Hindistan Altın Üçgen Turu Qatar Havayolları ile 5 Gece / 7 Gün

  • 3 Kasım 2019 Pazar - 9 Kasım 2019 Cumartesi Tarihleri arası

Yolcu Sayısı Seçiniz

Toplam Tutar
6.240,16 ₺

Özet

Hindistan Altın Üçgen Turu
Delhi (1) - Agra (1) - Jaipur (2) - Delhi (1)
Qatar Havayolları Tarifeli Seferi İle
03 - 09 Kasım 2019
5 Gece / 7 Gün

Tur Programı

1. Gün: 03 Kasım 2019 Pazar // İstanbul – Doha   
İstanbul Yeni Havalimanı dış hatlar gidiş terminali Qatar Havayolları kontuarı önünde uçuşumuzdan 2,5 saat önce 17.00’da buluşuyoruz. Bilet ve bagaj işlemlerimiz sonrasında Qatar Havayolları’nın QR 246 sefer sayılı uçuşu ile 19.35’te Doha’ya uçuyoruz. Yerel saat ile 23.40’ta Doha’ya varıyoruz. 

2. Gün: 04 Kasım 2019 Pazartesi // Doha - Delhi  
Saat 02.25’te Qatar Havayolları'nın QR 570 sefer sayılı uçuşu ile Delhi’ye hareket ediyoruz. Yerel saat ile 08.25’te Delhi’ye varıyoruz. Havalimanında karşılanma ve bizi bekleyen özel aracımız ile tarih boyunca pek çok hanedanlığın hüküm sürdüğü, anıtları ve mimarisi ile zengin bir şehir olmasının yanı sıra, 500 yıldan beri Yamuna Nehri kıyısında yer alan ve sayısız şehrin doğup yok olduğu büyük bir anakent ve mezarlıklar şehri olan Delhi’yi keşfe çıkacağız. Gezimize ilk olarak Eski Delhi’den başlıyoruz. Şah Cihan tarafından kırmızı kum taşından sekizgen şeklinde yaptırılan Kırmızı Kale’nin önünden geçecek ve Hindistan’ın en büyük camisi olan Cuma Camisi’ni göreceğiz. Mahatma Gandhi’nin anıt mezarını ziyaret ettikten sonra geleneksel çekçekler ile kısa bir tur yapacağız. Tur sonrasında öğle yemeği için serbest zaman. Sonrasında Yeni Delhi turumuza başlıyoruz. Gerçekleştireceğimiz Yeni Delhi turumuzda Zafer Kulesi (Qutub Minar), Humayın Türbesi, Hindistan Kapısı, Başkanlık Sarayı, Parlamento Binası göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuz sonrasında otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve gecelememiz Delhi’deki otelimizde.  

3. Gün: 05 Kasım 2019 Salı // Delhi - Agra 
Otelde alacağımız kahvaltı sonrasında check-out işlemlerimizi gerçekleştiriyor ve Agra’ya doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 4 saat sürecek keyifli yolculuğumuzun ardından Agra’ya varıyoruz. Varışımıza istinaden ilk durağımız Kızıl Kale olarak da bilinen Agra Kalesi olacaktır. Turumuz sonrasında öğle yemeği için serbest zaman. Sonrasında UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan ve Dünya’nın Yedi Harikası'ndan biri olan Tac Mahal’i keşfeceğiz. Turumuzun ardından otel transferimizi gerçekleştiriyoruz. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenecek Mohabbat Taj Show’una katılabilirler. Bu turumuzda Şah Cihan’ın eşi kraliçe Mumtaz Mahal’e olan dillere destan aşkını ve eşi için yaptırdığı mimari harikası Taj Mahal’in hikayesini anlatan müzikal tiyatro göstereisi ile eşsiz anlar yaşacayacağız. Akşam yemeği ve gecelememiz Agra’daki otelimizde.

4. Gün: 06 Kasım 2019 Çarşamba // Agra – Fatehpur Sikri – Jaipur 
Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında check-out işlemlerimizi gerçekleştirip Jaipur’a doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 5-6 saatlik yolculuğumuz sırasında yol özerinde Fatehpur Sikri’yi ziyaret edeceğiz. İmparator Akbar’ın 1569 yılında oğlunun doğumu şerefine yaptırdığı sarayları, camileri ve kaleleri ile Fatehpur Sikri, yapımından 14 yıl sonra politik nedenlerden ötürü terk edilmiştir. Şu anda çöl şehir olarak da anılmaktadır. Burada geniş avlu, büyük dörtgen avlu ve Pachisi’nin yanısıra Jodha Bai Sarayı, Mariam Sarayı, Birbal Sarayı, Rüzgar Sarayı, Panch Mahal ve Fatehpur Sikri’nin sembollerinden Şeh Salim Chisti’nin onuruna yapılmış olan Cuma Camisi ve Salim Chisti’in mozolesini ziyaret edeceğiz. Turumuz sonrasında Jaipur’a doğru yolumuza devam ediyoruz. Varışımıza istinaden otelimize yerleşiyoruz. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenecek Bollywood Sineması Turuna katılabilirler. 1976 yılından beri birçok Bollywood filminin prömiyerinin yapıldığı ve Jaipur’un simgelerinden biri haline gelen Raj Madir’de bir Bollywood filmini izleme fırsatı bulacaksınız. Rehberimiz filmden önce filmin hikayesi hakkında size bilgilendirecek. Akşam yemeği ve gecelememiz Jaipur’daki otelimizde. 

5. Gün: 07 Kasım 2019 Perşembe // Jaipur 
Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Jaipur’un 11 km dışında bulunan ve 1728 yılına kadar bölgenin başkenti olan Amber Kalesi’ni ziyaret edeceğiz. Jeepler ile bu meşhur kalenin bulunduğu tepeye çıkarken burada aynı zamanda aynalar ile görkemli bir ışıltıya sahip olan Sheesh Mahal, bir diğer adı ile Zafer Salonu, Jai Mahal ve Kali Tapınağı’nı da görme fırsatını yakalayacağız. Turumuzun ardından Jaipur’un merkezinde bulunan Şehir Sarayı, astrolojik gözlem evi Jantar Mantar ve Rüzgar Sarayı göreceğimiz yerler arasındadır. Akşam yemeği ve gecelememiz Jaipur’daki otelimizde.

6. Gün: 08 Kasım 2019 Cuma // Jaipur - Delhi 
Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından check-out işlemlerimizi gerçekleştiriyor ve Delhi’ye hareket ediyoruz. Yaklaşık 6 saat sürecek yolculuğumuzun ardından öğle yemeği ve alışveriş için serbest zaman. Sonrasında otelimize hareket ediyoruz. Akşam bir Hint ailesinin evine konuk olup Hint kıyafetleri ile Hint müziği eşliğinde eğleneceğiz. Akşam yemeği ve gecelememiz otelimizde. 

7. Gün: 09 Kasım 2019 Cumartesi // Delhi - İstanbul  
Sabah kahvaltısının ardından havalimanına transfer. Bilet ve bagaj işlemlerimiz sonrasında Qatar Havayolları’nın QR 571 sefer sayılı uçuşu ile 09.45’te Doha’ya uçuyoruz. Yerel saat ile 11.45’te Doha’ya varışımıza istinaden QR 245 sefer sayılı bağlantı uçuşuyla saat 13.35’te İstanbul’a hareket. Saat 18.20’de İstanbul’a varışımızın ardından turumuzun sonu. Bir sonraki turumuzda görüşmek dileği ile...