Kazablanka - Marakeş Turu Türk Hava Yolları ile 4 Gece / 5 Gün

  • 6 Kasım 2019 Çarşamba - 10 Kasım 2019 Pazar Tarihleri arası

Yolcu Sayısı Seçiniz

Toplam Tutar
3.930,94 ₺

Özet

Kazablanka - Marakeş Turu
Türk Hava Yolları Tarifeli Seferi ile 
06 - 10 Kasım 2019
4 Gece / 5 Gün
Kazablanka gidiş - dönüş
4 akşam yemeği dahil!
Vizesiz!

Tur Programı

1. Gün: 06 Kasım 2019 Çarşamba // İstanbul - Kazablanka 
İstanbul Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminali Türk Hava Yolları kontuarı önünde saat 08.00’da buluşma. Pasaport ve gümrük işlemlerini tamamladıktan sonra Türk Hava Yolları’nın TK 617 sefer sayılı uçuşu ile 10.55'te Kazablanka’ya hareket. Yerel saat 14.00'da Kazablanka’ya varış ve alanda bizleri bekleyen aracımız ile şehir turumuz başlıyor. Dünyanın 3. büyük camisi Hassan II Camii, Medina, Muhammed V Meydanı, Birleşmiş Milletler Meydanı, Hobus semti, Atlas Okyanusu kenarında yer alan Ain Diab bölgesi ve Corniche göreceğimiz yerler arasında. Tur sonrası otelimize transfer. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.

2. Gün: 07 Kasım 2019 Perşembe // Kazablanka - Marakeş 
Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Marakeş’e doğru yola çıkıyoruz. Marakeş’e varışımızın ardından şehir turumuz başlıyor. Dar sokakları ile sizi yüzyıllar öncesine götürecek olan Marakeş’i keşfetmeye başlıyoruz. Ba Ahmed’in Bhia Sarayı, Moresk mimarisinin 800 yıllık örneklerinden Koutoubia Minaresi, Majorella Bahçeleri, Souklar ve Mucizeler Avlusu olarak adlandırılan Jma El Fna şehir meydanı göreceğimiz yerler arasında. Gezimizin ardından otelimize transfer ve serbest zaman. Akşam dileyen misafirlerimiz ekstra Chez Ali turuna katılabilir. Dünyaca ünlü ve sadece Fas’a özgü Chez Ali gösterilerini izleyerek akşam yemeğinizi alabilirsiniz. Binbir Gece Masalları’nı andıran Chez Ali Show’da müzisyenler, şarkıcılar, süvariler Fas çadırları altında, masalsı bir akşam yemeği eşliğinde muhteşem gösteriler sunulmaktadır. Turumuzun ardından otelimize dönüş. Geceleme otelimizde.

3. Gün: 08 Kasım 2019 Cuma // Marakeş
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Essaouira turuna katılabilirler. Atlas Okyanusu kıyısında yer alan şehir, bize eski Bodrum’u anımsatan, dünyaca ünlü eski Portekiz şehri. UNESCO tarafından ‘’Dünya Mirası’’ olarak ilan edilen şehir, Atlas Okyanusu kıyısında bir balıkçı limanı, sanat ve kültürün iç içe geçtiği bir sahil kasabası. Şehrin kalesi, balıkçı limanı ve eski Roma kentlerinden uyarlanarak inşa edilen Medina gezilecek yerler arasında. Gezmeye doyamayacağınız daracık labirent sokakları arasında şehri keşfedebilir ve keyifli alışverişler yapabilirsiniz. Tur sonrası Marakeş’e dönüş. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde. 

4. Gün: 09 Kasım 2019 Cumartesi // Marakeş  
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra düzenlenecek Atlas Dağları turuna katılabilirler. 4X4’ler ile muhteşem manzaralı pistleri, berberi köyleri, coğrafi yapıyı keşfedebileceğiz. Ourika Vadisi Lalla Takerkust Gölü kenarında mola vererek öğle yemeği alıyoruz. Gezimizden sonra Marakeş’e dönüyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde. 

5. Gün: 10 Kasım 2019 Pazar // Marakeş - Kazablanka - İstanbul
Sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması ve serbest zaman. Daha sonra rehberimizin belirleyeceği saatte Kazablanka Havalimanı'na transfer. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK 618 sefer sayılı uçuşu ile 15.30'da İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 22.05’te varış ve turumuzun sonu.