Likya Turu Lüks Otobüsler ile 3 Gece / 5 Gün

  • 19 Nisan 2019 Cuma - 23 Nisan 2019 Salı Tarihleri arası

Yolcu Sayısı Seçiniz

Toplam Tutar
799,00 ₺

Özet

Likya Turu
23 Nisan Özel
Lüks Otobüsler ile Ulaşım
19 - 23 Nisan 2019
3 Gece / 5 Gün

Tur Programı

1. Gün: 19 Nisan 2019 Cuma // İstanbul - Akkaya - Gökova Tekne Turu - Azmak Tekne Turu
Değerli misafirlerimiz, sizleri;
22.00 İncirli Doğtaş Mobilya Önü,
22.30 Mecidiyeköy Doğtaş Mobilya Önü,
23.00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü,
23.15 Kartal Köprüsü,
23.30 Çayırova Mc Donald's önünden aldıktan sonra araç içi ikramlarımız eşliğinde gece yolculuğumuza başlıyoruz.

2. Gün: 20 Nisan 2019 Cumartesi // Akkaya - Gökova Tekne Turu - Azmak Tekne Turu
Saat 02.00 sularında Bursa’dan Özdilek Bursa Geçit AVM önünden turumuza katılacak misafirlerimizi aldıktan sonra ilk molamızı Susurluk’ta veriyoruz. Molamızın ardından Akhisar - Manisa güzergâhını takiben saat 07.00 sularında İzmir Bornova kavşağından bize katılacak misafirlerimizi de aldıktan sonra ikinci molamızı Selçuk`ta veriyoruz. Kahvaltı için verdiğimiz bu ikinci molanın ardından Gökova’nın muhteşem manzaraları eşliğinde Sakar geçidini aşarak Akyaka beldesine ulaşıyoruz. Yakın tarihimizin en önemli karakterlerinden biri olan, şair, edebiyatçı, yazar ve mimar Nail Çakırhan’ın doğduğu ve aynı zamanda Ula evlerinin geleneksel özelliklerini ön plana çıkararak uyguladığı mimarlık projesi ile Ağa Han mimarlık ödülüne layık görüldüğü Akyaka’da otobüsümüzden ayrılarak 1.Tekne Turu’muz olan Gökova Körfezi tekne turumuza başlıyoruz. Kuzey ucu Bodrum’a güney ucu Datça’ya kadar uzanan Gökova körfezinde, Gelibolu Adası, Zeytinli Koy, Sedir Adası (Cleopatra Plajı), İnce Kum, Lacivert Koy, Akvaryum Koyu gibi noktalarda yüzme molaları verirken, rehberimizden hem körfez hakkında hem de Cedrai antik kenti, Yunan mitolojisinde denizler tanrısı kabul edilen Poseidon, Kleopatra ile Markus Antonius arasındaki aşk hikâyesi gibi birçok konuda bilgiler alıyoruz. Bu unutulmaz tekne turunun ardından adeta doğal bir akvaryum niteliğinde olan Azmak Çayı üzerinde yaklaşık 20 dakika sürecek olan Azmak Çayı Sandal Gezisi’ne başlıyoruz (Ekstra). Ördek, su samuru ve onlarca farklı çeşit balığı görüp fotoğraflayabileceğimiz bu tekne turundan sonra Akyaka’dan ayrılarak su tutabilme kapasitesi dolayısıyla Gökova’da bulunan bataklığın kurutulabilmesi için dikilmiş olup sonrasında bir sevgi yoluna dönüşen Âşıklar Yolu’nda kısa bir yürüyüş ve fotoğraf molası veriyoruz. Fotoğraf molamızın ardından Köyceğiz, Ortaca, Dalaman, Göcek güzergâhı üzerinden otelimize yerleşiyoruz.
Sabah Kahvaltısı: Yolculuk esnasında mola tesislerinde ekstra olarak serbest zaman verilecektir.
Öğle Yemeği: Ekstra olarak 12 Adalar Tekne Turu esnasında alınacaktır. Köfte / balık / tavuk, salata, makarna, meyve.
Konaklama: 3* ve 4* Fethiye Bölgesi Otelleri (Sevi Otel – Pırlanta Otel – Doğa Otel – Golden Life Resort Otel vb)
Akşam yemeği: Otelde set menü veya açık büfe olarak alınacaktır. 

3. Gün: 21 Nisan 2019 Pazar // Fethiye - 12 Adalar Tekne Turu - Telmessos
Sabah kahvaltısından önce dileyen misafirlerimiz ekstra olarak yamaç paraşütü yaparak güne bu adrenalin dolu aktivite ile başlayabilirler. Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından kısa bir yolculuk yaparak 2.Tekne Turumuz olan tam gün 12 Adalar tekne turuna başlamak üzere Fethiye marinaya geçiyoruz. Akdeniz’in cennet koylarında yüzme molası vereceğimiz yerler arasında Tavşan Adası, Kızıl Ada, Yassıcalar Adası, Tersane Koyu gibi noktalar bulunmakta. (12 Adalar bölgede bulunan takımadalar dolayısı ile kullanılan bir isimlendirme olup tur esnasında 12 farklı adaya gidilmez.) Tekne turumuzun ardından, ülkemizdeki kaya tipi mezar örneklerinin en önemlilerinden biri olan Amyntas’a ait kaya mezarını ve antik Telmessos kentinin nekropolünü, tiyatrosunu ve son olarak Fethiye yerleşimine, aziz hatırasını canlı tutmak için ismi verilmiş olan ilk hava şehidimiz Tayyareci Fethi Bey Anıtı’nı ziyaret ettikten sonra otelimize geçiyoruz.
Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacaktır.
Öğle Yemeği: Ekstra olarak 12 Adalar Tekne Turu esnasında alınacaktır. Köfte / Balık / Tavuk salata, makarna, meyve.
Konaklama: 3* ve 4* Fethiye Bölgesi Otelleri (Sevi Otel – Pırlanta Otel – Doğa Otel – Golden Life Resort Otel vb)
Akşam yemeği: Otelde set menü veya açık büfe olarak alınacaktır. 
Ekstralar: Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak yamaç paraşütü yaparak güne bu adrenalin dolu aktivite ile başlayabilirler ve rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği gece turuna katılarak Fethiye gecelerinin tadını çıkarabilirler.

4. Gün: 22 Nisan 2019 Pazartesi // Kayaköy - Ölüdeniz - Saklıkent - Tloss - Ksanthos
Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından ilk durak noktamız Rumlar tarafından Levissi olarak adlandırılan ancak mübadele sonrasında Batı Trakya ve Yunanistan’dan getirilen Türklerin yerleşim alanı olarak kullanmaması dolayısıyla terk edilmiş bir hayalet kasaba görüntüsündeki Kayaköy oluyor. Cumhuriyetimizin fikir babalarından biri olan Yunus Nadi`nin doğum yeri olan Kayaköy`ü rehberimizin anlatımları eşliğinde dolaşıyoruz. Kayaköy gezimizi takiben dünyanın en eşsiz doğal güzelliklerinden bir olan Ölüdeniz’i görmek üzere Belcekız mevkiine geçiyoruz. Ölüdeniz’de vereceğimiz uzun yüzme vakti ve serbest zaman sonrasında Tlos Antik Kenti’ni panoramik olarak görerek öğle yemeğimizi almak üzere Yakapark`a geçiyoruz. Dört bir yanımızdan akan buz gibi sular eşliğinde yemeğimizi aldıktan sonra Saklıkent Kanyonu’na geçiyoruz. Kanyon da vereceğimiz serbest zamanda dileyen misafirlerimiz Kanyon içerisinde yürüyüşlerini yapabilir ayrıca Zipline, Bungee Jumping gibi heyecan dolu aktivitelere katılabilir ya da Saklıkent`in buz gibi sularına ayaklarını sokarak içeceklerini yudumlayabilirler. Günün son ziyaretini ise Likya birliğinin en önemli kentlerinden biri olan ve sahip olduğu önemli kalıntılar dolayısıyla Likya bölgesinin başkenti yakıştırmaları yapılmakla beraber hiçbir zaman başkent olmamış Ksanthos Antik Kenti’nde gerçekleştiriyoruz. Rehberimizin anlatımları eşliğinde bir yandan Likya medeniyetinin özgün yapısı ile ilgili bilgileri alırken bir yandan da Amphi Tiyatro, Harpyler Anıtı, Yazılı Pilye, Agora ve Bazilika gibi kalıntıları görüyor ve 1830’lu yıllardan başlayarak ülkemizden gemilere yüklenerek kaçırılan birçok hazine ile ilgili tarihsel bilgileri alıyoruz. Ksanthos’tan ayrıldıktan sonra otelimize geçiyoruz.
Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacaktır.
Öğle Yemeği: Yakapark’ta serbest ya da Alabalık Mönü şeklinde alınacaktır.
Konaklama: 3* ve 4* Fethiye Bölgesi Otelleri (Sevi Otel – Pırlanta Otel – Doğa Otel – Golden Life Resort Otel vb)
Akşam yemeği: Otelde açık büfe veya set menü olarak alınacaktır.

5. Gün: 23 Nisan 2019 Salı // Dalyan - İztuzu Plajı - Kaunos
Sabah kahvaltısını takiben otelimizden ayrılıyor ve 3.Tekne Turumuzu gerçekleştirmek için Dalyan'a geçiyoruz. Dalyan merkezden bineceğimiz teknemiz ile Köyceğiz Gölü'nü denize bağlayan kanal üzerinden İztuzu Plajı'na hareket ediyoruz. Tekne yolculuğumuz esnasında Kaunos Antik Kenti nekropolünü (kaya mezarları) görerek rehberimizden Kaunos antik kenti tarihçesi, Kaunos efsanesi gibi konularda bilgiler alıyoruz. Caretta caretta deniz kaplumbağalarının ülkemizdeki en önemli yumurtlama alanlarında biri olan İz Tuzu Plajı'nda vereceğimiz uzun yüzme molasının ardından kanal kenarında bulunan restoranımızda öğle yemeğimizi alıyor dönüş yolculuğuna başlıyoruz. Çine - Manisa - Balıkesir - Bursa güzergâhı üzerinden trafik ve yol koşullarına bağlı olarak gece 02.00 sularında İstanbul'a ulaşıyor ve siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalarda bırakarak, bir sonraki gezide görüşmek üzere sizlere veda ediyoruz. 

Mavi Yolculuk Teknelerimiz
* Dalyan; 25 kişilik, standart dalyan tipi teknelerdir. Bölgedeki doğal yaşamı etkilemesinden dolayı bütün tekneler aynı standartta yapılmıştır.
* 12 Adalar; 60 kişlilik 25 m uzunluğunda 5 m genişliğinde Akdeniz tipi tekneler, soyunma kabinli, duş tuvaletli, üst kat güneşlenme alanı, alt kat restoran oturma salonu.
* Gökova; 110 kişilik, 35 m uzunluğunda 5 m genişliğinde Akdeniz tipi tekneler, soyunma kabinli, duş tuvaletli, üst kat güneşlenme alanı, şezlong, alt kat restoran oturma salonu.
* Azmak; 20 kişilik, 7 metre uzunluğunda 2 m genişliğinde tek motorlu, sandal tarzında tekne (ekstra)