Peru - Bolivya - Şili - Uyuni Turu Air France / KLM Hava Yolları ile 12 Gün

  • 10 Mart 2020 Salı - 21 Mart 2020 Cumartesi Tarihleri arası

Yolcu Sayısı Seçiniz

Toplam Tutar
25.751,08 ₺

Özet

Peru - Bolivya - Şili - Uyuni Turu
Air France / KLM Hava Yolları ile
10 - 21 Mart 2020
12 Gün

 

Tur Programı

1. Gün: 10 Mart 2020 Salı // İstanbul - Amsterdam - Santiago 
Saat 15.45’te İstanbul Havalimanı acenta kontuarı önünde buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinden sonra KLM Hava Yolları ile Amsterdam üzerinden Santiago uçuşumuz başlıyor. Hareket saatimiz 17.55. Geceleme uçakta.

2. Gün: 11 Mart 2020 Çarşamba // Santiago de Chilie - Valparaiso Turu         
Sabah Santiago Havalimanına ulaşıyoruz ve turumuza başlıyoruz. Tur esnasında Parlamento Binası, Plaza de Armas, Katedral Meydanı görülecek yerler arasındadır. Yine turumuz esnasında Cenro Marcado yerel eski pazarı ziyaret ediyoruz. Öğlen yemeğimizi yerel bir restoranda alacağız. Öğleden sonra Nobel Ödüllü şair Pablo Neruda’nın yaşadığı, sanatçılar, bohemler ve romantikler için önemli bir şehir olan; Şili’nin okyanus kıyısında bulunan Pasifiğin İncisi olarak anılan butik şehri Valparaiso’ya düzenleyeceğimiz gezi başlıyor. Şehir merkezine 2,5 saat mesafede olan Vina del Mar şehrini görüyoruz. Bu ziyaretimiz esnasında zamanımız el verirse dünyaca ünlü Şili şaraplarının yapıldığı üzüm bağlarını ziyaret edeceğimiz bir molamız olacak. Turumuzun sonunda otelimize transfer ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

3. Gün: 12 Mart 2020 Perşembe // Calama(Atacama Çölü) - Uyuni  
Sabah çok erken saatlerde otelimizden ayrılıyoruz. Havalimanına geçiyoruz. Şili’nin Calama şehrine uçuşumuzu gerçekleştirdikten sonra burada bizi bekleyen özel aracımız ile Atacama Çölü üzerinden Chiu Chiu kasabasına devam edeceğiz. Burada gerçekleştireceğimiz Güney Amerika’nın en eski kiliselerinden biri olan San Pablo Kilisesi ziyaretimiz sonrası yolumuza devam ediyoruz. Şili- Bolivya kara hududuna ulaşıyoruz. Burada geçiş ve Bolivya giriş işlemlerimizi tamamlayacağız (pasaport işlemleri). Bölgede araç değiştiriyoruz. Bolivya tarafında bizleri 4x4 cipler beklemede olacak, 5-6 kişilik ciplerimizde yerlerimizi alıyoruz, valizlerimiz jip personeli tarafından araç üslerine istifleniyor ve branda ile kapatılıyor. Artık hazırız. Bu geçiş noktasının ismi adını hemen yanı başında bulunan yanardağdan alan, Ollogue'dir. Sınır sonrası bölge artık Uyıni Salar (tuz düzlükleri) olarak adlandırılıyor. Ollogue kapıdan Salar orta kesimine yolculuğumuz yaklaşık 3 saat sürecektir. Arazi koşulları ve manzara karşısında etkileneceksiniz. TUZ rengi beyaz artık yavaş yavaş her yanımızı saracak. Konaklayacağımız otelimiz bir tuz oteldir. Otelimize ulaşıyor, Salar Uyuni bölgesinin keyfini yaşamaya başlıyoruz. Akşam yemeğini otelimizde alacağız. Geceleme otelimizde

4. Gün: 13 Mart 2020 Cuma // Uyuni Salar (Tuz Gölleri) - La Paz
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası bölge turumuz başlıyor [NOT: Otelden eşyalarımız ile çıkış yapıyoruz, otele geri dönmeyeceğiz] Turumuzda 4x4 ciplerle ilerleyeceğiz. Tuz gölleri ve volkanik tepeleri görerek tüm gün arazide yol alacağız bu ıssız ve ilginç coğrafyada farklı bir gün bizleri bekliyor. Tuz gölü (yağmurlu dönemde ) Tuz düzlükleri (yağmursuz dönemde) Uyuni Salar, çevresinde meşhur bazı ziyaret noktalarımız olacak. Bunlardan bir tanesi Dakar rallisinin parkur startı verildiği anıt-kapı bir diğeri ise dev kaktüsleri göreceğimiz Kaktüsler Adası olacak. Turumuz esnasında bolca fotoğraf çekeceğiz, son bölümde öğle yemeği molası veriyoruz. Akşam saatlerinde Salar Uyuni havalimanına geçiyoruz, küçük bir havalimanı olan bu noktadan iç hat uçuş ile La Paz'a hareket edeceğiz. La Paz’a varışımızı takiben, bizi bekleyen özel aracımız ile otelimize geçiyoruz. Serbest zaman ve geceleme otelimizde. 

5. Gün: 14 Mart 2020 Cumartesi // La Paz - Tiwanaku - La Paz        
Kahvaltının ardından La Paz şehir turumuzu yapacağız. Önce erken saatlerde şehir dışında yer alan Tiwanaku antik kenti ziyareti yapılacaktır. Öğle yemeğini Tiwanaku'da küçük bir yerel restoranda alıyoruz. Bu bölgede ziyaretlerimizi tamamladıktan sonra yeniden La Paz şehrine dönüyoruz ve varışımızı takiben Ay Vadisi ‘VALLE DE LUNA’ ve La Paz şehir merkezinde San Francisco Kilisesi ve Cadılar Pazarı denilen sokakları göreceğiz. Tur bitimi otelimize transfer ve odaların alınmasının ardından serbest zaman.

6. Gün: 15 Mart 2020 Pazar // La Paz - Puno -Titicaca Gölü [Uros Adası]
Kahvaltının ardından Bolivya sınırına doğru yöneliyoruz. Yaklaşık 4 saatlik bir yolculuk bizi bekliyor. Desaguadero Sınır Kapısına ulaşıyoruz, sınır geçişimizi yapacağız. Peru'ya giriş yapıyoruz, geçiş işlemlerimizden sonra Pomata köyüne uğruyoruz ve tepedeki eski kiliseyi ziyaret ediyoruz. Bu ziyaretimizden sonra hiç vakit kaybetmeden Puno kentine yöneliyoruz. Güzergahımızda hemen yolun sağında göreceğiniz Göl – ‘Titikaka Gölü’dür. Dünyanın en yüksekteki göllerinden birisidir aynı zamanda hem Peru’ya hem de Bolivya’ya kıyısı vardır. Puno’ya varınca, göl kıyısına yakın otelimize geçiyoruz, bugün Göl Turu olacak. Titikaka Gölü üzerindeki İnka kültürünü temsil eden Uros Adası tekne turumuzu yapacağız, sazlık evler ve eski yaşamın izlerini taşıyan çok ilginç bir yer olarak bölgede bilinen bir noktadır. Akşam yemeği otelimizde alınacaktır. Geceleme otelde.

7. Gün: 16 Mart 2020 Pazartesi // Puno - Cusco
Kahvaltının ardından karayolu ile Cusco şehrine hareket ediyoruz. Yol güzergahımız boyunca fotoğraf molalarımız olacaktır. Bunların en önemlisi Laraya Geçidi 4400 m yaklaşık rakımda olan ve güzergahımızdaki en yüksek noktayı temsil etmektedir. And Dağları yolunu takip ederek ilerleyeceğiz, köylerden geçeceğiz, güzergahımız üzerinde mola vereceğiz.
Öğleden sonra Cuzco'ya ulaşıyoruz ve eşyalarımızı otelimize bırakarak Cuzco şehir turu yapacağız. Eski Katedral Meydanı, Korikancha Tapınağı, saray ve ay mabedi başlıca görülecek yerler arasındadır. Turumuzun sonunda Cusco’da yürüyüşler yapmak için serbest saatlerimiz olacaktır. Geceleme otelimizde.

8. Gün: 17 Mart 2020 Salı // Ollantaytambo - Machu Picchu Turu
Sabah çok erken saatlerde otel kahvaltısını takiben trenle tam günlük İnka Medeniyetinin beşiği Machu Pichu turumuzu yapmak üzere Ollantaytambo tren istasyonuna hareket edeceğiz. Kara yolculuğumuz 1,5 saat sürecektir. Machi Pichu treni bu köyden kalkıyor. Tren yolculuğumuzu Perurail firmasının konforlu, lüx expedtion kompartmanlarında yapacağız. Yolculuğumuz esnasında bu servisimizde ikramlar olacaktır. Geniş cam pencerelerinden tüm Kutsal Vadi yolunu izleyerek ilerleyeceğiz. Yine Kutsal Vadi'den geçerken dağ yamaçlarında İnka kale kalıntılarını göreceğiz. Aquacalintes; Tren için son duraktır  -  Machu Pichu ören yerine, dağ yolu servis minibüsleri ile 30 dk lık bir yolculuktan sonra ulaşacağız. Machu Pichu ören yeri ziyaretimizi tamamladıktan sonra aynı servis araçları ile tekrar Aqua Calientes kasabasına ineceğiz. Öğlen yemeği molası veriyoruz. Turumuzun Machu Pichu ziyareti ve fotoğraf çekimleri için vakti hayli boldur. Arzu eden her misafirimiz, rehberimiz ile turunu tamamladıktan sonra serbestçe ören yeri içerisinde gezisine ve fotoğraf çekimine devam edebilir. Akşam yine aynı yolla Cusco'ya döneceğiz.
 
9. Gün: 18 Mart 2020 Çarşamba // Cuscom - Lima   
Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Cusco kent merkezinden serbest saatlerimiz olacaktır. Cusco sokaklarında fotoğraf çekmek için güzel bir fırsat buluyoruz. Öğleden sonra havalimanına geçiyoruz. Başkent Lima uçuşumuzu yapacağız. Lima'ya varışta karşılanma ve otelimize transfer. Geceleme Lima'da otelimizde.

10. Gün: 19 Mart 2020 Perşembe // Lima ‘Kralların Şehir’        
Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında; Lima Şehir Turu yapacağız. Lima diğer ismi ile Kralların Şehri. Şehrin tarihi ve antik dokusunun olduğu, eski caddelerinin yer aldığı tarihi şehir merkezine geçiyoruz; Ana Meydan, Plaza San Martin, Hükümet Konağı, Santa Domingo Kilisesi ve altındaki dehlizlerde yer alan, eski mezar odaları Catacomb, Miraflores ve Âşıklar Parkı göreceğimiz yerlerden bazıları… Peru kültüründe önemli bir yeri olan Museo Oro Del Peru (Altın Müzesi) ziyaretini yapacağız. (Müze kapalı olursa bir sonraki gün dönüşte ziyaret edeceğiz)
Turumuzun bitiminde; serbest saatlerde Lima'dayız.  Geceleme otelimizde.

11. Gün: 20 Mart 2020 Cuma // Lima - Paris 
Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası serbest saatlerimiz olacak. Uçak saatimiz 21:50. Uçak saatimizde kadar; arzu eden misafirlerimiz Pasifik Okyanusu'nda deniz hayvanları arasında kısa bir deneyim yaşamak isterlerse, yarım gün sürecek bir aktivite var, bunu tercih edebilirler. Callao - Palamino Adası Tekne Turu (Deniz Aslanları Yüzmeli Tur) sadece bu alternatif gezi tur paketine dahil değildir. Akşam saatlerinde alana  geçiyoruz. Uçak saatimiz 21.50 Paris üzerinden geri dönüş uçuşumuz başlıyor. Geceleme uçakta.

12.Gün 21 Mart 2020 Cumartesi // Paris - İstanbul 
Paris Havalimanına varış saatimiz 16.15'dir. Burada beklememiz uzun, uçağın kalkış saati 22.40 bu sebeple Paris merkeze çıkmak isteyen misafirlerimiz eğer arzu ederlerse Shengen vizelerini hazır edebilirler ya da alanda bekleyebilirler. İstanbul’a varış 04.00 (22 Mart)Turumuz Güzergahı Üzerinde Yüksek Rakımlı Bölgeler Mevcuttur:
Bu tura katılmak isteyen misafirlerimizden kalp damar problemi olanlar, nefes darlığı çekenler, her türlü tedavisi devam edenler ve bünyesi ile alakalı muhtemel endişesi olanlar için seyahat öncesi doktorlarından görüş almaları şiddetler tavsiye edilir. Turumuz programı doğal  akışı içinde  yaşanması olası, zorlanma  ve bazı rahatsızlıkların sorumluluğu misafirin  kendi bilgi ve onayı altında, sorumluluğu  kendisindedir. Bu tarz rahatsızlıkları mevcut yolcularımızın, bu programa katılmaları tavsiye edilmez.