Beyrut Turu (4*) THY ile 3 Gece / 4 Gün

  • 11 Ağustos 2019 Pazar - 14 Ağustos 2019 Çarşamba Tarihleri arası

Yolcu Sayısı Seçiniz

Toplam Tutar
3.274,69 ₺

Özet

Beyrut Turu
Kurban Bayramı Özel
Türk Hava Yolları Tarifeli Seferi ile 
11 - 14 Ağustos 2019
3 Gece / 4 Gün

Tur Programı

1. Gün: 11 Ağustos 2019 Pazar // İstanbul – Beyrut 
İstanbul Yeni Havalimanı dış hatlar terminalinde Türk Hava Yolları kontuarı önünde saat 10.00’da buluşma. Bagaj, bilet ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK 824 seferi ile saat 12.30’da Beyrut’a hareket. Yerel saat ile 14.25’te varış ve alanda bizleri bekleyen aracımız ile şehir turumuz başlıyor. Güvercin Kayalıkları, Solider Meydanı, Eski Saat Kulesi, Hamra Bölgesi ve 1853’de inşa edilen Büyük Saray görülecek yerler arasındadır. Rehberimizin vereceği molanın ardından otelimize transfer. Otele giriş işlemlerinin ardından serbest zaman. Akşam dileyen misafirlerimiz yemekli Lübnan Gecesi turuna katılabilirler. Geceleme otelde.

2. Gün: 12 Ağustos 2019 Pazartesi // Beyrut 
Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz Jeita Mağarası & Byblos Şehri & Harissa Tepesi turumuza katılabilirler. Turumuz Beyrut’a 20 km mesafede bulunan Jeita'yı ziyaret ederek başlıyor. Bu mağara "Dünyanın 7 Harikası" için aday gösterilmiş olup dünya üzerindeki en güzel mağaralardan biridir. Daha sonra dünyanın en eski şehirlerden biri olan ve tarihi M.Ö. 5000'li yıllara dayanan Byblos şehri ile gezimiz davam etmektedir. Burası belirtilen bilgilere göre Truva savaşçısı olan Fenikeli Cronus tarafından, Fenike’nin ilk şehri olarak kurulmuştur. Bu açıdan dünyanın en eski şehirlerinden biri olarak gösterilmekle beraber UNESCO’nun Dünya Mirasları listesinde yer almaktadır. Son olarak gezimiz Beyrut’a 26 km uzaklıkta bulunan ve deniz seviyesinden yaklaşık 600 mt yükseklikte olan Harissa tepesiyle devam etmektedir. Harissa, Lübnan’daki hac noktalarından bir tanesi. Burayı Hristiyan hacılar için en önemli yapan şey, 1908 yılında açılışı yapılan ve Lübnan’ı izleyen Meryem Ana heykeli. Jounieh Körfezi'ni ve uçsuz bucaksız Akdeniz’i keyifle izleyeceğiniz bu turu kaçırmamanızı tavsiye ederiz. Turumuzun ardından otelimize transfer. Geceleme otelde.

3. Gün: 13 Ağustos 2019 Salı // Beyrut 
Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirler Baalbeck-Anjar & Ksara turuna katılabilir. Turumuz Beyrut’a 85 km mesafede bulunan tarihi Baalbeck şehri ile başlıyor. Venüs, Jüpiter ve Bacchus adına adanmış üç tapınak ve devasa sütunlar. Antik çağın sırlarla dolu bilim dünyası, modern bilimin ulaşamadığı veriler. "Yaklaşık 2 bin tonluk işlenmiş bu sütunları kim koydu?" sorusunun cevapsızlığında, tarihten günümüze uzanan gizemiyle dünyanın en büyük tapınak şehri Baalbeck’i gezdikten sonra Anjar kasabasına hareket ediyoruz. Beyrut'a 58 km mesafede bulunan bu kasaba Halife El – Velid Ibn Abdel Malek tarafından 8. y.y.'da yaptırılmıştır. Kasabanın güçlü surları içinde kalıntılar, üç saray, pazarlar, iki hamam ve bir cami bulunmaktadır. Turumuzun son bacağı Ksara. 1857 yılında Cizvit rahipleri tarafından kurulan bir yerleşim yeri olan Ksara'nın en önemli özelliği, burada üretilen şaraplardır ki, bu şaraplar tüm dünya tarafından tanınır. Turumuzun ardından otelimize transfer ve serbest zaman. Geceleme otelde.

4. Gün: 14 Ağustos 2019 Çarşamba // Beyrut – İstanbul 
Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Daha sonra rehberimizin belirleyeceği saatte havalimanına transfer. Pasaport, bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK 825 seferi ile 15.55’de İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 18.00’da varış ve turumuzun sonu.