Brezilya Rio Karnavalı Turu Air France Hava Yolları ile 7 Gece / 8 Gün

  • 16 Şubat 2020 Pazar - 3 Mart 2020 Salı Tarihleri arası

Yolcu Sayısı Seçiniz

Toplam Tutar
25.530,55 ₺

Özet

Brezilya Rio Karnavalı Turu
Vizesiz!
Air France Hava Yolları ile Ulaşım
16 Şubat - 03 Mart 2020
17 Gün

 

Tur Programı

1. Gün: 16 Şubat 2020 Pazar // İstanbul - Paris - Fortaleza 
Sabah 02.30’da İstanbul Havalimanı'nda  acente personeli ile check-in deskinde buluşma; evraklarımızı yetkili personel ile kontrol ettikten sonra; check-in işlemlerine başlıyoruz. Air France Hava Yolları ile Paris aktarmalı uçuşumuz saat 05.05'te başlayacaktır. Fortaleza (Brezilya) varış saatimiz 18.35;  alana varışımızı  takiben özel aracımız ile konaklayacağımız otelimize transferimiz yapılacaktır.  Geceleme otelimizde.
Otelimiz: Ibis Fortaleza Praia de Iracema 4*

2. Gün: 17 Şubat 2020 Pazartesi // Fortaleza - Canoa Quebrada
Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Fortaleza çıkış yapıyoruz ve çevre turumuz başlıyor. Rehberimiz eşliğinde çevre gezilerimizde, Central Market (Pazar yeri) ,Katedral, Castelo Branco Müzesi, Meireles Plajı göreceğimiz ilk yerler olacaklar. Öğle yemeği yerel bir restoranda alındıktan sonra şehir merkezinden ayrılacağız.  Canoa Quebrada sahiline geçiyoruz. Kum tepelerinin arasında küçük balıkçı köylerini sahilde görüyoruz daha sonra  ise  4x4  Jipler ile Buggy Safari yapacağız. Kum tepeleri üzerinden harika bir gün bizleri bekliyor. Turumuzun sonunda Canoa Quebrada kalacağız, geceleme otelimizde.
Otelimiz: Hotel Long Beach 3*

3. Gün: 18 Şubat 2020 Salı // Mossoro - Natal
Sabah çok erken saatlerde alacağımız kahvaltıyı takiben; Kuzey Brezilya'da yolculuğumuza devam ediyoruz. Mossoro  molası sonrası istikametimiz Natal. Natal, Brezilya'da yer alan Rio Grande do Norte eyaletinin başkenti ve en büyük şehiridir. Kuzeydoğusu Brezilya bölgesinde yer almaktadır. Nüfusu yaklaşık 1 milyondur. Bugün yolculuğumuz yaklaşık 7 saat sürecektir. Varışımızı takiben; otelimize  yerleşiyoruz ve daha sonra rehberimiz ile birlikte akşam yemeğini yerel bir restoranda almak üzere dışarı çıkacağız. Geceleme otelimizde 
Otelimiz: Golden Tulip Natal Ponta Negra 4

4. Gün: 19 Şubat 2020 Çarşamba // Natal - João Pessoa - Recife
Sabah yolculuğumuza devam ediyoruz, güney istikametinde yolculuğumuz Recife şehrine yapılacaktır. Cennet sahilleri ile Kuzey Brezilya da turumuza devam ediyoruz. Recife'e varışımızı takiben Şehir Turu yapacağız; turumuzun sonunda otrelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği yerel restoranda alınacaktır. Geceleme otelimizde Recife'de.
Otelimiz: Verdegreen Hotel João Pessoa 4*

5. Gün: 20 Şubat 2020 Perşembe // Recife - Maceió
Bu sabah Recife’den otelimizden ayrılıyoruz, istikametimiz Maceió sahilleri olacak. Brezilya'nın en güzel sahilleri arasında yer alan bu güzel bölgeye 280 km kara yolun sonunda 4,5 saate ulaşacağız, varışımızı takiben otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği yerel restoranda, geceleme otelimizde.
Otelimiz: Hotel Ponta Verde Praia do Francês 3* (Beach otel)

6. Gün: 21 Şubat 2020 Cuma // Maceió- Aracaju
Bu sabah otelimizden ayrılıyoruz; istikametimiz Aracaju sahilleri olacak; Brezilya'nın en güzel sahilleri arasında yer alan bu güzel bölgeye 240 km kara yolun sonunda 4 saate ulaşacağız. Varışımızı takiben otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği yerel restoranda, geceleme otelimizde. 
Otelimiz: Hotel Ibis 3*

7. Gün: 22 Şubat 2020 Cumartesi // Maceió- Salvador Bahia
Bu sabah otelimizden ayrılıyoruz, istikametimiz Salvador Bahia'ye 240 km kara yolun sonunda 5,5 saate ulaşacağız. Varışımızı takiben otelimize yerleşiyoruz. 2020 Yılı Brezilya Tüm Şehirlerinde Karnaval Haftası 21-26 Şubat tarihlerindedir. Bir dini bayram niteliğinde başlamış olan bu gelenek Samba okulları gösteri, yarışmaları ile renklenerek bugünlere kadar gelmiş, karnaval niteliği kazanmıştır. Bu gösteriler başlıca Salvador Rio ve Sao Pauola'da göze çarpmaktadır.
Bu gece Salvador Gece Sokaklarda – İlk Kutlamalara Katılacağız. [KARNAVAL BAŞLIYOR]
Otelimiz: Hotel Ibis 3*

8. Gün: 23 Şubat 2020 Pazar // Salvador Bahia ''Burda her gün karnaval var''
Bu sabahtan şehir turumuzu yapacağız… Atlas Okyanus kıyılarındaki bu yöre halen, en fazla turist çeken yörelerin başında gelmektedir. Salvador de Bahia.. Portekiz mimarisi, eski sokakları ,yerel karnavalları, müziği ile bam başka bir dünya.. Şehir turumuz esnasında eski yapıları; Katedral ve Kiliselerini geziyoruz. Salvador da Bahia veya Salvador, Bahia (Uzun açılımı Tüm Kutsal Kurtacıların Azizi), Brezilya'nın kuzeydoğusunda yer alan bir eyalet olan Bahia'nın başkentidir. Salvador da Bahia, Brezilya'da sayısız açıkhava partisi ve karnaval etkinliklerinin düzenlenmesi ile tanınmıştır. Yeni Dünya'daki en eski şehirlerden birisi olup, Koloni Brezilya´sının ilk başkenti ünvanını da taşımaktadır. Latin Amerika´nın en kalabalık dokuzuncu şehri olan Salvador da Bahia, Brezilyada ise São Paulove Rio de Janeiro şehirlerinden sonra, en kalabalık üçüncü şehridir.Salvador da Bahia, Brezilya´nın en yoksul bölgesi olan kuzeydoğu bölgesindeki en kalkınmış bölge niteliğini taşımaktadır. Nüfüsun %80´nin siyah ve Afrikalı olduğu bu şehirde Afrika kökenli Brezilyalıların kültürü ağır basmaktadır. Tarihi geçmişi olan şehir merkezi 17. yüzyıl ile 19. yüzyıllar arasında inşa edilmiş Portekiz kolonu döneminin mimarisi ve anıtsal yapıları ile ünlüdür. Şehir 1985 yılında UNESCO tarafında Dünya Kültür Mirası listesine alınmıştır. Akşam saatlerinde.. Sokak karnavallarına şahitlik edebiliriz.. Geceleme otelimizde .
Otelimiz: Hotel Ibis 3*

9. Gün: 24 Şubat 2020 Pazartesi // Salvador Bahia ''Burda her gün karnaval var''
Bugün, Salvador Bahia'dayız.. Akşam karnaval sokaklarında kalabalığa katılıyoruz.. Geceleme otelimizde.

10. Gün: 25 Şubat 2020 Salı // Salvador Bahia - Rio De Janeiro
Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltımız sonrası, havalimanına geçiyoruz. Rio De Janeiro uçuşumuzu yapacağız; varışta karşılanma ve otelimize transferimiz yapılıyor.
Akşam rehberimiz ile birlikte karnaval kortejlerine katılmak üzere sokaklarda olacağız… Geceleme otelde.
Otelimiz: Ibis Hotel 3* Downtown

11. Gün: 26 Şubat 2020 Çarşamba // Rio De Janeiro
Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası, rehberimiz eşliğinde Rio De Janeiro turumuza başlıyoruz. Turumuz esnasında Belediye Tiyatrosu, Güzel Sanatlar Müzesi, Metropolitan Katedrali'nin yanı sıra Rio'nun Botafogo, Flamengo, Ipanema, Leblon gibi çeşitli plajlarını da göreceğiz. Mola sonrası Maracana stadyumunu göreceğiz. Öğle yemeğinin Churcasco restoranda alacağız(Brezilya usulü ızgara et), yemek sonrası dünyaca ünlü Corcavado Tepesine hareket ediyoruz. Tren ile tepeye çıktığımızda Rio’nun sembolü dünyanın en büyük İsa Heykeli ile karşılaşıyoruz ve şehrin muhteşem manzarasına tanıklık ediyoruz. Yine tren ile aşağıya kadar iniyoruz. Turumuzun bitiminde otelimize dönüyoruz. Akşam rehberimiz ile birlikte şehrin farklı sokaklarındaki karnaval kortejlerine katılmak üzere dışarı çıkacağız. Geceleme otelimizde.

12. Gün: 27 Şubat 2020 Perşembe // Rio De Janeiro
Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Rio'da çevre gezilerimize devam edeceğiz. Bugün yine dünyaca ünlü Rio'nun Şeker Tepesi yani Sugar Loaf'u ziyaret etmek için yola çıkıyoruz. Teleferik ile Urca Tepesi'ne çıkıp kısa bir gezi yaptıktan sonra ikinci bir teleferik ile Sugar Loaf kayasının tepesine varıyoruz. Sugar Loaf yani Şeker Tepesi dev bir Granit dağdır. Portekizli askerler bölgeye ilk geldiklerinde, denizin ortasındaki bu grantik kaya parçasını uzaktan şeker çuvalına benzetmişlerdir. Rengi koyu kahverengi olduğu için gerçekten böyle bir anımsatma yapmaktadır. Denizden yüksekliğin 420 metre olduğu tepede şehrin güzel manzarasını deniz tarafından seyrediyoruz daha sonra otele dönüyoruz ve serbest saatlerimiz olacak, geceleme otelimizde.

13. Gün: 28 Şubat 2020 Cuma // Rio De Janeiro
Bugün Rio'da serbest günümüz var.. Geceleme otelimizde.

14. Gün: 29 Şubat 2020 Cumartesi // Rio De Janeiro - Paraty - Sao Paulo
Bugün otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyoruz. İstikametimiz Sao Paulo. Bugün güzergahımızda Paraty kasabası var, kolonial sokakları ve tarihi atmosferi ile oldukça beğeni kazanan bu bölgeye bir ziyaret yapacağız. Öğle yemeği servisini bu bölgede alıyoruz daha sonra Sao Paulo'ya yolumuza devam ediyoruz. Akşam saatlerinde otelimize ulaşıyoruz. Geceleme otelimizde.
Otelimiz: Ibis Otel 3* Centro

15. Gün: 01 Mart 2020 Pazar // Sao Paulo - Santos
Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası şehir yapacağız. Sao Paulo Stadı ve Kapalı Yerel Pazar (Marcado) göreceğimiz yerler arasında yer almaktadır. Öğleden sonra şehrin liman bölgesi ve ayrı bir şehir olan Santos'a gideceğiz. Santos'da panaromik şehir turumuza devam ediyoruz. Geceleme Santos’da otelimizde.
Otelimiz: Hotel ibis Santos Gonzaga

16. Gün: 02 Mart 2020 Sao Paulo - Paris
Bugün Santos’dan ayrılacağız; uçuş saatimiz saat 20:00 de Air France Hava Yolları ile Sao Pualo’dan Paris üzerinden İstanbul'a yolculuğumuz başlayacak. Geceleme uçakta.

17.Gün: 03 Mart 2020 Pazartesi // Paris - İstanbul
Bu gün öğle saatlerinde Paris’e ulaşıyoruz. Paris - İstanbul uçuşumuz 22.30'da ve İstanbul'a varış saatimiz 04.00 (3 Mart erken saatleri)
*PARIS havaliamnında bekleme saatimiz uzundur. Shengen vizesi olan misafirlerimiz (ve yeşil pasaportlular) bu bekleme vaktini dışarıda Paris kent merkezine giderek geçirebilirler.