Güney İtalya ve Roma Turu Pegasus HY ile 3 Gece / 4 Gün

  • 2 Ağustos 2019 Cuma - 5 Ağustos 2019 Pazartesi Tarihleri arası

Yolcu Sayısı Seçiniz

Toplam Tutar
2.777,97 ₺

Özet

Güney İtalya ve Roma Turu
Napoli (1) – Roma (2)
Pegasus Havayolları Tarifeli Seferi ile
02 - 05 Ağustos 2019
3 Gece / 4 Gün
Castel Gondolfo & Nemi & Outlet Turları Fiyata Dahildir!

Tur Programı

1. Gün: 02 Ağustos 2019 Cuma // İstanbul – Roma – Castel Gondolfo – Nemi – Napoli
İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde uçuştan 3 saat önce gerçekleştireceğiniz bilet ve bagaj işlemlerinin ardından rehberimiz ile bekleme salonunda buluşuyoruz. Pegasus Hava Yolları'nın PC 1223 sefer sayılı uçuşu ile 11.50’de Roma’ya uçuş ve sonrasında yerel saat ile 13.40’ta Roma'ya varışımız ardından bizi bekleyen özel aracımız ile Napoli'ye doğru hareket ediyoruz. Yol üzerinde ilk durağımız Castel Gondolfo olacaktır. Castel Gondolfo, İtalya'nın doğal güzellikleri ile bilinen ve Papa'nın yazlık sarayına ev sahipliği yapıyor olması ile tanınan, Albano Gölü kıyısında konumlanmış, dini figürler taşıyan arkeolojik eserlere sahip bir kasabadır. Castel Gondolfo gezimiz sonrasında Nemi'ye uğruyoruz. Çilek köyü olarak bilinen ve renk renk evleri, yemyeşil doğasıyla ziyaretçilerini çeken Nemi köyü turumuz sonrasında Napoli yolculuğumuza devam ediyoruz. Napoli’deki otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman.
 
2. Gün: 03 Ağustos 2019 Cumartesi // Napoli - (Amalfi Kıyıları & Sorrento Turu) – Roma
Kahvaltının ve otelden çıkış işlemleri ardından Napoli şehir turumuzu düzenliyoruz. Napoli turumuz esnasında Posilipo tepesine çıkarak Vezüv Yanardağı ve Napoli şehri ile tüm limanın eşsiz manzarasında bir fotoğraf molası veriyoruz. Garibaldi Meydanı, Via Toledo, şehrin en eski semti olarak adlandırılan Centro Storico, eski liman, Kristof Colombo caddesi, Castel Nuovo ve Pizza Mercato görülecek yerler arasındadır. Tur sonrasında serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Amalfi Kıyıları ve Sorrento Turu programımıza katılabilirler. Denizin ve güneşin birbirini kucakladığı Amalfi Kıyıları'nda mavinin her tonuna şahitlik etmek üzere yola çıkıyoruz. Kıyı boyunca uzanan sarp kayalıklar ve kayalıklara adeta oyulmuş rengarenk evler eşliğinde yapacağımız turumuzda; limonları ile ünlü Sorrento’yu da ziyaret ettikten sonra limon ağaçlarının her yeri kapladığı, çiçek saksılarının balkonları süslediği, pastel renklerde evleri ve labirent gibi uzayan sokakları ile kartpostalları süsleyecek kadar romantik olan bu güzel yerde fotoğraf çekmek için serbest zamanımız oluyor. Tur sonrası Positano'ya geçiyoruz. Positano tepelerinden muhteşem manzarayı panoramik olarak seyrederek Positano'nun muhteşem yollarından Amalfi'ye ulaşıyoruz. Amalfi gezimiz esnasında Amalfi'nin rengarenk evleri ile çevrelenmiş sokaklarını keşfedecek, yöresel lezzetleri ve hediyelik eşyaları bulabileceğimiz dükkanları gezeceğiz. Ayrıca Amalfi Katedrali de bu gezimiz esnasında panoramik olarak göreceğimiz yerler arasındadır. Tur bitiminde Roma'ya hareket ediyoruz. Roma'daki otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman.
 
3. Gün: 04 Ağustos 2019 Pazar // Roma (Roma İkonları & Vatikan & Roma Gece Turu)
Kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile birlikte "Roma İkonları & Vatikan" turu düzenliyoruz. “Urbs caput mundi”, yani “Dünyanın merkezindeki kent” olarak adlandırılan Roma; sanat, tarih, müzik, alışveriş, güneş ve yemekleri ile karşınıza çıkan, antik dönemden Rönesans’a uzanan farklı stillerdeki binalarıyla sizi tarihte bir yolculuğa çıkarıyor. Mimarların birbiriyle yarışarak ortaya koyduğu eserler her mevsim binlerce turisti şehre çekerken, Roma tüm güzelliği ve estetiğiyle bu kalabalıkları bile insanı boğmadan taşıyabiliyor. Turumuzda Avrupa Medeniyeti’ne şekil vermiş, 23 asırlık tarihe tanıklık eden imparatorluk şehri Roma’da önce şehrin sembolü haline gelen ve Roma İmparatorluğu boyunca gladyatör dövüşlerine ev sahipliği yapmış antik tiyatro Colosseum, imparatorluk zamanında şehrin tören merkezi olan Roma Forumu, efsaneye göre içine para atanın tekrar Roma’ya geleceğine inanılan Aşk Çeşmesi, sokak sanatçılarıyla meşhur İspanyol Merdivenleri, Vatikan (San Pietro), Castel San't Angelo - Melekler Şatosu, Navona meydanı, Piazza Pietra Pantheon, Piazza Popolo görülecek yerler arasındadır. Tur sonrasında Roma'da serbest zaman veriyoruz. Akşam saatlerinde dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Roma Gece Turu'na katılabilirler. Bu turumuzda rehberimiz ile birlikte Roma'yı gece ışıklarının eşliğinde keşfedeceğiz. Tur bitimi otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman.
 
4. Gün: 05 Ağustos 2019 Pazartesi // Roma – Outlet – İstanbul
Kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz ve özel aracımız ile İtalyan modasının ve dünyanın ünlü markalarını uygun fiyatlar ile bulabileceğiniz Castel Romano'daki alışveriş merkezine ziyaret gerçekleştiriyoruz. Outlet ziyaretimiz sonrasında Roma Fuimicino Havalimanı’na transfer. Pegasus Hava Yolları'nın PC 1224 sefer sayılı uçuşu ile 14.40’ta gerçekleşecek uçuş sonrası yerel saat ile 18.15’te İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na varış ve turumuzun sonu.