İskandinavya & Fiyordlar Turu THY ile 9 Gece / 10 Gün

  • 19 Temmuz 2019 Cuma - 28 Temmuz 2019 Pazar Tarihleri arası

Yolcu Sayısı Seçiniz

Toplam Tutar
8.852,81 ₺

Özet

İskandinavya & Fiyordlar Turu
Tallinn - Helsinki (1), Silja Line Cruise (1),  Stockholm (2), Hamar (1), Laerdal – Sognefjord – Bergen (1), Geilo (1), Oslo - DFDS Cruise (1), Kopenhag - Malmö (1)  
Türk Hava Yolları ile
19 - 28 Temmuz 2019
9 Gece / 10 Gün
2 gemi yolculuğu ve 2 akşam yemeği dahil!

Tur Programı

1. Gün: 19 Temmuz 2019 Cuma // İstanbul - Tallinn - Helsinki 
Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali'nde 05.30’da buluşma. Bagaj ve check-in işlemlerinin ardından Türk Hava Yollarının TK 1423 sefer sayılı uçuşu ile 08.15’te Tallinn’e hareket. Yerel saat ile 11.35’te varışımıza istinaden surlarla çevrili bir Orta Çağ güzeli, dar sokaklar, göğe yükselen kuleler, Arnavut kaldırımlı sokakları ile insanı bir anda bir masalın içine sokan Tallinn şehir turuna başlıyoruz. İki kule arasındaki Viru Kapısı, Belediye Meydanı (Raekoja Plats), 13 ve 14. yüzyıllarda inşa edilmiş, surların arasında 26 savunma kulesi olan, UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi’ndeki şehrin en yüksek noktası Toompea Kalesi, mimarisine hayran kalınacak Kiek in de Kok Kulesi, şehre tepeden bakabileceğiniz seyir terası ve Alex Nevsky Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası Tallinn limanına transferimiz gerçekleşiyor. Hızlı ve lüks feribotla hareket ediyoruz ve yaklaşık 2 saatlik yolculuğun ardından Helsinki’ye varıyoruz. Varışımıza istinaden Helsinki şehir turu. Turumuzda, Helsinki Katedrali ve Helsinki Üniversitesi’nin de bulunduğu şehrin görsel açıdan en güzel noktalarından Senato Meydanı, Uspenski Katedrali, Temppleiaukio Kilisesi (Rock Church), şehrin tam orta yerinde bulunan Esplanade Parkı ve yerli halkın da yer yer alışveriş yaptığı görülse de çoğunlukla turistlerin akın ettiği pazar yeri Kauppotori (Market Place) görülecek yerler arasında. Tur sonrası otelinize transfer. Geceleme otelinizde.

2. Gün:  20 Temmuz 2019 Cumartesi // Helsinki - Stockholm (Silja Line Cruise)
Sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması ve serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Suomenlinna Kalesi tekne turuna katılabilirler. Tur sonrası Stockholm’e bizi götürecek gemiye (Silja Line Cruise) gitmek üzere limana hareket. Saat 17.00’de hareket. Yapılacak sayısız aktiviteyle dolu olan gemide akşam yemeği ve geceleme.

03. Gün: 21 Temmuz 2019 Pazar // Stockholm 
Gemide kahvaltı. Saat 09.30’da değişik büyüklükteki adalar ve bu adaları birbirine bağlayan köprü ve kanalların oluşturduğu Stockholm’e varış ve şehir turu. Avrupa'nın en büyük sarayları arasında gösterilen, göz alıcı Royal Palace (Kraliyet Sarayı), Nobel Müzesi, Stockholm Katedrali, Stockholm denilince ilk akla gelen yer, uzun ve dar sokaklarıyla orta çağın tüm güzelliklerini yansıtan dünyada en iyi korunmuş tarihi şehir Gamla Stan,  şehrin ahengini gözler önüne seren Gamla Stan’ın en büyüleyici yerlerinden demir meydanı Jarntorget, ne kadar kanlı geçmişe sahip olsa da bugün sıkça sevgi, kardeşlik ve barış gösterilerine sahne olan Gustov Adolf Meydanı, 18 milyon mozaikten oluşan şehrin en çok ziyaret edilen, bahçesinden muhteşem Stockholm manzarası seyredebileceğiniz Stadhuset Belediye Binası, 1200’lü yıllarda inşa edilmiş, şehrin mimari açıdan en ikonik ve en görkemli yapılarından  Riddarholmen Kilisesi'ni görerek şehir turumuzu tamamlıyoruz. Tur sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

04. Gün: 22 Temmuz 2019 Pazartesi // Stockholm 
Sabah kahvaltısı sonrası şehri keşfetmek ve alışveriş için serbest zaman. İsteyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenleyeceği Drottningholm Kraliçe Adası tekne turuna katılabilirler. Bu tur esnasında Maeleren Gölü üzerinde tekne ile bir gezinti ardından yerel rehber eşliğinde Kraliyet Sarayı'nın açık olan bölümlerini dolaşılacaktır. Tur sonrası serbest zaman.  İsteyen misafirlerimiz için ekstra olarak düzenlenecek olan Vasa Gemisi ve Skansen Kültür Köyü turuna katılma imkanı. Turumuz 17.yüzyılda inşa edilen ve limandan ayrılmasından kısa bir süre sonra su alarak batan 7 katlı ve 69 metre boyundaki ünlü Vasa Gemisi’nin sergilendiği ve %95’i orijinal parçalardan oluşan, günümüzde İskandinavya’nın en çok ziyaret edilen müzesi olma özelliğini taşıyan meşhur Vasa Müzesi’ni ziyaretle başlıyor. Ardından Stockholm’e giden herkesin ve orada yaşayanların en çok sevdiği eğlence merkezi ve dünyanın en eski açık hava müzesi olarak nitelendirilen modernleşmemiş İskandinav hayatının mümkün mertebe doğal ortamlarında yaşatılmaya çalışıldığı Skansen Kültür Köyü’nde İsveç geyikleri, foklar, ayılar ve birçok kuş türü doğal ortamlarının benzeri yerlerde görebilir, tarihi odun çiftliğinden İsveç kır evlerine doğal yaşam parkında keyifli bir gün geçirebilirsiniz. Tur sonrası otelinize transfer. Geceleme otelinizde.

05. Gün: 23 Temmuz 2019 Salı // Stockholm - Örebro - Karlstad - Hamar 
Sabah kahvaltısının ardından erken saatlerde muhteşem güzellikte fyordların arasından İsveç'in en uzun nehri Klarälven'in ve yine İsveç'in en büyük gölü olan Vänern Gölü'ne döküldüğü yerde kurulu Karlstad’ta mola vererek Örebro üzerinden Hamar’a uzun bir yolculupa çıkıyoruz. Akşam saatlerinde Norveç’in sakin, sessiz ve huzur dolu kasabası Hamar’a varış. Geceleme otelinizde. 

06. Gün: 24 Temmuz 2019 Çarşamba // Hamar - Laerdal - Sognefjord - Bergen 
Sabah 08.30’da Bergen’e hareket. Etrafınız yeşillikler içinde yüksek dağlarla çevrili, hangi yöne baksanız dağlardan aşağı akan şelaleler göreceğiniz, martıların gemilere yoldaşlık yaptıkları, kıyıda şirin köy evleri, petrol mavisi tonunda sonu görünmeyen daracık, hareketsiz ve sakin sularda Flam fiyord turu. İsteyen misafirlerimiz ekstra olarak Flam - Myardal tren turuna katılabilirler. Yolculuğun, %80’lik kısmı %5.5’lik bir eğime sahip, spiral şeklinde içe ve dışa kıvrılan oldukça keskin virajlı toplam 20 tane tünelden geçerek, deniz seviyesinden 800 metreye çıkan, fantastik bir doğa, tepeleri karlarla kaplı sarp dağlar, nefes kesen şelaleler, dağ çiftlikleri ve fiyord manzaralı görselliği ile dolu hayatınız boyunca asla unutamayacağınız, dünyanın en güzel manzaralı bu ünlü tren yolculuğu eşsiz bir deneyim olacak. Gudavangen’den tekrar otobüsümüze binip Norveç'in ikinci büyük şehri ve en geniş limanına sahip, balıkçılık, gemicilik ve finans sektörü ile gelişmiş, fiyord gezileri için gelen lüks yolcu gemilerinin ana durağı Bergen’e devam ediyoruz. Geceleme Bergen otelimizde. 

07. Gün: 25 Temmuz 2019 Perşembe // Bergen - Geilo    
Sabah kahvaltısının ardından Bergen şehir turu. Turumuz sırasında onlarca çeşit balık ve adını bilmediğimiz kabuklular satın alabileceğiniz, ayrıca anında pişirtip yiyebileceğiniz renkli ve canlı Balık Pazarı, merkezden 320 metre yükseklikte, dağların, fiyordun ve şehrin muhteşem bir manzarasını izleyebileceğiniz Floyen Tepesi, denizcilik tarihini anlatan Sjomanns Anıtı’nın olduğu, halkın buluşma yeri, trafiğe kapalı cadde ve sokaklarda her türlü eşyanın satıldığı dükkanları bulabileceğiniz Torgalmenningen Meydanı, sahil boyunca bitişik nizam olarak dizilmiş, 3-4 katlı, tamamen ahşap ve dik çatılı, rengarenk Bergen’in sembolü haline gelmiş UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi’ndeki Hanza Evleri görülecek yerler arasında.  Turumuzun ardından Bergen’den ayrılıp Bruravik’ten feribot ile Brimnes’e hareket ediyoruz. Hardanger Doğal Park’ını geçip ünlü Geilo kayak merkezine varıyoruz. Geceleme otelinizde. 

08. Gün: 26 Temmuz 2019 Cuma // Geilo - Oslo - Kopenhag (DFDS Cruise)
Sabah kahvaltısının ardından Oslo’ya hareket. Varışımıza istinaden yapılacak şehir turunda tarihi yapı ve müzelerin yanı sıra mağaza, kafe ve restoranlarla dolu, Oslo’nun en tanınmış ve en popüler caddesi olan Karl Johans Gate, oldukça hoş ve ilgi çekici bir mimariye sahip Kraliyet Sarayı, 18. yüzyıldan kalma rengarenk ahşap evlerin bulunduğu, küçük ve yokuşlu bir sokak olan Damstredet, sosyal ve kültürel aktivitelerin gerçekleştirildiği diyagonal mimarisi ile son derece fotojenik Opera Binası, şehir merkezinde liman bölgesinde yer alan 13.yüzyılı yaşatan Orta Çağ kalesi Akershus ve Nobel barış ödüllerinin verildiği, Norveç’in tarihi, kültürü ve çalışma hayatını ele alan motiflerle dekore edilmiş Belediye Binası görülecek yerler arasında. Tur sonrası bizi Kopenhag’a götürecek gemiye (DFDS Cruise) gitmek üzere limana hareket. Yapılacak sayısız aktiviteyle dolu olan gemide akşam yemeği ve geceleme.

09. Gün: 27 Temmuz 2019 Cumartesi // Kopenhag - Malmö
Gemide kahvaltı. Saat 09.30’da Kopenhag’a varışımızın ardından kanalları, zarif mimarisi, çoğu bisikleti tercih eden güler yüzlü insanları, sanat müzeleri, sakin ve büyük parkları, zengin kültürü, gece hayatı, güvenliği, çok kültürlü yaşamıyla Kopenhag şehir turumuza başlıyoruz. İlk durak deniz kıyısı gezinti yolunda bir kayanın üzerinde duran, Andersen masallarının trajik kahramanı, bronzdan yapılmış Kopenhag’ın simgesi denizkızı heykeli (The Little Mermaid). 1905 yılında inşa edilmiş saat kulesi ve mimarisi ile dikkat çeken Belediye Binası, rengarenk evleri, kafe ve restoranları ile şehrin en merkezi ve en canlı yeri Nyhan Kanalı, her köşe başında sokak müzisyenleri, dans gösterisi yapanlar ve sihirbazlar ile her zaman renkli ve eğlenceli dünyanın en uzun trafiğe kapalı alışveriş caddesi Stroget Sokağı, 18. yüzyılda inşa edilmiş Danimarka kraliyet ailesinin bugün de hala ikamet ettiği Amelionborg Sarayı, şehrin kuşbakışı manzarasına sahip, 17.yüzyıl astronomik gözlem kulesi Round Kulesi, Danimarka Parlamento Binası olarak kullanılan, eskiden kral ve kraliçelerin yaşadığı, mimarı tarzıyla oldukça görkemli Christianborg Sarayı ve her yıl yüzlerce önemli eserin sergilendiği modern tasarımı ile dikkat çeken Opera Binası ile şehir gezimizi tamamlıyoruz. Tur sonrası bir mühendislik harikası, dünyanın ikinci büyük köprüsü olan Oresund’dan (8500 mt) geçiyor ve Malmö’ye varıyoruz. Malmö’ye varışımızın ardından, Malmö Kalesi, Turning Törso Binası ve Liman bölgesi gördükten sonra otele transfer ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

10. Gün: 28 Temmuz 2019 Pazar // Malmö - Göteborg - İstanbul 
Sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması ve Göteborg’a hareket. Varışımızın ardından panoramik Göteborg şehir turu. Bu turumuzda Şehir Tiyatro Binası, Opera Binası, Poseidon Heykeli, Alman ve Haga Kiliseleri ile Goteborg’un deniz feneri olarak kabul edilen Masthugget Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası havalimanına transfer. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Türk Hava Yollarının TK 1800 sefer sayılı uçuşu ile saat 18.05’de İstanbul’a hareket. Saat 22.30’da İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.