Büyük Britanya Turu THY ile 9 Gece / 10 Gün

  • 1 Haziran 2019 Cumartesi - 10 Haziran 2019 Pazartesi Tarihleri arası

Yolcu Sayısı Seçiniz

Toplam Tutar
8.187,86 ₺

Özet

Büyük Britanya Turu
5 Ülke & 9 Şehir 
İngitere (Londra, Bath, Manchester, Liverpool, Birmingham, Oxford), Galler (Cardiff), İrlanda (Dublin), Kuzey İrlanda (Belfast), İskoçya (Glasgow, Edinburgh)
Ramazan Bayramı Dönemi 
Türk Hava Yolları ile
01 - 10 Haziran 2019
9 Gece / 10 Gün

Tur Programı

1. Gün: 01 Haziran 2019 Cumartesi // İstanbul - Londra 
Sabah saat 05.30’da İstanbul Atatürk Havalimanı Türk Hava Yolları kontuarı önünde buluşma. Saat 07.45’te Türk Hava Yolları'nın TK 1979 sefer sayılı uçuşuyla Londra’ya hareket. Yerel saatle 09.50’de Londra’ya varışımız ardından bizi bekleyen özel aracımızla Londra şehir turu. Bu turumuz sırasında Londra’nın dünyaca meşhur simgeleri olan Londra Parlamento Binası, Big Ben Saat Kulesi, Westminster Köprüsü, Trafalgar Meydanı, London Eye, Hyde Park, Picadilly Meydanı görülecek yerler arasında. Ardından serbest zaman esnasında dilerseniz dünyaca ünlü British Museum’u gezme ya da gezinti ve alışveriş imkanı. Otele transfer. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan akşam yemekli ortaçağ gösterisine katılabilirler. Geceleme otelimizde.

2. Gün: 02 Haziran 2019 Pazar // Londra - Windsor - Stonehenge - Londra
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Windsor & Stonehenge Turu’na katılabilirler. Windsor Kalesi, dünyanın hususi ikametgâha tahsis edilmiş ve tarihin en uzun süreli ikâmet halinde bulunan sarayıdır. Buckingham Sarayı ve Edinburgh'daki Holyrood Sarayı ile beraber Britanya monarşisinin resmi ana rezidanslarından biridir. Kale Berkshire kontluğunda bulunan Windsor kentindedir. Windsor Kalesi’ni gördükten sonra astronomi, astroloji, geometri, meteoroloji ve paganizmle ilişkilendirilen ve İngilizce'de "asılı taşlar" anlamına gelen Stonehenge anıtını ziyaret edeceğiz. Ardından otelimize dönüş. Dileyen misafirlerimiz ekstra Thames Nehri’nde akşam yemekli tekne turuna katılabilirler. Geceleme otelimizde. 

3. Gün: 03 Haziran 2019 Pazartesi // Londra - Bath - Cardiff
Sabah kahvaltısının ardından Galler’in başkenti Cardiff’e hareket. Dileyen misafirlerimiz yol üzerinde rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Bath şehir turuna katılabilirler. (Bu tura iştirak etmeyen misafirlerimiz için şehir dışındaki dinlenme tesislerinde serbest zaman verilecektir.) Yaklaşık 2 buçuk saat sonra Bath şehrine varış. Bu turumuzda Romalılar tarafından kurulmuş olan kaplıcaları görüyoruz. Tur bitiminde Cardiff’e hareket. Cardiff şehir turu esnasında görülecek yerler arasında Millenium Stadyumu, Cardiff Kalesi, Galler Müzesi, Bakanlık Binası, Belediye Binası, Adalet Sarayı bulunuyor. Ardından serbest zaman. Otele transfer. Akşam dileyen misafirlerimiz ekstra yemekli yöresel müzik ve danslar eşliğinde Gal Gecesi Turu’na katılabilirler. Geceleme otelimizde. 

4. Gün: 04 Haziran 2019 Salı // Cardiff - Fishguard - Rosslare - Dublin
Sabah kahvaltısının ardından saat 09.00’da İrlanda’ya geçeceğimiz feribota binmek üzere Cardiff‘teki otelimizden ayrılış. Yaklaşık 2,5 saat sonra liman kasabası Fishguard’a varış ve feribota biniş. Saat 13:10’da İrlanda’nın Rosslare kasabasına hareket. Yaklaşık 3 saatlik feribot yolculuğumuzun ardından Rosslare limanına varış. Gerekli gümrük işlemlerinden sonra İrlanda’nın Başkenti Dublin’de panoramik şehir turu: Parlamento Binasi, Ulusal Müze, Liffey Nehri, Trinity Koleji, Grafton Caddesi, Merrion Meydani, St. Patrick Katedrali, O’Connell Caddesi, St. Stephens Parkı ve Famine Anıtı… Otele transfer. Geceleme otelimizde.

5. Gün: 05 Haziran 2019 Çarşamba // Dublin - Galway - Moher Kayalıkları - Dublin
Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Dublin Şaheserleri (Galway - Moher Kayalıkları) turumuza katılabilirler. Bu turumuzda deniz seviyesinden 820 metre yükselen Moher Kayalıkları’dan Galway Körfezi'nin nefes kesen manzarasını seyretme ve fotoğraflama imkanı bulacaksınız. Otelimize dönüş. Akşam dileyen misafirlerimiz ekstra akşam yemekli İrlanda gecesine katılabilirler. Geceleme otelimizde.

6. Gün: 06 Haziran 2019 Perşembe // Dublin - Belfast - Cairnryan - Glasgow
Sabah kahvaltısının ardından Kuzey İrlanda’nın başkenti Belfast’a hareket. Belfast şehir turumuzda Parlamento Binası, Belediye Binası, Barış Duvarı, Albert Saati, High Caddesi ve Köprüsü, St. George Pazarı, Eski Katedral görülecek yerler arasındadır. Ardından serbest zaman. Daha Sonra İskoçya’ya geçeceğimiz feribota binmek üzere saat 14.30’da Belfast Limanı'na hareket. Saat 15.30’da feribot ile İskoçya’ya hareket. 2,5 saatlik feribot yolculuğundan sonra İskoçya’nın Cairnryan limanına varış. Gerekli gümrük işlemlerinden sonra İskoçya’nın en büyük şehri Glasgow’a hareket. Varışımızın ardından Glasgow Şehir Turu: Glasgow Üniversitesi, Kelvin Nehri, Glasgow Katedrali, Merchant Meydani, People Palace görülecek yerler arasındadır. Geceleme otelimizde. . 

7. Gün: 07 Haziran 2019 Cuma // Glasgow - Edinburgh - Glasgow
Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği İskoçya’nın başkenti Edinburgh turuna katılabilirler. Bu turumuz esnasında Edinburgh Kalesi, Royal Mile Caddesi, Princess Street, Üniversite Binasi, St. Giles Katedrali ve Carlton Tepesi görülecek yerler arasındadır. Bu turumuzda dünyaca ünlü İskoç viskisini yerinde tadacağız. Ardından Edinburgh şehir merkezinde serbest gezinti ve alışveriş imkanı. Daha sonra otelimize geri dönüş. Geceleme otelimizde

8. Gün: 08 Haziran 2019 Cumartesi // Glasgow - Manchester - Liverpool
Sabah kahvaltısının ardından Liverpool’a hareket.  Yol üzerinde dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Manchester Şehir turu. (Bu tura iştirak etmeyen misafirlerimiz için şehir dışındaki dinlenme tesislerinde serbest zaman verilecektir.) Bu turumuzda Manchester United Futbol Stadyumu, China Town, Piccadilly Gardens ve Exchange Square görülecek yerler arasındadır. Liverpool’a hareket. Liverpool’a varışımızın ardından Liverpool Şehir Turu: Tiyatro Binasi, Liverpool Katedrali, St. George Halls, Albert Dock ve Mersey Nehri görülecek yerler arasındadır. Dileyen misafirlerimiz dünyaca ünlü Beatles grubunun Liverpool’daki yaşamının izini süreceğimiz ekstra Beatles turumuza katılabilirler. Otele transfer. Akşam rehberimizin düzenleyeceği ekstra akşam yemekli Liverpool Cabaret Gösterisi'ne katılabilirsiniz. Geceleme otelimizde.  

9. Gün: 09 Haziran 2019 Pazar // Liverpool - Chester - Birmingham
Sabah kahvaltısının ardından Birmingham’a hareket. Yol üzerinde dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Chester Şehir turu. (Bu tura iştirak etmeyen misafirlerimiz için şehir dışındaki dinlenme tesislerinde serbest zaman verilecektir.) İngiltere'nin Kuzey Batı bölgesinde törensel Cheshire kontluğunun merkezi Chester eşsiz İngiliz mimarisiyle keşfedilmesi gereken şehirlerden biridir. Birmingham’a varışımızın ardında panaromik Birmingham şehir turu ve otele transfer. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği dünyaca ünlü oyun yazarı Sheakspeare’in doğduğu kasaba olan Stratford Upon Avon ve Warwick Kalesi turuna katılabilirler. Geceleme otelimizde.  

10. Gün: 10 Haziran 2019 Pazartesi // Birmingham - Bichester - Oxford - Londra - İstanbul
Sabah kahvaltısının ardından Londra’ya hareket.  Yol üzerinde rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Bichester Outlet ve Oxford şehir turuna katılabilirsiniz. (Bu tura iştirak etmeyen misafirlerimiz için şehir dışındaki dinlenme tesislerinde serbest zaman verilecektir.) Bu turumuzda önce ünlü markaların outletlerini bulabileceğiniz Bichester Outlet'ine gidip sonra İngiltere’nin üniversite şehri olan aynı zamanda efsane Harry Potter filmlerinin de çekildiği yer olan Oxford şehrini gezeceğiz. Dünyaca ünlü Oxford Üniversitesi'nin en çok fotoğraflanan binaları olan Radcliffe Camera, Bridge of Sighs, Sheldonian Theatre ve Bodleian Kütüphanesi’ni keşfedeceğiz. Oxford Şehir Turu ardından Londra Havalimanına transfer. Saat 18.25’te Türk Hava Yolları’nın TK 1972 sefer sayılı uçuşuyla İstanbul’a hareket. Saat 00.20’de İstanbul’a varış.