Belgrad Turu (3*) Pegasus HY ile 2 Gece / 3 Gün

  • 1 Mart 2019 Cuma - 3 Mart 2019 Pazar Tarihleri arası

Yolcu Sayısı Seçiniz

Toplam Tutar
1.730,57 ₺

Özet

Belgrad Turu 
Pegasus Havayolları ile 
01 - 03 Mart 2019
2 Gece / 3 Gün

Tur Programı

1. Gün: 01 Mart 2019 Cuma // İstanbul - Belgrad  
İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminalinde siz değerli konuklarımızla sabah saat 09.00’da buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerini takiben saat 11.50’de Pegasus Havayolları’nın PC371 sefer sayılı uçağıyla Belgrad'a hareket. Yaklaşık 1 saatlik yolculuğun ardından yerel saat ile 11.35’te Belgrad'a varış. Varışımız sonrası havalimanından ayrılış ve otelimize transfer. Akşam dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Sırp Gecesi Turuna katılabilirler. Geceleme Belgrad otelimizde.

2. Gün: 02 Mart 2019 Cumartesi // Belgrad  
Sabah kahvaltısı sonrası serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Novi Sad - Sremski Karlovci turumuza katılabilirler. Novi Sad’a gitmek için özel aracımızla yola çıkıyoruz. İlk durağımız Sremski Karlovci. Bu güzel kasabada 1699’da 72 gün süren görüşmeler sonrası Osmanlı Devleti ile Avusturya-Macaristan-Venedik ve Polonya arasında Karlofça Barış Anlaşması imzalanmıştır. Ziyaretimizde anlaşmanın imzalandığı 4 kapılı mekanı ve burası dışında meydan, Dört Arslan Çeşmesi, tarihi Ortodoks ve Katolik kiliseleri göreceğimiz yerlerdendir. Kahve molası sonrası yolumuza devam ediyoruz ve yol üzerinde Petrovaradin Kalesi'nde Belgrad Kapısı, Saat Kule, Yukarı Şehir, Uzun Kışla, Leopold Kapısı'nı göreceğiz. Ardından Novi Sad’a varıyoruz. Voyvodina, Sırbistan'ın kuzeyindeki multi-etnik bir eyalettir. Ekonomik olarak Sırbistan'ın en gelişmiş bölgesidir ve başkenti Novi Sad’tır. Varışımıza takiben turumuza başlıyoruz. Burada yapacağımız yürüyüş turu sırasında Özgürlük Meydanı, Halk Tiyatrosu, Tuna Sokağı ve sahili, Svetozar Miletiç Heykeli, Katolik Katedrali, Ortodoks Aya Yorgi Katedrali, Aya Nikola Kilisesi ve Sinagog panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Serbest zamanın ardından turumuzun bitimiyle beraber otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

3. Gün: 03 Mart 2019 Pazar // Belgrad – İstanbul 
Sabah kahvaltısı sonrası odaların boşaltılması. Buluşma saatinde özel aracımızla havalimanına transfer. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Pegasus Havayolları’nın PC372 sefer sayılı uçağı ile saat 12.45’de İstanbul'a hareket. Yaklaşık 1 saatlik yolculuğun ardından İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na saat 16.30’da varış ve turumuzun sonu. Bir sonraki gezimizde buluşmak dileğiyle…