Balkan Senfonisi Turu Lüks Otobüsler ile Ulaşım

  • 31 Mayıs 2019 Cuma - 7 Haziran 2019 Cuma Tarihleri arası

Yolcu Sayısı Seçiniz

Toplam Tutar
1.695,57 ₺

Özet

Balkan Senfonisi
Lüks Otobüsler ile Ulaşım
31 Mayıs - 07 Haziran 2019
6 Gece / 8 Gün
Bulgaristan - Sırbistan - Bosna Hersek - Hırvatistan - Karadağ - Arnavutluk - Makedonya - Yunanistan

Medeniyetlerin, Kültürlerin, İnançların, Lezzetlerin Buluşma Noktasında Balkanların Gerçeğine Yolculuk...

Tur Programı

1. Gün: 31 Mayıs 2019 Cuma // İstanbul - Sofya
21.00'de Kadıköy Evlendirme Dairesi
21.30'da Mecediyeköy Migros önü
22.00'de İncirli Ömür Plaza önü
22.30'da Isparta Kule Tır Parkı önü
23.30'da Silivri Kipa önünden hareket ile gece yolculuğumuz başlıyor.
Otobüse binişlerini gerçekleştiren misafirlerimiz  ile Pazarkule Sınır Kapısı'na varışımızı gerçekleştiriyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerinin tamamlanmasının ardından Sofya’ya doğru yola çıkıyoruz. 

2. Gün: 01 Haziran 2019 Cumartesi // Sofya - Belgrad
Sabah erken saatlerde Sofya'ya varışımızla panoramik şehir turumuza başlıyoruz. St. Nedelya Kilisesi, Rus Kilisesi, Rotanda Kilisesi, Aya Sofya Kilisesi, Parlamento, Milli Kütüphane ,Eski Kraliyet Sarayı, Sofya Üniversitesi, Aleksander Nevski Katedrali, Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık ve Banya Başı Camii görülecek yerler arasındadır. Ayrıca ulu önder M.Kemal Atatürk’ün yeniçeri elbisesi giyerek katıldığı balonun yapıldığı ordu evini de görme fırsatımız olacak. Turumuz ve serbest zamanın ardından Sırbistan'ın başkenti Belgrad'a doğru yola çıkıyoruz. Varışımız sonrası otelimize yerleşme. Geceleme otelimizde.

3. Gün: 02 Haziran 2019 Pazar // Belgrad - Saraybosna
Sabah otelde alınacak kahvaltı sonrası Belgrad’ta yapacak olduğumuz panoramik şehir turunda; NATO tarafından bombalanmış İçişleri Bakanlığının binalarını görüyoruz. Turumuzun devamında yaya olarak Bayraklı Camisi, Belgrad Kalesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Saat Kulesi, Sokollu Mehmet Paşa Çeşmesi, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Zindan Kapı, Leopoldov Kapı, Stefan Lazarevic Anıtı, Nebojsa Kulesi, Kale Meydan, Saborna Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydanı görüyoruz.
Dileyen misafirlerimize ekstra  olarak Belgrad Tuna ve Sava Nehri Tekne Turu’na katılabilirler. Bosna-Hersek'in başkenti Saraybosna'ya doğru yola çıkıyoruz. Varışımız sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Boşnak Gecesi Turuna katılabilirler.

4. Gün: 03 Haziran 2019 Pazartesi // Saraybosna - Mostar - Potiçel - Trebinje
Sabah otelde alacağımız  kahvaltının ardından Saraybosna'da panoramik şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Panoramik şehir turumuz esnasında meşhur Başçarşı, tarihi Osmanlı hanı Morica Han, şehrin dinsel kozmopolitliğini yansıtan Katolik Katedrali, Sinagog, Hüsrev Bey ve Ferhadiye Camileri, 1914'te Franz Ferdinand suikastinin gerçekleştiği Latin Köprüsü, Eski Kütüphane’yi görüyoruz. Devamında serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan savaş zamanı iki buçuk yıl şehrin bütün ihtiyaçlarının karşılandığı ve şehre giriş çıkışların yapıldığı  Savaş Tüneli ve Müzesi Turuna katılabilirler. Mostar’a doğru yola çıkıyoruz. Mostarda varışımızda panoramik olarak Mostar'ı tanıtan yürüyüş turumuzda,UNESCO Dünya Mirası Listesi'ndeki Mostar Köprüsü, Kuyumcular Çarşısı, Koska Mehmed Paşa Camii, Eski Hamam ve döneminin Osmanlı evini yansıtan Müslüm Bey Konağı göreceğimiz yerler arasındadır. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenicek olan Blagay Turuna katılabilirler. Mostar hareketimiz sonrası 15. yüzyıldan itibaren Osmanlı eserleriyle donatılmış 16. yüzyıldaki dokusuyla günümüze kadar bozulmadan ulaşmış Osmanlı köyü Poçitele uğruyoruz. Poçitel köyü sonrası konaklama yapacağımız şehre hareket. Konaklama bölge yoğunluğuna göre Trebinje veya çevresindeki iller olabilir. Geceleme otelimizde.

5. Gün: 04 Haziran 2019 Salı // Hırvatistan - Kotor - Budva - Podgoria veya İşkodra
Sabah  otelde alacağımız kahvaltının ardından Hırvatistan'a geçiyoruz. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenicek olan Dubrovnik Turuna katılabilirler. Manzaralı, kısa bir yolculuğun ardından, İtalyanca adı Ragusa olan, Adriyatik'in en eski ticaret limanlarından, uzun yıllar Venedik etkisinde kaldığı için İtalyan üslubu mimarisi ve şehir dokusuyla bünyesinde muhteşem bir tarih-doğa sentezini barındıran Dubrovnik'e varış. Bu güzel şehri tanıtan turumuza öncelikle UNESCO Dünya Mirası Listesi'ne dahil olan Eski Şehir Meydanı ile başlıyoruz. Şehrin Kule ve Surları, Aziz Vlah Kilisesi, Knez Köşkü, ünlü şair Gundulic'in Heykeli, tarihi çeşme ve 14. yüzyıldan kalma eczane diğer göreceğimiz yerlerden bazıları. Daha sonra bu güzel şehrin büyülü atmosferinde vakit geçirmek için serbest zaman. Serbest zamandan sonra Karadağ’a geçiyoruz. İlk durağımız, Kotor… Burada StariGrad’da (Eski Şehir-Kale) yürüyerek yapacağınız turda bu şirin beldeyi tanıyacaksınız. Kotor turumuz sonrası son olarak Budva’dan geçerek, St Stefan’ı ve Budva’yı panoramik olarak tepeden görebileceğimiz bir mola sonrasında konaklama yapacağımız şehre hareket ediyoruz. Konaklama bölge yoğunluğuna göre Podgorica veya İşkodra’da gerçekleşebiliriz. Geceleme otelimizde.

6. Gün: 05 Haziran 2019 Çarşamba // Tiran - Ohrid
Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Tiran'a doğru yola çıkıyoruz.Panoramik turumuzda Ethem Bey Camii, Saat Kulesi, İskender Bey Heykeli ve Meydanı, Opera Binası panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminden Makedonya sınır geçtikten sonra Ohrid'e hareket ediyoruz. Ohrid’te panoramik turumuzu yaya olarak gerçekleştireceğiz. Ayasofya Kilisesi, Roma döneminden kalma amfitiyatro, Osmanlı döneminden kalma Halveti Tekkesi, Safranbolu Evlerini anımsatan eski yapılar ve Çınar Meydanı gibi yerler görülecektir. Sonrasında serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenicek olan Ohrid Gölü Tekne Turuna katılabilirler. Rehberimizin bildirdiği saatte toplanma ve otelimize transfer. Geceleme otelimizde. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Ohrid Makedon gecesi turuna katılabilirler.

7. Gün: 06 Haziran 2019 Perşembe // Tetova - Üsküp
Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Üsküp’e doğru yola çıkıyoruz. Dileyen misafirlerimiz yol üzerinde düzenlenecek olan esktra St.Naum Turuna katılabilirler. Yolumuzun üzerinde Tetova, Osmanlı döneminde kullanılan adıyla Kalkandelen ilk durağımız olacak. Burada, 1438 yılında inşa edilmiş, Alaca Cami'yi ziyaret edeceğiz. Üsküp'e doğru yolumuza devam ediyoruz. Panoramik olarak Üsküp'ü tanımaya başlıyoruz. Üsküp Kalesi, Yahya Paşa Camii, Mustafa Paşa Camii, Kapan Han, Davut Paşa Hamamı, Taş Köprü, İskender Bey Heykeli, Rahibe Teresa Anı Evi, Eski tren garı görülecek yerler arasındadır. Rehberimizin bildireceği toplanma saatine kadar verilecek serbest zamanda alışveriş yapabilir, Üsküp'ün kafelerinin tadını çıkarabilirsiniz. Serbest zaman sonrası otelimize transfer.Geceleme otelimizde.

8. Gün: 07 Haziran 2019 Cuma // Selanik - Kavala - İstanbul
Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Selanik’e yola çıkıyoruz. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenicek olan Matka Kanyonu Turu'na katılabilirler. Selanik'e vardığımızda panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Yapacağımız panoramik şehir turumuzda, Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar, Selanik Kalesi, Osmanlı ve Bizans eserlerini görüyoruz. Yunanistan’ın en büyük kilisesi olan Aya Dimitros Kilisesi ve şu an Türk konsolosluğunun da bahçesinde bulunduğu Ulu Önder Atatürk'ün evini ziyaret ettikten sonra Kavala'ya doğru hareket ediyoruz. Kavala'ya varışın ardından yapacağımız şehir turunda Mehmet Ali Paşa Külliyesi, Kavala Kalesi(panoramik olarak), su kemerleri, belediye binası, liman görülecek yerler arasındadır. Yapılacak otobüs yolculuğuyla İskeçe, Dedeağaç, İpsala yolu takip edilerek İpsala sınır kapısına varış. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından Tekirdağ üzerinden İstanbul’a hareket.