wawel Kalesi’ni ve Papa II.Jean Paul’un rahip olarak ilk vaazını verdiği Wawel Katedrali’ni göreceğiz. Diğer görülecek yerler arasında ise; Pazar Meydanı, Kumaş Pazarı-Kapalı Çarşı Sukiennice, Meryem Ana Bazilikası, Florianska Caddesi, Barbakan, Slowacki Tiyatrosu bulunmaktadır. Şehir turu sonrası arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Wieclzka Tuz Madeni turuna katılabilirler. 13. yüzyılda kaya tuzu madeni olarak kullanılan ve zaman içinde tuzdan heykeller yapılan Wieliczka Tuz Madeni, sanatsal çalışmalar ile yer altı şehrine dönüşmüş ve UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde de bulunmaktadır. Gezi sonrası otele transfer. Akşamını eğlenceli geçirmek isteyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek akşam yemekli Leh Gecesi turunda canlı müzik eşliğinde yerel tatların denenebileceği lokal bir restoranda geçirebilirler. Geceleme otelimizde. 

5. Gün: 26 Mayıs 2020 Salı// Krakow - Wroclaw 
Sabah kahvaltısının ardından Wroclaw’a doğru yola çıkıyoruz. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak yol üzerinde düzenleyeceği Auschwitz Nazi Kampı turuna katılabilirler. İkinci Dünya Savaşı sırasında yaklaşık 1,5 milyon Yahudi’nin sistematik olarak işkenceye maruz kaldığı ve katledildiği, UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan Auschwitz –Birkenau Nazi kampını ziyaret ediyoruz. Turumuzun ardından Wroclaw’a varış ve Wroclaw şehir turu. Şehir turumuzda tarihi merkezde bulunan Market Meydanı, 13.yüzyılda yapımına başlanan ve bugün hala toplumsal ve kültürel olaylar için kullanılan Şehir Binası’nı göreceğiz. Sonrasında ise tarihi 9.yüzyıla uzanan ve şehrin en eski kısmı olan Ostrow Tumski “Katedral Adası”nı göreceğiz. Turumuzun ardından otelimizde transfer. Geceleme otelimizde. 

6. Gün: 27 Mayıs 2020 Çarşamba // Wroclaw - Berlin  
Sabah kahvaltısının ardından Berlin’e hareket ediyoruz.  Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak yol üzerinde düzenleyeceği Dresden turuna katılabilirler. Dresden’e varışımızı takiben şehir turumuz başlıyor. Görülecek yerler arasında; Semper Opera Binası, Tiyatro Meydanı, Kadınlar Kilisesi, Martin Luther Meydanı ve Prag Caddesi bulunmaktadır. Dresden’i gördükten sonra, Berlin’e hareket ediyoruz. Berlin’e varış ve geceleme otelimizde. 

7. Gün: 28 Mayıs 2020 Perşembe // Berlin 
Sabah kahvaltısının ardından Berlin şehir turu. Panoramik olarak yapılacak olan Berlin şehir turumuzda görülecek yerler arasında; Alexanderplatz, Fernsehturm (TV Kulesi), Rotes Rathaus (Berlin Belediye Binası), Nikolai Meydanı, Berlin Katedrali, Schlossplatz ve Unter den Linden Bulvarı, iki ünlü katedrali ile Friedrichstraße ve Gendarmenmarkt, Berlin duvarı kalıntıları, Checkpoint Charlie, Brandenburg Kapısı, Potsdamer Platz ve Kurfürstendamm Bulvarı bulunmaktadır. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Potsdam turuna katılabilirler. UNESCO Dünya Mirası Listesinde olan Potsdam'da Sanssouci Sarayı, Dikilitaş, Brandenburg Kapısı, Nikolai Kilisesi, Tarihi Değirmen Ende, Rus Kolonisi Aexandrowka, Fransız Kilisesi, St. Peter und Paul Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminin ardından otelimize hareket ve geceleme otelimizde.
 
8. Gün: 29 Mayıs 2020 Cuma // Berlin - İstanbul
Sabah kahvaltısının ardından havalimanına hareket. Pegasus Hava Yollarının PC 978 sefer sayılı uçuşu ile saat 16.20’da İstanbul’a hareket. Saat 20.15'te Sabiha Gökçen Havalimanına varış ve turumuzun sonu.