Büyük Britanya Turu THY ile 9 Gece / 10 Gün

  • 1 Haziran 2019 Cumartesi - 10 Haziran 2019 Pazartesi Tarihleri arası

Yolcu Sayısı Seçiniz

Toplam Tutar
5.556,63 ₺

Özet

Büyük Britanya Turu
5 Ülke & 9 Şehir 
İngitere (Londra, Bath, Manchester, Liverpool, Birmingham, Oxford), Galler (Cardiff), İrlanda (Dublin), Kuzey İrlanda (Belfast), İskoçya (Glasgow, Edinburgh)
Ramazan Bayramı Dönemi 
Türk Hava Yolları ile
01 - 10 Haziran 2019
9 Gece / 10 Gün

Tur Programı

1. Gün: 01 Haziran 2019 Cumartesi // İstanbul - Londra 
Sabah saat 05.30’da İstanbul Atatürk Havalimanı Türk Hava Yolları kontuarı önünde buluşma. Saat 07.45’te Türk Hava Yolları'nın TK 1979 sefer sayılı uçuşuyla Londra’ya hareket. Yerel saatle 09.50’de Londra’ya varışımız ardından bizi bekleyen özel aracımızla Londra şehir turu. Bu turumuz sırasında Londra’nın dünyaca meşhur simgeleri olan Londra Parlamento Binası, Big Ben Saat Kulesi, Westminster Köprüsü, Trafalgar Meydanı, London Eye, Hyde Park, Picadilly Meydanı görülecek yerler arasında. Ardından serbest zaman esnasında dilerseniz dünyaca ünlü British Museum’u gezme ya da gezinti ve alışveriş imkanı. Otele transfer. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan akşam yemekli ortaçağ gösterisine katılabilirler. Geceleme otelimizde.

2. Gün: 02 Haziran 2019 Pazar // Londra
Sabah kahvaltısından sonra Londra şehir turumuzun devamı; İngiliz Kraliyet ailesinin Londra'daki ikameti Buckingham Sarayı ve saraydaki nöbet değişimi, Londra'nın en büyük yeşil alanı Hyde Park, kentin ortasından geçen Thames Nehri, Londra Piskaposluğunun merkezi St. Paul Katedrali ile Thames Nehri üzerindeki Kuleli Köprü görülecek yerler arasında. Daha sonra serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan "Harry Potter" filminin çekildiği Warner Bros Stüdyosu turu. Ardından otelimize dönüş. Dileyen misafirlerimiz ekstra Thames Nehri’nde akşam yemekli tekne turuna katılabilirler. Geceleme otelimizde. 

3. Gün: 03 Haziran 2019 Pazartesi // Londra - Bath - Cardiff
Sabah kahvaltısının ardından Galler’in başkenti Cardiff’e hareket. Dileyen misafirlerimiz yol üzerinde rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Bath şehir turuna katılabilirler. Yaklaşık 2 buçuk saat sonra Bath şehrine varış. Bu turumuzda Romalılar tarafından kurulmuş olan kaplıcaları görüyoruz. Tur bitiminde Cardiff’e hareket. Cardiff şehir turu esnasında görülecek yerler arasında Millenium Stadyumu, Cardiff Kalesi, Galler Müzesi, Bakanlık Binası, Belediye Binası, Adalet Sarayı bulunuyor. Ardından serbest zaman. Otele transfer. Akşam dileyen misafirlerimiz ekstra yemekli yöresel müzik ve danslar eşliğinde Gal Gecesi Turu’na katılabilirler. Geceleme otelimizde. 

4. Gün: 04 Haziran 2019 Salı // Cardiff - Fishguard - Rosslare - Dublin
Sabah kahvaltısının ardından saat 09.00’da İrlanda’ya geçeceğimiz feribota binmek üzere Cardiff‘teki otelimizden ayrılış. Yaklaşık 2,5 saat sonra liman kasabası Fishguard’a varış ve feribota biniş. Saat 13:10’da İrlanda’nın Rosslare kasabasına hareket. Yaklaşık 3 saatlik feribot yolculuğumuzun ardından Rosslare limanına varış. Gerekli gümrük işlemlerinden sonra İrlanda’nın başkenti Dublin’deki otelimize hareket. Geceleme otelimizde.

5. Gün: 05 Haziran 2019 Çarşamba // Dublin
Sabah kahvaltısının ardından Dublin şehir turu. Tur esnasında görülecek yerler arasında Parlamento Binası, Ulusal Müze, Liffey Nehri, Trinity Koleji, Grafton Caddesi, Merrion Meydanı, St. Patrick Katedrali, O’Connell Caddesi, St. Stephens Parkı ve Famine Anıtı bulunuyor. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek ve İrlanda'nın ünlü birasının hikayesini tadımlarla anlatan, çatı barına sahip bira fabrikası Guiness Storehouse’u da ziyaret edeceğimiz Irish Pub turumuza katılabilirler. Otelimize dönüş. Akşam dileyen misafirlerimiz ekstra akşam yemekli İrlanda gecesine katılabilirler. Geceleme otelimizde.

6. Gün: 06 Haziran 2019 Perşembe // Dublin - Belfast - Cairnryan - Glasgow
Sabah kahvaltısının ardından Kuzey İrlanda’nın başkenti Belfast’a hareket. Belfast şehir turumuzda Parlamento Binası, Belediye Binası, Barış Duvarı, Albert Saati, High Caddesi ve Köprüsü, St. George Pazarı, Eski Katedral görülecek yerler arasındadır. Ardından serbest zaman. Daha Sonra İskoçya’ya geçeceğimiz feribota binmek üzere saat 14.30’da Belfast Limanı'na hareket. Saat 15.30’da feribot ile İskoçya’ya hareket. 2,5 saatlik feribot yolculuğundan sonra İskoçya’nın Cairnryan limanına varış. Gerekli gümrük işlemlerinden sonra İskoçya’nın en büyük şehri Glasgow’a hareket. Geceleme otelimizde. 

7. Gün: 07 Haziran 2019 Cuma // Glasgow - Edinburgh - Glasgow
Sabah kahvaltısının ardından Glasgow şehir turu. Glasgow Üniversitesi, Kelvin Nehri, Glasgow Katedrali, Merchant Meydanı, People Palace görülecek yerler arasındadır. Daha sonra şehir merkezinde serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği İskoçya’nın başkenti Edinburgh turuna katılabilirler. Bu turumuz esnasında Edinburgh Kalesi, Royal Mile Caddesi, Princess Street, Üniversite Binası, St. Giles Katedrali ve Carlton Tepesi görülecek yerler arasındadır. Bu turumuzda dünyaca ünlü İskoç Viskisi’ni yerinde tadacağız. Ardından Edinburgh şehir merkezinde serbest gezinti ve alışveriş imkanı. Daha sonra otelimize dönüş. Geceleme otelimizde.

8. Gün: 08 Haziran 2019 Cumartesi // Glasgow - Manchester - Liverpool
Sabah kahvaltısının ardından Liverpool’a hareket. Yol üzerinde dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan dünyaca meşhur futbol takımı Manchester United turu. Liverpool’a varışımızın ardından dileyen misafirlerimiz dünyaca ünlü Beatles grubunun Liverpool’daki yaşamının izini süreceğimiz ekstra Beatles turumuza katılabilirler. Otele transfer. Akşam rehberimizin düzenleyeceği ekstra akşam yemekli Liverpool Cabaret Gösterisine katılabilirsiniz. Geceleme otelimizde. 

9. Gün: 09 Haziran 2019 Pazar // Liverpool - Birmingham
Sabah kahvaltısının ardından Liverpool şehir turu. Tiyatro Binası, Liverpool Katedrali, St. George Halls, Albert Dock ve Mersey Nehri görülecek yerler arasındadır. Liverpool şehir turunun ardından Birmingham’a hareket. Varışımızın ardında panorsmik Birmingham şehir turu ve otele transfer. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği dünyaca ünlü oyun yazarı Shakespeare’in doğduğu kasaba olan Stratford Upon Avon ve Warwick Kalesi turuna katılabilirler. Geceleme otelimizde. 

10. Gün: 10 Haziran 2019 Pazartesi // Birmingham - Oxford - Londra - İstanbul
Sabah kahvaltısının ardından Londra’ya hareket. Yol üzerinde rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Oxford turuna katılabilirsiniz. Oxford şehir turunun ardından Oxford şehir merkezinde serbest zaman ve alışveriş imkanı. Rehberinizin belirteceği saatte Londra Havalimanı'na transfer. Saat 18.25’te Türk Hava Yolları’nın TK 1972 sefer sayılı uçuşuyla İstanbul’a hareket. Saat 00.20’de İstanbul’a varış.