Likya Turu Lüks Otobüsler ile 4 Gece 6 Gün

  • 7 Temmuz 2019 Pazar - 12 Temmuz 2019 Cuma Tarihleri arası

Yolcu Sayısı Seçiniz

Toplam Tutar
1.299,00 ₺

Özet

Likya Turu
Lüks Otobüsler ile Ulaşım
07 - 12 Temmuz 2019
4 Gece / 6 Gün

Tur Programı

1. Gün: 07 Temmuz 2019 Pazar // İstanbul
2.00 İncirli Doğtaş Mobilya Önü
22.30 Mecidiyeköy Doğtaş Mobilya Önü
23.00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü
23.15 Kartal Köprüsü Metro İstasyonu (E 5 Ankara İstikameti) 
23.30 Çayırova McDonald’s Önünden misafirlerimizi aldıktan sonra araç içi ikramlarımız eşliğinde gece yolculuğumuz başlıyoruz.
Kat edilecek Toplam Mesafe: 187 km

2. Gün: 08 Temmuz 2019 Pazartesi // Akyaka - Gökova Tekne Turu - Azmak Tekne Turu
Saat 02.00 sularında Bursa’dan Özdilek Bursa Geçit AVM önünden turumuza katılacak misafirlerimizi aldıktan sonra ilk molamızı Susurluk’ta veriyoruz. Molamızın ardından Akhisar, Manisa güzergâhını takiben saat 07.00 sularında İzmir Bornova kavşağından bize katılacak misafirlerimizi de aldıktan sonra ikinci molamızı Selçuk’ta veriyoruz. Kahvaltı için verdiğimiz bu ikinci molanın ardından Gökova’nın muhteşem manzaraları eşliğinde Sakar geçidini aşarak Akyaka beldesine ulaşıyoruz. Yakın tarihimizin en önemli karakterlerinden biri olan, şair, edebiyatçı, yazar ve mimar Nail Çakırhan’ın doğduğu ve aynı zamanda Ula evlerinin geleneksel özelliklerini ön plana çıkararak uyguladığı mimarlık projesi ile Ağa Han Mimarlık Ödülüne layık görüldüğü Akyaka`da otobüsümüzden ayrılarak 1.tekne turumuz olan Gökova Körfezi tekne turumuza başlıyoruz. Kuzey ucu Bodrum’a güney ucu Datça`ya kadar uzanan Gökova körfezinde, Gelibolu Adası, Zeytinli koy, Sedir Adası (Cleopatra Plajı), İnce Kum, Lacivert Koy, Akvaryum Koyu gibi noktalarda yüzme molaları verirken, rehberimizden hem körfez hakkında hem de Cedrai antik kenti, Yunan Mitolojisinde Denizler tanrısı kabul edilen Poseidon, Kleopatra ile Markus Antonius arasındaki aşk hikâyesi gibi birçok konuda bilgiler alıyoruz. Bu unutulmaz tekne turunun ardından adeta doğal bir akvaryum niteliğinde olan Azmak çayı üzerinde yaklaşık 20 dakika sürecek olan Azmak Çayı Sandal Gezisine başlıyoruz (Ekstra). Ördek, Su Samuru ve onlarca farklı çeşit balığı görüp fotoğraflayabileceğimiz bu tekne turundan sonra Akyaka’dan ayrılarak su tutabilme kapasitesi dolayısıyla Gökova`da bulunan bataklığın kurutulabilmesi için dikilmiş olup sonrasında bir sevgi yoluna dönüşen Âşıklar yolunda kısa bir yürüyüş ve fotoğraf molası veriyoruz. Fotoğraf molamızın ardından Köyceğiz, Ortaca, Dalaman, Göcek güzergâhı üzerinden otelimize yerleşiyoruz. 

3. Gün: 09 Temmuz 2019 Salı // Fethiye - 12 Adalar Tekne Turu - Telmessos
Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak yamaç paraşütü yaparak güne bu adrenalin dolu aktivite ile başlayabilirler.  Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından kısa bir yolculuk yaparak 2.tekne turumuz olan tam gün 12 Adalar tekne turuna başlamak üzere Fethiye marinaya geçiyoruz. Akdeniz’in cennet koylarında yüzme molası vereceğimiz yerler arasında Tavşan adası, Kızıl Ada, Yassıcalar Adası, Tersane Koyu gibi noktalar bulunmakta. (12 Adalar bölgede bulunan takımadalar dolayısı ile kullanılan bir isimlendirme olup tur esnasında 12 farklı adaya gidilmez.) Tekne turumuzun ardından, ülkemizdeki kaya tipi mezar örneklerinin en önemlilerinden biri olan Amyntas’a ait kaya mezarını ve antik Telmessos kentinin nekropolünü, tiyatrosunu ve son olarak Fethiye yerleşimine, aziz hatırasını canlı tutmak için ismi verilmiş olan ilk hava şehidimiz Tayyareci Fethi Bey anıtını ziyaret ettikten sonra otelimize geçiyoruz.
Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacaktır
Öğle Yemeği: Ekstra olarak 12 Adalar Tekne Turu esnasında alınacaktır. Köfte / Balık / Tavuk salata makarna meyve.
Akşam yemeği: Otelde set menü veya açık büfe olarak alınacaktır. 
Ekstralar: Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak yamaç paraşütü yaparak güne bu adrenalin dolu aktivite ile başlayabilirler ve rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği gece turuna katılarak Fethiye gecelerinin tadını çıkarabilirler.
Kat edilecek Toplam Mesafe: 83 km

4. Gün: 10 Temmuz 2019 Çarşamba // Kalkan - Kaş - Kekova - Simena - Batık Şehir - Kaputaş Plajı
Sabah otelde alacağımız kahvaltıyı takiben Kalkan, Kaş ve Kekova rotası için yola koyuluyoruz. Kalkan’ı panoramik olarak görüp fotoğrafladıktan sonra Akdeniz’in en özel plajlarından biri olan Kaputaş Plajı’nda yüzme molası veriyoruz. Ülkemize en yakın Yunan adası olan Meis Adası’nı panoramik olarak görerek 3.tekne turumuz olan Kekova Körfezi tekne turumuz için eski ismi Teimiussa olan Üçağız köyüne ulaşıyor ve buradan teknemize biniyoruz. Kekova tekne turumuz esnasında Simena (Kaleköy), Batık şehir ve 1913 yılında Akdeniz’de gerçekleştirdiği akın harekâtı ile adını dünya denizcilik tarihine altın harflerle kazıyan Hamidiye Zırhlısı’nın kısa bir süre de olsa gizlendiği Hamidiye koyunu rehberimizin anlatımları eşliğinde görüyoruz. Tersane koyu, Hamidiye koyu, Akvaryum koyu gibi noktalarda vereceğimiz yüzme molalarının ardından Üçağız köyünde vereceğimiz serbest zamanda köylülerden, dağ kekiği, papatya ve elma yağı gibi yöresel ürünler satın alma şansı buluyoruz. Bir sonraki durak noktamız ise eski ismi Antiphellos olan Kaş yerleşimi oluyor. Kaş açıklarında bulunan Uluburun batığı ve sualtı arkeolojisi gibi konularda rehberimizin anlatımları sonrasında Kaş`ta vereceğimiz serbest zamanda Kaş`ın meşhur dondurması ve bademinin tadına bakabilirsiniz.
Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacaktır.
Öğle Yemeği: Ekstra olarak Kekova Tekne Turu esnasında alınacaktır. Mangalda tavuk, yoğurtlu makarna, bezelye, pilav.
Akşam Yemeği: Otelde açık büfe veya set menü olarak alınacaktır.
Ekstralar: Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Hisarönü barlar sokağı gece turuna katılabilirler.
Kat edilecek Toplam Mesafe: 324 km

5. Gün: 11 Temmuz 2019 Perşembe // Kayaköy - Ölüdeniz - Saklıkent - Tloss - Ksanthos
Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından ilk durak noktamız Rumlar tarafından Levissi olarak adlandırılan ancak mübadele sonrasında Batı Trakya ve Yunanistan’dan getirilen Türklerin yerleşim alanı olarak kullanmaması dolayısıyla terk edilmiş bir hayalet kasaba görüntüsündeki Kayaköy oluyor. Cumhuriyetimizin fikir babalarından biri olan Yunus Nadi`nin doğum yeri olan Kayaköy’ü rehberimizin anlatımları eşliğinde dolaşıyoruz. Kayaköy gezimizi takiben dünyanın en eşsiz doğal güzelliklerinden bir olan Ölüdeniz’i görmek üzere Belcekız mevkine geçiyoruz. Ölüdeniz’de vereceğimiz uzun yüzme vakti ve serbest zaman sonrasında Tlos antik kentini panoramik olarak görerek öğle yemeğimizi almak üzere Yakapark’a geçiyoruz. Dört bir yanımızdan akan buz gibi sular eşliğinde yemeğimizi aldıktan sonra Saklıkent kanyonuna geçiyoruz. Kanyon da vereceğimiz serbest zamanda dileyen misafirlerimiz Kanyon içerisinde yürüyüşlerini yapabilir ayrıca Zipline, Bungee Jumping gibi heyecan dolu aktivitelere katılabilir ya da Saklıkent’in buz gibi sularına ayaklarını sokarak içeceklerini yudumlayabilirler. Günün son ziyaretini ise Likya birliğinin en önemli kentlerinden biri olan ve sahip olduğu önemli kalıntılar dolayısıyla Likya bölgesinin başkenti yakıştırmaları yapılmakla beraber hiçbir zaman başkent olmamış Ksanthos antik kentinde gerçekleştiriyoruz. Rehberimizin anlatımları eşliğinde bir yandan Likya medeniyetinin özgün yapısı ile ilgili bilgileri alırken bir yandan da Amphi Tiyatro, Harpyler Anıtı, Yazılı Pilye, Agora ve Bazilika gibi kalıntıları görüyor ve 1830`lu yıllardan başlayarak ülkemizden gemilere yüklenerek kaçırılan birçok hazine ile ilgili tarihsel bilgileri alıyoruz. Ksanthos’tan ayrıldıktan sonra otelimize geçiyoruz.
Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacaktır.
Öğle Yemeği: Yakaparkta Serbest ya da Alabalık Mönü şeklinde alınacaktır. 
Akşam yemeği: Otelde açık büfe veya set menü olarak alınacaktır. 
Kat edilecek Toplam Mesafe: 219 km

6. Gün: 12 Temmuz 2019 Cuma // Dalyan - İztuzu Plajı - Kaunos - Şirince
Sabah kahvaltısını takiben otelimizden ayrılıyor ve 4. Tekne turumuzu gerçekleştirmek için Dalyan’a geçiyoruz. Dalyan merkezden bineceğimiz teknemiz ile Köyceğiz Gölü’nü denize bağlayan kanal üzerinden İztuzu Plajı’na hareket ediyoruz. Tekne yolculuğumuz esnasında Kaunos antik kenti nekropolünü (kaya mezarları) görerek rehberimizden Kaunos antik kenti tarihçesi, Kaunos efsanesi gibi konularda bilgiler alıyoruz. Caretta Caretta deniz kaplumbağalarının ülkemizdeki en önemli yumurtlama alanlarında biri olan İz Tuzu Plajında vereceğimiz uzun yüzme molasının ardından kanal kenarında bulunan restoranımızda öğle yemeğimizi alıyor ve Şirince’ye doğru yola koyuluyoruz. Şirince köyünde vereceğimiz serbest zamanda meşhur ev yapımı şarap tadımı yapabilir ve köyün otantik dokusunu içerisinde dolaşıp alışveriş yapabilirsiniz. Akşam yemeğimizde Şirince`de aldıktan sonra dönüş yolculuğuna başlıyoruz. İzmir-Manisa-Balıkesir-Bursa güzergâhı üzerinden trafik ve yol koşullarına bağlı olarak gece 02.00 sularında İstanbul’a ulaşıyor ve siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalarda bırakarak, bir sonraki gezide görüşmek üzere sizlere veda ediyoruz. Hoşça kalın...
Sabah Kahvaltı: Otelde açık büfe olarak alınacaktır.
Öğle Yemeği: Dalyan Turu esnasında restoranımızda açık büfe olarak alınacaktır (Ekstra)
Akşam Yemeği: Şirince’de serbest olarak alınacaktır (Ekstra)
Kat Edilecek Mesafe: 900 km

Mavi Yolculuk Teknelerimiz
* Dalyan; 25 kişilik, standart dalyan tipi teknelerdir. Bölgedeki doğal yaşamı etkilemesinden dolayı bütün tekneler aynı standartta yapılmıştır.
* 12 Adalar; 60 kişlilik 25 m uzunluğunda 5 m genişliğinde Akdeniz tipi tekneler, soyunma kabinli, duş tuvaletli, üst kat güneşlenme alanı, alt kat restoran oturma salonu.
* Gökova; 110 kişilik, 35 m uzunluğunda 5 m genişliğinde Akdeniz tipi tekneler, soyunma kabinli, duş tuvaletli, üst kat güneşlenme alanı, şezlong, alt kat restoran oturma salonu.
* Azmak; 20 kişilik, 7 metre uzunluğunda 2 m genişliğinde tek motorlu, sandal tarzında tekne (ekstra)