Peru - Bolivya - Şili - Amazon Turu Air France / KLM Hava Yolları ile 14 Gün

  • 11 Mart 2020 Çarşamba - 24 Mart 2020 Salı Tarihleri arası

Yolcu Sayısı Seçiniz

Toplam Tutar
30.654,33 ₺

Özet

Peru - Bolivya - Şili - Amazon Turu
Air France / KLM Hava Yolları ile
11 - 24 Mart 2020
14 Gün

Tur Programı

1. Gün: 11 Mart 2020 Çarşamba // İstanbul - Amsterdam - Santiago 
Saat 15.45’te İstanbul Havalimanı acenta kontuarı önünde buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinden sonra KLM Hava Yolları ile Amsterdam üzerinden Santiago uçuşumuz başlıyor. Hareket saatimiz 17.55. Geceleme uçakta.

2. Gün: 12 Mart    2020 Perşembe // Santiago de Chilie - Valparaiso Turu         
Sabah Santiago Havalimanına ulaşıyoruz ve turumuza başlıyoruz. Tur esnasında Parlamento Binası, Plaza de Armas, Katedral Meydanı görülecek yerler arasındadır. Yine turumuz esnasında Cenro Marcado yerel eski pazarı ziyaret ediyoruz. Öğlen yemeğimizi yerel bir restoranda alacağız. Öğleden sonra Nobel Ödüllü şair Pablo Neruda’nın yaşadığı, sanatçılar, bohemler ve romantikler için önemli bir şehir olan; Şili’nin okyanus kıyısında bulunan Pasifiğin İncisi olarak anılan butik şehri Valparaiso’ya düzenleyeceğimiz gezi başlıyor. Şehir merkezine 2,5 saat mesafede olan Vina del Mar şehrini görüyoruz. Bu ziyaretimiz esnasında zamanımız el verirse dünyaca ünlü Şili şaraplarının yapıldığı üzüm bağlarını ziyaret edeceğimiz bir molamız olacak. Turumuzun sonunda otelimize transfer ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

3. Gün: 13 Mart 2020 Cuma // Calama (Atacama Çölü) - Uyuni  
Sabah çok erken saatlerde otelimizden ayrılıyoruz. Havalimanına geçiyoruz. Şili’nin Calama şehrine uçuşumuzu gerçekleştirdikten sonra burada bizi bekleyen özel aracımız ile Atacama Çölü üzerinden Chiu Chiu kasabasına devam edeceğiz. Burada gerçekleştireceğimiz Güney Amerika’nın en eski kiliselerinden biri olan San Pablo Kilisesi ziyaretimiz sonrası yolumuza devam ediyoruz. Şili- Bolivya kara hududuna ulaşıyoruz. Burada geçiş ve Bolivya giriş işlemlerimizi tamamlayacağız (pasaport işlemleri). Bölgede araç değiştiriyoruz. Bolivya tarafında bizleri 4x4 cipler beklemede olacak, 5-6 kişilik ciplerimizde yerlerimizi alıyoruz, valizlerimiz jip personeli tarafından araç üslerine istifleniyor ve branda ile kapatılıyor. Artık hazırız. Bu geçiş noktasının ismi adını hemen yanı başında bulunan yanardağdan alan, Ollogue'dir. Sınır sonrası bölge artık Uyıni Salar (tuz düzlükleri) olarak adlandırılıyor. Ollogue kapıdan Salar orta kesimine yolculuğumuz yaklaşık 3 saat sürecektir. Arazi koşulları ve manzara karşısında etkileneceksiniz. TUZ rengi beyaz artık yavaş yavaş her yanımızı saracak. Konaklayacağımız otelimiz bir tuz oteldir. Otelimize ulaşıyor, Salar Uyuni bölgesinin keyfini yaşamaya başlıyoruz. Akşam yemeğini otelimizde alacağız. Geceleme otelimizde

4. Gün: 14 Mart 2020 Cumartesi // Uyuni Salar (Tuz Gölleri) - La Paz
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası bölge turumuz başlıyor [NOT: Otelden eşyalarımız ile çıkış yapıyoruz, otele geri dönmeyeceğiz] Turumuzda 4x4 ciplerle ilerleyeceğiz. Tuz gölleri ve volkanik tepeleri görerek tüm gün arazide yol alacağız bu ıssız ve ilginç coğrafyada farklı bir gün bizleri bekliyor. Tuz gölü (yağmurlu dönemde) Tuz düzlükleri (yağmursuz dönemde) Uyuni Salar, çevresinde meşhur bazı ziyaret noktalarımız olacak. Bunlardan bir tanesi Dakar rallisinin parkur startı verildiği anıt-kapı bir diğeri ise dev kaktüsleri göreceğimiz Kaktüsler Adası olacak. Turumuz esnasında bolca fotoğraf çekeceğiz, son bölümde öğle yemeği molası veriyoruz. Akşam saatlerinde Salar Uyuni havalimanına geçiyoruz, küçük bir havalimanı olan bu noktadan iç hat uçuş ile La Paz'a hareket edeceğiz. La Paz’a varışımızı takiben, bizi bekleyen özel aracımız ile otelimize geçiyoruz. Serbest zaman ve geceleme otelimizde. 

5. Gün: 15 Mart 2020 Pazar // La Paz - Tiwanaku - La Paz        
Kahvaltının ardından La Paz şehir turumuzu yapacağız. Önce erken saatlerde şehir dışında yer alan Tiwanaku antik kenti ziyareti yapılacaktır. Öğle yemeğini Tiwanaku'da küçük bir yerel restoranda alıyoruz. Bu bölgede ziyaretlerimizi tamamladıktan sonra yeniden La Paz şehrine dönüyoruz ve varışımızı takiben Ay Vadisi ‘VALLE DE LUNA’ ve La Paz şehir merkezinde San Francisco Kilisesi ve Cadılar Pazarı denilen sokakları göreceğiz. Tur bitimi otelimize transfer ve odaların alınmasının ardından serbest zaman.

6. Gün: 16 Mart 2020 Pazartesi // La Paz - Puno -Titicaca Gölü (Uros Adası)
Kahvaltının ardından Bolivya sınırına doğru yöneliyoruz. Yaklaşık 4 saatlik bir yolculuk bizi bekliyor. Desaguadero Sınır Kapısına ulaşıyoruz, sınır geçişimizi yapacağız. Peru'ya giriş yapıyoruz, geçiş işlemlerimizden sonra Pomata köyüne uğruyoruz ve tepedeki eski kiliseyi ziyaret ediyoruz. Bu ziyaretimizden sonra hiç vakit kaybetmeden Puno kentine yöneliyoruz. Güzergahımızda hemen yolun sağında göreceğiniz Göl – ‘Titikaka Gölü’dür. Dünyanın en yüksekteki göllerinden birisidir aynı zamanda hem Peru’ya hem de Bolivya’ya kıyısı vardır. Puno’ya varınca, göl kıyısına yakın otelimize geçiyoruz, bugün Göl Turu olacak. Titikaka Gölü üzerindeki İnka kültürünü temsil eden Uros Adası tekne turumuzu yapacağız, sazlık evler ve eski yaşamın izlerini taşıyan çok ilginç bir yer olarak bölgede bilinen bir noktadır. Akşam yemeği otelimizde alınacaktır. Geceleme otelde.

7. Gün: 17 Mart 2020 Salı // Puno - Cusco
Kahvaltının ardından karayolu ile Cusco şehrine hareket ediyoruz. Yol güzergahımız boyunca fotoğraf molalarımız olacaktır. Bunların en önemlisi Laraya Geçidi 4400 m yaklaşık rakımda olan ve güzergahımızdaki en yüksek noktayı temsil etmektedir. And Dağları yolunu takip ederek ilerleyeceğiz, köylerden geçeceğiz, güzergahımız üzerinde mola vereceğiz. Öğleden sonra Cuzco'ya ulaşıyoruz ve eşyalarımızı otelimize bırakarak Cuzco şehir turu yapacağız. Eski Katedral Meydanı, Korikancha Tapınağı, saray ve ay mabedi başlıca görülecek yerler arasındadır. Turumuzun sonunda Cusco’da yürüyüşler yapmak için serbest saatlerimiz olacaktır. Geceleme otelimizde.

8. Gün: 18 Mart 2020 Çarşamba // Ollantaytambo - Machu Picchu Turu
Sabah çok erken saatlerde otel kahvaltısını takiben trenle tam günlük İnka Medeniyetinin beşiği Machu Pichu turumuzu yapmak üzere Ollantaytambo tren istasyonuna hareket edeceğiz. Kara yolculuğumuz 1,5 saat sürecektir. Machi Pichu treni bu köyden kalkıyor. Tren yolculuğumuzu Perurail firmasının konforlu, lüx expedtion kompartmanlarında yapacağız. Yolculuğumuz esnasında bu servisimizde ikramlar olacaktır. Geniş cam pencerelerinden tüm Kutsal Vadi yolunu izleyerek ilerleyeceğiz. Yine Kutsal Vadi'den geçerken dağ yamaçlarında İnka kale kalıntılarını göreceğiz. Aquacalintes; Tren için son duraktır  -  Machu Pichu ören yerine, dağ yolu servis minibüsleri ile 30 dk lık bir yolculuktan sonra ulaşacağız. Machu Pichu ören yeri ziyaretimizi tamamladıktan sonra aynı servis araçları ile tekrar Aqua Calientes kasabasına ineceğiz. Öğlen yemeği molası veriyoruz. Turumuzun Machu Pichu ziyareti ve fotoğraf çekimleri için vakti hayli boldur. Arzu eden her misafirimiz, rehberimiz ile turunu tamamladıktan sonra serbestçe ören yeri içerisinde gezisine ve fotoğraf çekimine devam edebilir. Akşam yine aynı yolla Cusco'ya döneceğiz.
 
9. Gün: 19 Mart 2020 Perşembe // Puerto Maldonado (Amazon) 
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızı takiben, özel aracımızla Cusco havalimanına hareket edeceğiz. Buradan yerel hava yolu ile Amazon ormanlarının kenti olan Puerto Maldonado’ya uçak ile yolculuğumuz olacak, yolculuğumuz 1,5 saat sürecektir. Varışa istinaden havalimanında karşılanıyor ve küçük bir nehir limanı olan Capitania’ya transfer oluyoruz.(  Yanımıza 2 gece boyunca yeterli olacak kadar  valiz almalıyız. Fazla  valizleri taşımak uygun değildir. Fazla olabilecek eşyalarımızı limana gelmeden yerel  acentamızın muhafaza odasına emanet edebileceğiz.) Daha sonra motorlu tekne ile yola çıkıyor ve Madre de Dios Nehri’nde gerçekleştireceğimiz yolculuğumuza başlıyoruz. 45 dk yolculuk devam ettikçe capibaralar, kaymanlar, kaplumbağalar, balıkçıllar, karabataklar ve daha pek çok hayvan türünü gözlemleme şansı elde edeceksiniz. Yolculuğun sonunda, lodgelarımıza varıp girişimizi yapıyoruz. Odalarımıza yerleştikten sonra kısa dinlenmeyi takiben, hava kararırınca Timsah izleme turu yapacağız. Cocha Caiman isimli küçük göle gidecek ve burada siyah kayman ve beyaz kaymanların (Kayman yani Küçük Timsah)birçok örneğini görebileceğiz ve  turun bitişini takiben otelimize  dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama lodge’umuzda.

10. Gün: 20 Mart 2020 Cuma // Tambopata Milli Parkı - Sandoval Gölü       
Erken kahvaltı sonrası tam gün sürecek Tambopata Milli Parkı turumuz yapmak üzere nehirde kanolar ile yolculuğumuz başlıyor. Sandoval Gölüne ulaşıyoruz. Amazon Yağmur Ormanları doğal yaşamını yerinde inceliyoruz. Öğlen yemeği için yeniden otelimize dönüyoruz, yemek sonrası yeniden kanolarımızla göle ve nehre çıkıyoruz. Renkli papağanlarda göreceğimiz vahşi yaşam örnekleri arasında. Shringo bölgesinde gözetleme kulesi de ziyaret edilecek. Tur bitimi otelimize dönüş ve serbest zaman. Akşam yemeği için oteldeyiz, geceleme otelimizde.

11. Gün: 21 Mart 2020 Cumartesi // Puerto Maldonado - Lima       
Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası, konakladığımız nehir bölgesinden, kanolar ile Puerto Maldonado merkeze hareket edeceğiz. Teknelerden sonra eşyalarımızı teslim alacağız. Kısa serbest saatler (zaman el verirse yerel pazar gezebiliriz) daha sonra saat 13.00'de iç hat uçuş ile Peru’nun başkenti Lima yolculuğumuz başlıyor. Varışımızı takiben bizi bekleyen özel aracımız ile şehir turumuza başlıyoruz. Burası Lima.. Diğer ismi ile Kralların Şehri. Şehrin tarihi ve antik dokusunun olduğu, eski caddelerinin yer aldığı tarihi şehir merkezine geçiyoruz; Ana Meydan, Plaza San Martin, HükümetKonağı, Santa Domingo Kilisesi ve altındaki dehlizlerde yer alan, eski mezar odaları 'Catacomb' Miraflores ve Âşıklar Parkı göreceğimiz yerlerden bazıları… Peru kültüründe önemli bir yeri olan Museo Oro Del Peru (Altın Müzesi) ziyaretini yapacağız. (Müze kapalı olursa bir sonraki gün dönüşte ziyaret edeceğiz)
İçerisinde tarihi koleksiyonları barındıran çok özel bir müze olan altın müzesini ziyaretini tamamladıktan sonra Miraflores bölgesine otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği yerel bir restoranda alınacaktır. Geceleme otelimizde. 

12. Gün: 22 Mart 2020 Pazar // Ballestas Adaları - Huachahinca Vaha - Ica
Sabah hareket saatimiz sabah: 05:30. otelimizde alacağımız kahvaltımızı takiben, (Bu kahvaltı paket servisi şeklinde olabilir ), yolculuğumuz başlıyor. Liam şehir merkezinden Panamerican karayolunu takip ederek, Güney Peru bölgelerine seyahatimizde Pasifik Okyanusu kıyılarını takip ediyoruz. Çöl coğrafyasına ulaşıyoruz.  Yaklaşık 4 saat sürecek bir yolculuktan sonra PARACAS kentine ulaşıyoruz.  UNESCO Dünya Mirası Listesi'ndeki Paracas Milli Parkı gezimizi, deniz kıyısındaki bu şirin kentten başlatacağız. Kent limanından Jet-Bot ile Isla Ballestas Adalarına sürecek bir tura katılıyoruz. (Bu turumuz JET motorlu teknelerle yapılmakta olup tekneden inilmeden ziyaretler yapılıyor)  Tekneden iniş yapmadan, bir gezi yapılacak, kıyıdan 45 dk açıkta yer alan kayalıklarda yaşayan binlerce deniz kuşu, fok, denizaslanı göreceğiz. Burası Peru’nun Galapagos'u olarak biliniyor. Turumuzdan sonra, tekrar Paracas'a dönüyoruz. Daha sonra vakit kaybetmeden Huachahinca vahasını ziyaret için duracağız. Öğlen yemeği yerel bir restoranda alınacaktır. Geceleme otelimizde İca'da.

13. Gün: 23 Mart 2020 Pazartesi // Lima - Paris 
Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası serbest saatlerimiz olacak. Uçak saatimiz 21.50. Uçak saatimizde kadar; arzu eden misafirlerimiz Pasifik Okyanusu'nda deniz hayvanları arasında kısa bir deneyim yaşamak isterlerse, yarım gün sürecek bir aktivite var, bunu tercih edebilirler. Callao – Palamino Adası Tekne Turu (Deniz Aslanları Yüzmeli Tur) sadece bu alternatif gezi tur paketine dahil değildir. Akşam saatlerinde alana  geçiyoruz. Uçak saatimiz 21.50 Paris üzerinden geri dönüş uçuşumuz başlıyor. Geceleme uçakta.

14. Gün 24 Mart 2020 Salı // Paris - İstanbul 
Paris Havalimanına varış saatimiz 16.40'dır. Burada beklememiz uzun, uçağın kalkış saati 22.40 bu sebeple Paris merkeze çıkmak isteyen misafirlerimiz eğer arzu ederlerse Shengen vizelerini hazır edebilirler ya da alanda bekleyebilirler. İstanbul’a varış 04.00 (25 Mart)