Prag Turu Pegasus HY ile 3 Gece / 4 Gün

  • 19 Eylül 2019 Perşembe - 22 Eylül 2019 Pazar Tarihleri arası

Yolcu Sayısı Seçiniz

Toplam Tutar
2.199,82 ₺

Özet

Prag Turu
Düşler Ülkesinin Çocuklar Gibi Şen Şehri Prag ve Çekya Köyleri...
Pegasus Hava Yolları ile Ulaşım
19 - 22 Eylül 2019 
3 Gece / 4 Gün

Tur Programı

1. Gün: 19 Eylül 2019 Perşembe // İstanbul - Prag
Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali acenteniz kontuarı önünde siz değerli konuklarımızla 09.00’da buluşma. Bilet, bagaj ve biniş işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yollarının PC301 sayılı tarifeli seferi ile 11.55’te Prag’a hareket. Yerel saat ile 13.35’te varışın ardından özel otobüsümüz ile panoramik olarak yapılacak şehir turumuz için alandan ayrılış. Cumhurbaşkanlığı Sarayı, yapımının 600 yıl sürdüğü Neo-Gotik Rönesans ve Barok özellikleri bünyesinde barınan ST. Vitüs Katedrali, Franz Kafka’nın Evi, 13. yüzyılda Baş Mimar Peter Parler tarafından yaptırılan üzerinde 31 Aziz heykelinin bulunduğu Charles Köprüsü, eski şehir meydanı, 15. yüzyılda inşa edilen üzerinde 12 Havari bulunan tarihi Astronomik Saat Kulesi ve TYN Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuz sonrası serbest zaman. Akşam rehberiniz tarafından organize edilecek ekstra Vltava Nehri'nde açık büfe yemekli tekne turu. Prag’ın muhteşem gece manzarasını müzikli açık büfe yemek eşliğinde izliyoruz. Geceleme otelimizde.

2. Gün: 20 Eylül 2019 Cuma // Prag
Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından arzu eden misafirlerimiz için ekstra Karlovy Vary Kültür & Alışveriş Turu. Bu turumuzda Çek Cumhuriyeti'nin kaplıcalarıyla ünlü şehri Karlovy Vary yolculuğumuza rehberinizin keyifli anlatımlarıyla devam ediyoruz. Kentte sıcaklıkları 30-72 C arasında değişen 12 termal kaynak bulunmaktadır. Gezimiz esnasında şehir turu yapılmakta. Atatürk’ün 1918’de kaldığı oteli, Dovorak’ın, Mozart’ın, Goethe’nin, Beethoven’in, Puşkin’in evlerini görecek, 12 farklı termal suyun çıktığı termal galerileri ziyaret edeceğiz. Ayrıca kristal, porselen, granat, kehribar taşlarının ve diğer geleneksel Çek hediyelik eşyalarının satıldığı fabrika satış mağazalarında alışveriş yapma imkanına sahip olacaksınız. Tur bitiminde Prag merkeze transfer. Akşam rehberiniz tarafından düzenlenecek ekstra Orta Çağ Eğlencesi ve Yemeği, yaklaşık 600 yıllık bir handa yer alan Orta Çağ mekanımızda, Orta Çağ dönemine ait kıyafetler giymiş müzisyenler, dansçılar ve aktörlerin muhteşem şovlarını izlerken aynı zamanda çek mutfağının tatlarını denemek ve çeklerin meşhur biralarından ve ev yapımı şaraplarından tatma fırsatı yakalayacaksınız. Gecenin sonunda otelimize transfer ve geceleme otelimizde.

3. Gün: 21 Eylül 2019 Cumartesi // Prag
Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz tam gün ekstra Dresden (Almanya) Kültür & Alışveriş turumuza katılabilirler. Bu turumuzda Prag’a 140 km mesafedeki Elbe’nin Floransa’sı olarak adlandırılan Barok mimarisi ile muhteşem şehir merkezi, Fraunkirche, Zwinger Sarayı, Brulshl Terası, Kral Yolu, Elbe Nehri, Martin Luther Heykeli, Hof Kilisesi, Semper Operası, eski şehir meydanı görülecek yerler arasındadır. Ardından Doğu Almanya’nın en güzel şehirlerinden olan ve UNESCO tarafından dünya mirası koruması altına alınan şehirde alışveriş ve gezinti için serbest zaman. Rehberinizin bilgilendireceği saatte Prag’a transfer. Akşam ekstra Çek Yerel Folklor Gecesi ve Yemeği bu turumuzda lokal restoranda yerel müzisyenlerin, dansçıların muhteşem şovlarını izlerken limitsiz içecek servisi ile Çek mutfağının tatlarını denemek ve çeklerin meşhur biralarından ve ev yapımı şaraplarından tatma fırsatı yakalayacaksınız. Gecenin sonunda otelimize transfer ve geceleme otelimizde.

4. Gün: 22 Eylül 2019 Pazar // Prag - İstanbul
Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından uçak saatine kadar serbest zaman. Havalimanına transfer. Bilet, bagaj ve biniş işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yollarının PC302 sayılı tarifeli seferi ile 16.15’te İstanbul’a hareket. Rahat ve konforlu bir uçuşun ardından yerel saat ile 19.55’te İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.


Not: Bu turumuz münferit olarak gerçekleştirilmekte olup, grup sayısına bağlı kalmadan minimum 1 kişi olarak da hizmet verilebilmektedir. Ayrıca Türkçe rehberlik hizmetimiz turun ilk günü misafirlerimizi havalimanından karşılama ile başlayarak, devamında gerçekleşecek panoramik şehir turumuz ile devam etmekte olup, şehir turu sonrası otelinize transferiniz gerçekleştirilmektedir. Misafirlerimizin tercihi doğrultusunda 2. ve 3. günler ekstra tura katılım sağlamayan misafirlerimiz serbest zamanlarını kendileri planlayabilmektedirler. 4. ve turun son günü otelinizden sizleri bekleyen özel aracımız ile havalimanı transferiniz gerçekleştirmektedir.