Kuzey Işıkları – Lapland Turu THY ile 4 Gece / 5 Gün

  • 29 Aralık 2019 Pazar - 2 Ocak 2020 Perşembe Tarihleri arası

Yolcu Sayısı Seçiniz

Toplam Tutar
26.243,44 ₺

Özet

Yılbaşında Kuzey Işıkları – Lapland Turu
Türk Hava Yolları Tarifeli Seferleri ile
29 Aralık 2019 – 02 Ocak 2020
4 Gece / 5 Gün
Rovaniemi / Finlandiya 

Tüm Turlar ve Yemekler Dahil
 

Tur Programı

1. Gün: 29 Aralık 2019 Pazar // İstanbul – Rovaniemi  
Bilet işlemlerimizin ardından THY’nin TK 1749 sefer sayılı uçuşu ile saat 10.20’de Rovaniemi’ye uçuş. Yerel saat ile 13.35’de varış. Alanda bizleri bekleyen rehber ve aracımız ile buluşma sonrası otelimize transfer. Odalara yerleşme ve serbest zaman. Dileyen konuklarımız otelimize yürüyerek 10 dk. mesafede bulunan Kuzey Kutup Dairesi’nin en heyecan verici bölgesinde yer alan Santa Claus Köyü’nü (Noel Baba Köyü) ziyaret edebilirler. Dünyanın her tarafından gelen çocukları dinlemek ve insanlarla konuşmak için her gün bu köye gelen Noel Baba ile tanışarak onunla fotoğraf çektirme ve Noel Baba’nın posta ofisinden sevdiklerinize kartpostal gönderme şansına sahip olacaksınız. Sonrasında meşhur buz otelini görmek ve otelin kota restoranında (sıcak taraf) akşam yemeğimizi almak için otelden hareket ediyoruz. 3 saat ateşte pişmiş özel somon menüsünü denemenizi tavsiye ederiz. Yemek sonrası otelimize dönüş ve geceleme.

2. Gün: 30 Aralık 2019 Pazartesi // Rovaniemi – Ren Geyiği Safarisi & Husky Safari & Kar Motorları ile Kuzey Işıkları Safarisi
Otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltımızın ardından valizlerimizi alarak otelden ayrılıyoruz. Özel otobüsümüzle direkt geyik çiftliğinde Ren Geyiği kızak sürüş deneyimi yaşıyoruz. Yanan ateş etrafında geleneksel Laponya çadırı içinde keyifli dakikalar geçirirken hikayeler dinleyeceksiniz. Burada Kuzey Kutup dairesi ve yaşamları hakkında bilgiler aldıktan sonra “Geyik Sürüş Sertifikası”na da sahip olabileceksiniz. Öğle yemeğimizi hafif olarak Somon Çorbası şeklinde çiftlikte alacağız. Öğleden sonra Husky çiftliğine hareket ediyor ve belki de dünyanın en sevimli köpekleri olan huskyleri ziyarete gidiyoruz. Bugün kendi takımımızdaki husky köpeklerini nasıl yönlendireceğimizi öğreneceğiz. Bu sevimli dostlarımız bize kızakları ne kadar hızlı çekebildiklerini gösterecekler. Koşmayı çok seven sevimli dostlarımızın saatlerce koştukları halde ne kadar enerjik olduklarını gözlemleyebileceksiniz. Sessiz ve bembeyaz doğada unutulmaz bir kızak sürüş keyfi yaşayacaksınız. Hava koşulları ve katılımcıların becerisi sürüş zamanını etkileyebilmektedir. Turumuz sonrası asıl konaklama yapacağımız 5*’lı Snowman World Class Resort otelimize transfer. Odalara yerleşme, serbest zaman ve akşam yemeğimiz olacak. Yemek sonrası Kuzey Işıkları avlamak için Lapland ormanlarında kar motorları ile safariye çıkacağız. Geceleme otelimizde.  

3. Gün: 31 Aralık 2019 Salı // Rovaniemi – Buz Kıran Gemisi – Gece Kuzey Işıkları Safarisi  
Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından, buzkıran etkinliğine katılmak için Rovaniemi’nin 170 km uzağında bulunan İsveç’in Kalix şehrine saat 11:00’da hareket ediyoruz. Yolculuğumuz sırasında İsveç - Finlandiya sınırını geçerek Axelsvik limanına varıyoruz. Dünyanın en büyük turistik buzkıran gemisi ile yapacağımız 3 saatlik yolculuk sırasında donmuş denizin üzerindeki buzların nasıl kırıldığına şahit olacaksınız. National Geographic tarafından “ölmeden önce yapılması gereken aktiviteler” içerisinde yer alan bu turumuzun ardından öğle yemeğimiz için İsveç’in balıkçı kasabası olan Kullolaforsen’e gidiyor ve yemeğimizi alıyoruz. Gemide alacağımız öğle yemeğimiz sonrası Rovaniemi’ye transfer, otele varış ve serbest zaman. Otelimizde alacağımız akşam yemeğini takiben özel otobüsümüzle Rovaniemi’nin kuzey bölgelerinde Kuzey Işıkları avına çıkacağız ve ardından şehirdeki Yılbaşı kutlamalarını izlemek üzere nehir kıyısında insanların toplandığı alana hareket ederek havai fişek gösterilerini izledikten sonra otelimize dönüyoruz. 

4. Gün: 01 Ocak 2020 Çarşamba // Rovainemi – Ranua Vahşi Yaşam Parkı  
Kahvaltımızın ardından Rovaniemi'ye yaklaşık 1 saat mesafede ve bölgenin en dip ormanları arasına kurulmuş olan “Ranua Zoo - Ranua Wilf Life Park” olarak bilinen vahşi yaşam kampını ziyaret edeceğiz. Yaklaşık 200 çeşit hayvan bulunan bu parkın oldukça ilginizi çekeceğini umuyoruz. Bu ziyaretimizde kutup ayıları, vaşaklar, tilkiler, domuzlar, yaban geyikleri ve çok sayıda farklı kuş görebileceğimiz canlılardan sadece bazıları. Parkta yapacağımız rehberli yürüyüş sırasından parkın en özel çifti Venus ve Manasse’yi (kutup ayıları) görme şansına sahip olacağız. Öğle yemeğimizi park içinde bulunan restoranda açık büfe olarak alacağız. Ardından Finlandiya'nın en ünlü çikolata markasının satıldığı dükkânı ziyaret ve otelimize geri dönüş ve serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde. 

5. Gün: 02 Ocak 2020 Perşembe // Rovaniemi – İstanbul 
Sabah kahvaltımızın ardından saat 14.30’a kadar serbest zaman ve havaalanına hareket. THY’nin TK 1750 sefer sayılı uçuşu ile saat 17.00’da İstanbul’a hareket. Türkiye saati ile 22.15’de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu...