Fenomen Avrupa Turu Pegasus HY ile 7 Gece / 8 Gün

  • 12 Temmuz 2019 Cuma - 19 Temmuz 2019 Cuma Tarihleri arası

Yolcu Sayısı Seçiniz

Toplam Tutar
4.090,78 ₺

Özet

Fenomen Avrupa Turu
İspanya & İtalya & İsviçre & Fransa
Barselona (2) – Nice (1) – Milano (1) – Cenevre (1) – Paris (2)
Pegasus Havayolları Tarifeli Seferi ile
12 - 19 Temmuz 2019
7 Gece / 8 Gün 
Barselona Gidiş, Paris Dönüş 

 

Tur Programı

1. Gün: 12 Temmuz 2019 Cuma // İstanbul – Barselona
İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde saat 08.00’da hazır bulunulması sonrasında gerçekleştireceğiniz bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yolları PC 1091 sefer sayılı uçuş ile saat 10.50'de Barselona'ya hareket. Yerel saat ile 13.40'ta Barselona'ya varış. Alanda bizi bekleyen özel otobüsümüz ile panoramik Barselona şehir turu. Turumuzda Plaza De Catalunya Meydanı, La Rambla Caddesi, Kristof Kolomb Heykeli, Plaza De Espana görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer ve serbest zaman. Akşam arzu eden misafirlerimiz ile birlikte ekstra olarak Barselona Lokal Mahalleler Gece Turumuzu gerçekleştiriyoruz. Gece turumuzda Barselona Katedrali, Gotik Mahalle, Belediye Binası, Plaza Real ışıklar altında başlıca göreceğimiz yerler arasındadır. Tur sonrası geceleme otelimizde.
 
2. Gün: 13 Temmuz 2019 Cumartesi // Barselona 

Kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak Barselona Fenomenleri Turu. Bu turumuzda La Sagrada Familia ve Park Güell (panoromik ve fotoğraf molası ile), Casa Mila, Casa Battlo, Passeig de Gracia, Barcelona limanına hakim olan Montjuic Tepesi, Barcelonetta ve Port Olimpic görülecek yerler arasındadır. Sonrasında rehberinizin belirleyeceği saate kadar serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile birlikte ekstra olarak düzenlenecek olan Flamenco Show Turu. Dansın dile geldiği show Flamenco; alt sınıfın, üst sınıfa olan haykırışı olarak da biliniyor. Bu keyifli turumuzun ardından otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

3. Gün: 14 Temmuz 2019 Pazar // Barselona - Nice
Kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz. Nice’e doğru yola çıkıyoruz. Yolculuğumuz esnasında arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Cannes Turu turuna katılabilirler. Fransız rivierasının en ünlü şehirlerinden Cannes, lüks yaşamın doruk noktasıdır. Öncelerde bir balıkçı kasabası olan Cannes, günümüzde Avrupa’nın en popüler destinasyonlarından biri haline gelmiştir. Her yıl Mayıs ayında düzenlenen Cannes Film Festivali şehrin en önemli tanıtım ve turizm unsuru haline gelmiştir. Bu aylarda Cannes sokaklarında dünyaca ünlü yıldızları görebilirsiniz. Cannes şehri Cannes koyunda bulunmaktadır. Turumuz esnasında Cannes sahili boyunca yürüme fırsatı bulacağız. Festivaller Sarayı, yat limanı göreceğimiz yerler arasındadır. Tur bitimi Nice'e varışımızda yapacağımız şehir turumuz esnasında; Promenades Des Anglais, Eski Nice bölgesi, Massena Meydanı, Çicek Pazarı, Adliye Sarayı turumuz esnasında görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest saatler. Otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

4. Gün: 15 Temmuz 2019 Pazartesi // Nice - Milano
Kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz. Milano’ya doğru yola çıkıyoruz. Yolculuğumuz esnasında arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Monaco & Monte Carlo turuna katılabilirler. Sembolik bir ülke olan Monaco’da otobüsten indikten sonra kayaların içlerine oyulmuş yürüyen merdivenler ve asansörler ile yukarı çıkarak kayalar üzerine inşa edilmiş Saray bölgesine geleceğiz. Burada Monaco Lisesi, I. Albert Müzesi, Kraliyet Bahçeleri ve Saray Bahçesi göreceğimiz yerler arasında. Daha sonra başka bir bölgede yer alan Monaco’nun başkenti Monte Carlo’ya, Casino Meydanı’na geçiyoruz. Son model arabalar, dünyanın en lüks ve pahalı otellerinin yer aldığı bu meydanda ister bir kafe ya da restorana oturup vakit geçirebilir, isterseniz meydanın en merkezi yerinde yer alan Amerikan Oyunları Salonu'nda şansınızı deneyebilirsiniz. Tur bitimi Milano’ya haraket. Varışımızda yapacağımız şehir turu esnasında Milano’nun ünlü opera binası La Scala, Duomo Meydanı ve Katedrali, birçok ünlü markanın bulunduğu keyifle alışveriş yapabileceğiniz La Galeria, Porta Romano göreceğimiz yerler arasındadır. Tur bitiminde otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

5. Gün: 16 Temmuz 2019 Salı // Milano - Cenevre 
Kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz. Özel otobüsümüz ile İsviçre’nin en önemli metropolü olan Cenevre’ye doğru yola çıkıyoruz. Yolcuğumuz esnasında dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Aosta Vadisi ve Mont Blanc turuna katılabilirler. Yerleşimin tarih öncesi zamanlarda başladığı Aosta, M.Ö. 11 yılından sonra Roma İmparatorluğu'nun bölgesi olan, Yeşil Alpler'in baş şehri ilan edilmiş. Bu nedenle şehir, eski Roma kalıntıları, kiliseler, antik kaleler ve büyüleyici müzeler ile dolup taşmaktadır. Aosta, tarihi ve kültürel yapılarını çevreleyen Alp dağları arasında, doğa harikası bir görünüme sahiptir. Burada yapacağımız gezinin ardından Aosta’yı geride bırakarak Mont Blanc’a doğru yola çıkıyoruz. Mont Blanc, Alpler'in ve Avrupa'nın en yüksek dağıdır. Dağın zirvesi, yüksekliği 2.440 metre, yamaçları 28 metreye ulaşan kalınlıkta buz ile örtülüdür. Mont Blanc’a vardığımızda gerçekten nefes aldığınızı hissedecek, dağın büyüleyici manzarasını fotoğraflama imkanımız olacak. Tur bitimi Cenevre’ye hareket. Varışımızda yapacağımız panoramik şehir turu esnasında Leman Gölü, Mont Blanc Köprüsü, Büyük Katedral, Rousseau Adası, Birleşmiş Milletler Binası ve Eski Şehir ile 5 ton ağırlıgında, şehrin sembollerinden 12 metre yüksekliğindeki tahta sandalye görüleceğimiz yerler arasındadır. Tur bitimi otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

6. Gün: 17 Temmuz 2019 Çarşamba // Cenevre - Paris 
Kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerimizi tamamlayıp Paris’e doğru yola çıkıyoruz. Arzu eden misafirlerimiz yolculuğumuz esnasında ekstra olarak düzenlenecek olan Dijon Turu'na katılabilirler. Hardalı, dünya çapında ünlü şarapları ve Baykuş figürleri ile meşhur şehirde yapacağımız gezi esnasında Rue Verrerie, Rue Chaudronnerie ve Rue Vannerie caddeleri, Düklük Sarayı ve Musa Kuyusu göreceğimiz yerler arasındadır. Alışveriş için ayrılan serbest zamanın ardından Paris’e doğru olan yolculuğumuza devam ediyoruz. Varışımıza istinaden yapacağımız şehir turu esnasında görkemli meydanlarında yürüyecek, Opéra Binası, Vendome Meydanı, 365 sokak lambasıyla süslenmiş Concorde Meydanı, Champs Elysées Caddesi ile Eiffel Kulesi’nin zarafet içindeki şıklığına birlikte tanık olacağız. Tur bitimi otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

7. Gün: 18 Temmuz 2019 Perşembe // Paris 
Kahvaltının ardından günümüz serbest. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Paris Fenomenleri turumuza veya Disneyland turumuza katılabilirler. Paris Fenomenleri turumuzda, şehrin doyumsuz manzarasını izleme olanağı bulacağımız, Fransa'nın sembolü olan Eiffel Kulesi'nin ikinci katına çıkarak başlıyoruz. Daha sonra tekne ile Seine Nehri gezisine çıkıp Paris'in en muhteşem binalarını yakından görecek, Seine Nehri'nin tüm köprülerinin altından geçerek unutulmaz anlar yaşayacağız. Son olarak şehrin en ilgi çeken merkezlerinden biri olan hareketli Pigalle semtinden geçerek, günümüzde halen bohem yaşamın devam ettiği "Ressamlar Tepesi" adıyla bilinen Montmartre Tepesi'ne gideceğiz. Burada Sacré-Coeur'ü (Adaklar Kilisesi) gezdikten sonra ressamlar meydanında portrenizi yaptırmak için serbest zamanımız olacaktır. Opera binasını gördükten sonra turumuz son bulacak. Daha sonra rehberimizin belirleyeceği saate kadar serbest zaman. Akşam arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Romantik Paris gece turumuza katılabilirler. Filmlere, resimlere, şarkılara, şiirlere konu olmuş aşkın kenti Paris’i gece panoramik olarak görecek, tüm dünyanın en tanınmış Champs Elysees (Şanzelize) caddesini ışıklar altında büyüleyici atmosferinde dolaşma fırsatı bulacağız. Tur bitiminde otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

8. Gün: 19 Temmuz 2019 Cuma // Paris - İstanbul
Kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz. Sunulacak serbest zamanın ardından rehberimizin bildirdiği saatte özel aracımız ile havalimanına transfer. Pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından Pegasus Havayolları’nın PC 1134 sefer sayılı uçuşu ile 14.10'da İstanbul’a hareket ediyoruz. Yerel saat ile 18.35’te İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'na varış ve turumuzun sonu.