Tanrılar Adası Bali Turu Singapur HY ile 5 Gece / 8 Gün

  • 26 Temmuz 2019 Cuma - 2 Ağustos 2019 Cuma Tarihleri arası

Yolcu Sayısı Seçiniz

Toplam Tutar
11.976,08 ₺

Özet

Tanrılar Adası Bali Turu
Singapur Havayolları ile 
26 Temmuz - 02 Ağustos 2019
5 Gece / 8 Gün

Galungan & Kuningan 
İyiliğin kötülüğe karşı kazandığı zaferin kutlanması…
Sıra dışı bir kültür, sıra dışı bir güzellik!
Hint Okyanusu’nun büyüleyici atmosferi, binlerce yıllık tapınakları, sıra dışı kumsalları ve rengarenk kültürüyle en çekici tatil noktalarından biri Bali…

Tur Programı

1. Gün: 26 Temmuz 2019 Cuma // İstanbul – Singapur
İstanbul Havalimanı'nda saat 11.00’da buluşma. Bagaj ve pasaport işlemlerimizin ardından saat 13.30’da Singapur Havayolları’nın SQ391 no'lu seferi ile Singapur’a hareket ediyoruz. Geceleme uçakta.

2. Gün: 27 Temmuz 2019 Cumartesi // Singapur – Bali
Yaklaşık 10 saat sürecek olan uçuşumuzun ardından yerel saat ile 05.00’da Singapur’a varış ve kısa bir aktarmanın ardından SQ942 sefer sayılı uçuşumuz ile saat 09.15’de hareket ederek yerel saat ile 11.55’de Bali’ye ulaşıyoruz. Havalimanında bizleri bekleyen özel aracımız ile otelimize transfer. Odalarımıza yerleşme. Kısa bir dinlenmenin ardından dileyen misafirlerimiz ile çevreyi tanımak için panoramik bir gezi yapabiliriz. Geceleme otelimizde.

3. Gün: 28 Temmuz 2019 Pazar // Bali (Taman Ayun, Ulun Danu Pratan ve Tanah Lot Tapınakları)
Sabah kahvaltımızın ardından Taman Ayun, Ulun Danu Pratan ve Tanah Lot Tapınaklarını ziyareti için hareket ediyoruz. İsmi "Güzel Bahçe" anlamına gelen Taman Ayun tapınağını geziyoruz. Etrafı, içi su dolu bir hendekle çevrili olan ve 1600’lü yıllardan kalma bu tapınak, o dönemin Mengwi Krallığı Hanedanı’nın kraliyet ailesine özel tapınağıydı. Devamında, dağlar arasında yarım saatten biraz fazla sürecek bir yolculuk sonrası Bratan gölü üzerine inşa edilmiş bir tapınak var hedefimizde: Ulun Danu Pratan Tapınağı, çevresindeki benzerlerinin arasında en büyük ve en güzellerinden birisi olmasının yanısıra, subak adı verilen, UNESCO Kültür Mirası Listesine girmiş, pirinç tarlaları geleneksel sulama sisteminde de önemli bir rol oynuyor. Günün son ziyaretinde tüm Bali Adası'nın en çok gezilen, en çok fotoğraflanan tapınağı olan ve Bali'nin simge tapınağı haline gelmiş Tanah Lot'u gezeceğiz ve fırsat bulursak, burada kutsal sayılan deniz yılanlarıyla tanışacağız. Öğle yemeği tur esnasında yerel restoranımızda alınacaktır. Turumuz sonrasında otelimize dönüş ve dinlenme. Geceleme otelimizde.

4. Gün: 29 Temmuz 2019 Pazartesi // Bali (Dinler Kardeşliği Ve Plajlar: Puja Mandala, Nusa Dua/Padang Padang Plajı, Uluwatu Tapınağı)
Sabah kahvaltımızın ardından bugünkü gezimize, hem Bali hem de tüm Endonezya'nın sembolik noktalarından biri olan Puja Mandala ile başlıyoruz. Ülkenin resmi dini kabul edilmiş olan beş farklı dinin beşinin de mabetlerinin yan yana birarada bulunduğu, ülke halkının zengin kültürel çeşitliliğini, eşşiz uyum ve hoşgörü ortamını ve huzur içinde birlikte yaşama arzusunu gösteren, tüm dünyaya örnek olmasını dilediğimiz bir mekan burası. Sonrasında Bali'nin meşhur Nusa Dua ve/veya Padang Padang sahillerinde bir mola verip son olarak da içlerinde Tanah Lot'un da bulunduğu, tüm adayı kuşatan yedi deniz tapınağından biri olan Uluwatu Tapınağı'nı geziyoruz. Adanın kutsal hayvanlarından sayılan, yaramaz makak maymunlarına burada da rastlama olasılığımız yüksek! Öğle yemeği tur esnasında yerel restoranımızda alınacaktır. Turumuz sonrasında otelimize dönüş ve dinlenme. Geceleme otelimizde.

5. Gün: 30 Temmuz 2019 Salı // Bali (Kültür, Sanat, Zanaat Ve Kutsal Maymunlar: Ubud ve çevresi)
Ubud, tüm Bali'nin hem kültür hem de sanat merkezi ve yoga meraklılarının da ana üssü konumunda. Çevresi, bakanın gözlerini dinlendiren pirinç tarlaları ile çevrili, sakin ve huzurlu insanların mesken tuttuğu bu kasabada hem Kraliyet Sarayı'na uğrayacağız, hem de El Sanatları Çarşısı'nda alışveriş imkanımız olacak. Yol ve zaman durumuna göre giderken veya dönerken, bir kahve çiftliğine misafir olup dünyanın en pahalı kahvesi olan Luwak kahvesinin hikayesine tanık olacak ve farklı çay ve kahve türlerinin tadımını yapacağız. Cesareti olanlar, devasa salıncakları deneyebilecekler. Yakındaki Kutsal Maymun Ormanı'nın sevimli yaramazları makaklara da merhaba dedikten sonra otelimize geri dönüyoruz.  Öğle yemeği tur esnasında yerel restoranımızda alınacaktır. Turumuz sonrasında otelimize dönüş ve dinlenme. Geceleme otelimizde.

6. Gün: 31 Temmuz 2019 Çarşamba    // Bali (Aykırı Hindular Ve Ateş ile Su: Trunyan Köyü, Batur Yanardağı ve Gölü)
Endonezya'nın tüm Hinduları arasında ölülerini yakmayan tek grup olan Trunyan Köyü yerlilerini ziyarete gidiyoruz bugün de. Bu köyde ölüler, cesedin yalnızca kemikleri kalıncaya dek bir ağaç altında bekletilip sonrasında kemikleri özel bir kutsal alana bırakılıyor. Köyün yakınında bulunan ve aynı ismi paylaşan Kintamani Yanardağı ve gölün harika manzaralarına da tanık olacağız. Öğle yemeği tur esnasında yerel restoranımızda alınacaktır. Turumuz sonrasında otelimize dönüş ve dinlenme. Geceleme otelimizde.

7. Gün: 01 Ağustos 2019 Perşembe // Bali (Serbest Gün: Opsiyonel tur olarak Denizaltı Turu)
Dileyen konuklarımız, tüm dünyada turistik denizaltı turu yapılabilecek ender yerlerden biri olan Bali'de bulunmanın avantajından yararlanıp bu çok özel fırsatı değerlendirebilir. Düşünün bir kere, çevrenizde denizaltı turu yapmış kaç kişi tanıyorsunuz? Bu tur için öncelikle adanın doğu ucuna araçlarla transferimiz gerçekleşiyor. Dolayısıyla yolda batıdan doğuya tüm Bali'yi boydan boya katetmiş oluyoruz (yaklaşık 2 saat). Varış noktasında kısa bir bilgilendirme toplantısı ve çay/kahve molası sonrası botlarla denizaltına geçiyoruz ve yaklaşık 45 dakika sürecek olan dalışımız başlıyor. Dalışımız esnasında denizaltımıza dışarıdan eşlik eden bir dalgıç, denizaltımızın camları önünde balıkları besleyerek, unutulmaz kareler çekmemize yardım edecek. Turumuz sonrası bizi bekleyen zengin açık büfe öğle yemeği de cabası. Hava, deniz ve zaman olarak koşullar elverirse, burada bir yüzme molası ihtimali bile olabilir. Akşam saatlerinde havalimanına transfer ve saat 21.45’te Singapur Havayolları’nın SQ949 sefer sayılı uçuşu ile Singapur’a hareket ediyoruz. Geceleme uçakta. 

8. Gün: 02 Ağustos 2019 Cuma // Bali – Singapur – İstanbul                        
Saat 00.20 gibi Singapur’a varışımızın ardından, yine Singapur Havayolları’na ait SQ 392 sefer sayılı uçuşumuz ile saat 01.45’te İstanbul’a hareket edeceğiz. Yerel saat ile 07.45’te İstanbul Havalimanı’na varış ve turumuzun sonu…