Kuzey Işıkları Murmansk Turu Aeroflot HY ile 4 Gece / 5 Gün

  • 29 Ocak 2020 Çarşamba - 2 Şubat 2020 Pazar Tarihleri arası

Yolcu Sayısı Seçiniz

Toplam Tutar
7.225,90 ₺

Özet

Kuzey Işıkları Murmansk Turu
Sömestir Dönemi
Aeroflot Hava Yolları
29 Ocak - 02 Şubat 2020 
4 Gece / 5 Gün 

4 Akşam Kuzey Işıkları Turu Ücretsiz!

Tur Programı

1. Gün: 29 Ocak 2020 Çarşamba // İstanbul - Murmansk  
İstanbul Hava Limanı Dış Hatlar Terminali Aeroflot Hava Yolları kontuarı önünde 21 Ocak 2020 saat 23.30’da buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Aeroflot Hava Yollarının SU2135 sayılı tarifeli seferi ile saat 02.35’te Moskova’ya hareket. Yerel saat ile 06.15’te varışın ardından yapılacak kısa bir aktarma sonrası Aeroflot Hava Yollarının SU1320 sayılı tarifeli seferi ile saat 09.30’da Murmansk’a hareket. Yerel saat ile 12.05’te Murmansk'a varışımızın ardından özel otobüsümüz ile konaklayacağımız otele hareket ediyoruz. Odalara yerleşmenin ardından akşam yemeğine kadar serbest zaman. Ardından dileyen misafirlerimiz ile ekstra akşam yemeği alacağımız restorana hareket ediyoruz. Yemeğimizin ardından rehberimizin bildireceği saatte "Kuzey Işıkları" turuna gidiyoruz. Kuzey ışıkları, yani adını Şafak Tanrıçası Aurora'dan alan Aurora Borealis, Dünya’nın manyetik alanı ile Güneş’ten gelen yüklü parçacıkların etkileşimi sonucu gökyüzünde ortaya çıkan doğal ışımalardır. Kuzey ışıkları her gün farklı bir yerden farklı şekillerde görülebildiği için rehberimizin o günkü belirleyeceği noktaya gidip gökyüzünde ki bu doğa harikası manzarayı izlerken keyif alacaksınız. Kuzey ışıkları turumuzun ardından otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

2. Gün: 30 Ocak 2020 Perşembe // Murmansk
Sabah kahvaltının ardından saat 09.00’da şehir turu için hareket ediyoruz. Şehir turunda göreceğimiz yerler arasında 1916 yılında kurulan kuzey kutup dairesi içerisinde bulunan Murmansk  şehrinin merkez Lenin Caddesi, denizcilere ait olan kilise, şehrin önemli heykelleri, kışın -30 derecelere kadar soğuk olan ikliminde bile donmayan Sovyetlerin ve Rusya’nın kuzey denizine açılan limanı ve 2. Dünya Savaşı’nın anısına yapılan tepeye çıkıp Murmansk’ı panoramik bir şekilde inceleyip fotoğraf molası veriyoruz. Turumuzun devamında ise Lenin Buzkıran Gemisi’ni ziyaret ediyoruz. Bu gemi 1957 yılında soğuk savaş döneminde o dönemin lideri Hruşov’un emri ile yapılmıştır ve dünyadaki nükleer enerji ile çalışan ilk buzkıran gemisidir. Sovyetler Birliği’nin  kuzey deniz yolunu açması ve o bölgedeki araştırmalar için yapılmıştır. Gemi günümüzde müze olarak dizayn edilmiştir. Gemi ziyaretinin ardından Murmansk’da özel hediyelik eşyalar almak için serbest zaman veriyoruz. Turumuzun ardından otelimize dönüş ve Akşam yemeğine kadar serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ile ekstra akşam yemeği alacağımız restorana hareket ediyoruz. Yemeğimizin ardından rehberimizin bildireceği saatte bugünkü Kuzey Işıkları’nın görülebileceği yere gidip "Kuzey Işıkları" turunu gerçekleştiriyoruz. Kuzey ışıkları turumuzun ardından otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

3. Gün: 31 Ocak 2020 Cuma // Murmansk 
Sabah kahvaltısının ardından rehberimiz ile lobide buluşuyoruz ve dileyen misafirlerimiz için öğlen yemekli Sami köyüne  (EKSTRA 60 EUR) hareket ediyoruz. Bu turumuz için 80 km şehir dışına çıkacağız. Saami köyü 4000 yıl önce bu topraklara gelen Sami halkının yaşam tarzlarını kıyafetlerini ve yemek kültürlerini yakından tanıyacağımız bir Etnografik açık hava müzesidir. Turumuzda ilginç bilgiler öğrenip rehberimiz ile tarihe kısa bir yolculuk yapacağız.  Yerleşim bölgesinde gezinti ve Ulusal yapılarla tanışma fırsatı bulacağız. Sami halkının çiftliklerindeki geyikleri ve tilkileri ziyaret edip geyikleri besledikten sonra geyiklerin çektiği kızaklara biniyoruz.  Turumuzun ardından yine bu köyümüzde Sami halkının geleneksel ulusal menülerini tatma fırsatımız olacak Turumuzun ardından Murmansk’a dönüş ve akşam yemeğine kadar serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ile ekstra akşam yemeği alacağımız restorana hareket ediyoruz. Yemeğimizin ardından rehberimizin bildireceği saatte bugünkü Kuzey Işıkları’nın görülebileceği yere gidip "Kuzey Işıkları" turunu gerçekleştiriyoruz. Kuzey ışıkları turumuzun ardından otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

4. Gün: 01 Şubat 2020 Cumartesi // Murmansk
Sabah kahvaltısının ardından rehberimiz ile lobide buluşuyoruz ve dileyen misafirlerimiz için ekstra tam gün öğle yemekli Kar Motorları ile Safari, Buzda Balık Avı ve Husky Çiftliği Turu için hareket ediyoruz. Turumuz için 20 km şehir dışına çıkıyoruz. Bu turumuzda 2 gruba ayrılıyoruz ve 1. Grup balık tutarken 2. Grup kar motorları ile safari yapıyor. Ardından balık tutan grup safariye çıkarken safari yapan grup balık tutuyor. Dileyen misafirlerimiz tuttukları balıkları öğle yemeğini alacağımız restoranda kendileri pişirme tecrübesini yaşayabilirler. Öğle yemeğimizin ardından Husky köpek çiftliğine gidiyoruz. Burada ilk önce Husky köpek cinslerini inceleyip rehberimizden bilgi alıyoruz ve ardından kızak gezisi için Husky köpeklerini nasıl yönlendireceğimizi öğreneceğiz. Koşmayı çok seven bu sevimli köpeklerin kilometrelerce koştukları halde hala ne kadar enerji dolu olduklarına şaşıracaksınız. Kızak gezimiz yaklaşık 30 dakika sürecektir. (Hava durumu ve katılımcıların sürüş becerisi süreyi etkileyebilir) Turumuzun ardından Murmansk’a dönüş ve akşam yemeğine kadar serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ile ekstra yerel folklorik gösteri ile akşam yemeği alacağımız restorana hareket ediyoruz. Yemeğimizin ardından rehberimizin bildireceği saatte bugünkü Kuzey Işıkları’nın görülebileceği yere gidip "Kuzey Işıkları" turunu gerçekleştiriyoruz. Kuzey ışıkları turumuzun ardından otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

5. Gün: 02 Şubat 2020 Pazar // Murmansk
Sabah kahvaltısının ardından 09.30’a kadar odalarımızdan çıkış işlemlerini yapıyoruz ve saat 09.45’te havalimanına hareket ediyoruz. Havalimanında bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Aeroflot Hava Yollarının SU1321 sayılı tarifeli seferi ile saat 13.10’da Moskova’ya hareket ediyoruz. Yerel saat ile 15.30’da varışımızın ardından kısa bir aktarma ile Aeroflot Hava Yollarının SU2134 sayılı tarifeli seferi ile saat 21.45’te İstanbul’a hareket. İstanbul’a varışımızın ardından turumuzun sonu.