Yunan Adaları ve Sahilleri Turu Lüks Otobüsler ile 7 Gece 6 Gün

  • 11 Ağustos 2019 Pazar - 18 Ağustos 2019 Pazar Tarihleri arası

Yolcu Sayısı Seçiniz

Toplam Tutar
2.514,98 ₺

Özet

Yunan Adaları ve Sahilleri Turu
Kurban Bayramı Özel!
Parga (2) - Corfu Adası - Zakhintos (3) - Kefalonya - Selanik (1) - Taşoz Adası - Kavala
Lüks Otobüsler ile Ulaşım
11 - 18 Ağustos 2019
6 Gece / 8 Gün
''Eşsiz Kumsallar ve Uçsuz Bucaksız Turkuaz Deniz'' 

Tur Programı

1. Gün: 11 Ağustos 2019 Cuma // İstanbul - İpsala
Kadıköy Tepe Nautilus AVM Karşısı (Ayrılıkçeşme Metro İspark Otoparkı) saat 21.00'de buluşma ve hareketimizi takiben saat 21.30 Harbiye Askeri Müze Karşısı, 22.00 Merter Metro İstasyonu Yanı (İspark Otoparkı), 22.30 Beylikdüzü Tüyap Fuar Merkezi Önü ve 23.00 Silivri Kipa Avm önünden hareket ile Tekirdağ - Keşan istikametini takip ederek Kapıkule Sınır Kapısına ulaşıyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından Bulgaristan’a giriş ve Parga yolculuğumuza devam ediyoruz.

2. Gün: 12 Ağustos 2019 Cumartesi // Kavala - Yanya - Parga
Kavala ve Selanik yakınlarında vereceğimiz molalarla birlikte yol alacağımız Yunan otobanında onlarca tünelin içinden geçerek sabah saatlerinde Yanya’nın tarihi göl bölgesine varıyoruz. Gölün hemen yanında bulunan Yanya Kalesi içine panoramik yürüyüş turu yaparak Ali Paşa Camii ile geleneksel Osmanlı evlerinden oluşan Kaleiçi mahallesini görüp modern Yanya bölgesine geçiyoruz. Burada dinlenme ve öğlen yemeği için vereceğimiz serbest zaman ardından Parga’ya hareket ediyoruz. Varışımıza müteakip, yürüyüş ile Parga’yı geziyoruz. Türk Pazarı Sokağı, Venedik Kalesi, ardından geleneksel Parga evleri arasından dar sokaklardan, çarşı içinden panoramik yürüyüş yapıp Parga Meydanına varıyoruz. Daha sonra otelimize yerleşiyoruz. Geeceleme Parga’daki otelimizde.

3. Gün: 13 Ağustos 2019 Pazar // Parga - Corfu Adası
Sabah kahvaltımızın ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Korfu Adası Turu’muza katılabilirler. Bu turumuzda, gemi ile İyon Denizi'nin incisi Korfu Adası'na geçiyoruz. Tarihi Fransız ve Venedik mimarisinden oluşan bu şirin kasabada, Saint Spridon, Patron Saint Kiliselerini, Theotaki Meydanı'nı ve burada bulunan Venedik Kalesi’ni, görüyoruz. Şehir merkezinde vereceğimiz serbest zamanda tarihi sokaklarda bulunan seçkin mağazalardan el yapımı hediyelik eşya alabilir veya ünlü Liston Meydanı'ndaki kafelerde hoşça vakit geçirebilirsiniz. Ardından Parga’ya otelimize dönüyoruz. Akşam arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Canlı Yunan müziği ve Sirtaki eşliğinde Taverna gecesine katılabilirler. Bu turumuzda canlı Yunan müziği ve Yunan dansları ile süslenmiş showlar eşliğinde akşam yemeğimizi alıp, Yunan tavernasında hoşça vakit geçireceğiz. Geceleme otelimizde.

4. Gün: 14 Ağustos 2019 Pazartesi // Parga - Killini Limanı - Zakhintos
Sabah kahvaltımızı otelimizde açık büfe olarak aldıktan sonra Zakynthos Adası’na gitmek üzere Killini Limanı'na hareket ediyoruz. Limana varışın ardından Feribot ile yaklaşık 1 saatlik keyifli bir yolculuk sonrasında Zakynthos Adası’na varıyoruz. Varışa istinaden panaromik şehir turumuzun ardından otelimize varış. Oda dağılımının ardından serbest zaman ve geceleme otelimizde.

5. Gün: 15 Ağustos 2019 Salı // Zakhintos
Sabah kahvaltımızın ardından deniz, güneş ve kum keyfini doyasıya yaşamanız için serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz extra olarak düzenlenecek tekne turumuza katılabilirler. Bu turumuzda sabah kahvaltımızın ardından Zakynthos Marina'ya transfer. Tekne turumuz 09.00'da kalkıyor ve 17.00 civarında geri dönüyor. İlk durağımız Mavi Mağaralar. Bu mağaralar, güneş ışınlarının suya çarpması ile renk değiştirmektedir. Zümrüt yeşili ve turkuaz renk tonuna sahip bu sularda yüzme molamızın ardından, bir sonraki durağımız gemi enkazı ile ünlenmiş Shipwreck yani Navagio Plajı… Bu plaj dünya çapında iyi bilinmektedir. Koya girerken dikkatinizi çekecek güzellik nefes kesicidir. Buradaki sular berrak mavidir. Yüzmenin keyfini çıkarmak için burada 1 - 1,5 saat serbest zaman veriyoruz. Ardından programımız Porto Vromi'de 10 dakikalık bir fotoğraf molası ile devam ediyor. Teknemiz Agalas Mağaraları ve Keri Mağaraları'nın yanında, doğanın güzelliğine hayran kalmak için makul bir süre boyunca molalar verecektir. Ardından Kaplumbağa Adası'na geçiyoruz. Laganas ve Kalamaki körfezinin tamamı, deniz suyunda yüzen kaplumbağalarla doludur. Kaplumbağalar çok büyük ama çok arkadaş canlısıdır ve birlikte yüzebilirsiniz. Diğer önemli yüzme durağımız, teknenin yaklaşık bir saat boyunca demirleyeceği Basilikos St Nickolas bölgesinde. Saat 17.00 gibi Marina'ya geri döneceğiz ve otelinize transfer.Geceleme otelimizde.

6. Gün: 16 Ağustos 2019 Çarşamba // Zakhintos
Sabah kahvaltımızın ardından deniz, güneş ve kum keyfini doyasıya yaşamanız için serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz extra olarak düzenlenecek öğle yemekli Kefalonya Adası turumuza katılabilirler. Bu turumuzda Sabah kahvaltımızın ardından limana hareket ve günün macerasının başlayacağı feribotumuza biniyoruz. Kefalonya'ya varışta özel aracımız ile sizi Kefalonian misafirperverliği ile karşılayacak olan yerel halk tarafından büyülenmiş ve zamana dokunulmamış geleneksel köylere yolculuk yapacağız. Ayrıca Melissani Gölü, Drogerati Mağarası ve Myrtos Plajı gibi Kefalonya'nın popüler ve doğal güzelliklerinden bazılarını da ziyaret edeceğiz. Gün boyunca kristal berraklığındaki sularda yüzme şansı elde edecek ve tipik bir Yunan tavernasında öğle yemeğinin tadını çıkaracağız. Geceleme otelimizde.

7. Gün: 17 Ağustos 2019 Perşembe // Zakhintos - Kalambaka - Meteora - Selanik
Sabah kahvaltımızın ardından Selanik yolculuğumuz başlıyor. Yol üzerinde salt çoğunluğun katılımı olması halinde Yunanistan'nın Kapadokya'sı sayılan ve yerden 200 mt. yükseklikteki günümüzde de faal olarak görevlerine devam eden Manastırlar Bölgesi Kalambaka'ya gidiyoruz. Burada rahiplerin seneler önce kayaları oyarak yaptıkları manastır içindeki yaşamlarına tanık oluyor ve bir manastırı detaylı olarak geziyoruz. Ardından Kalambaka şehir merkezindeki yemek molasının ardından Selanik yolculuğumuza devam ediyoruz. Varışa istinaden şehir turumuza başlıyoruz. Şehir turu esnasında Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar Meydanı, Osmanlı ve Bizans eserleri, Yunanistan'nın en buyuk Katedrali olan Aya Dimitros Katedrali, Büyük İskender Heykeli ve TC Selanik konsolosluğu, Ulu Önder Atatürk'ün evini görülecek yerler arasında. Turumuzun ardından otele yerleşme. Dileyen misafirlerimiz akşam Yunan Taverna turumuza katılabilirler. Geceleme otelimizde.

8. Gün: 18 Ağustos 2019 Cuma // Selanik - Kavala - İstanbul
Sabah kahvaltımızın ardından Kavala'ya doğru hareket ediyoruz. Kavala'ya varış ile birlikte, Kavala'nın ve çevrenin tadını çıkarmak için tam gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberinizin ekstra olarak düzenleyeceği Kavala`nın en gözde beach clublarından birinde tam gün muhteşem Ege Denizi'nin ve güneşin keyfini yüzerek ve eğlenerek çıkarabilirler. Dileyen misafirlerimiz rehberinizin ekstra olarak düzenleyeceği Taşöz (Thassos) Adası turuna katılabilirler. Taşöz Adası turumuza katılan misafirlerimiz ile beraber Keramoti kasabasına yolculuğumuz ile beraber feribot ile adaya geçiş yapıyoruz. Yaklaşık olarak 40 dakika sürecek olan ada yolculuğumuz sonrasında feribottan inerek panoramik ada turumuza başlıyoruz. Turumuzun sonrasında anlaşmalı beach clubda yüzme ve eğlenme için serbest zaman. Bu zaman esnasında Taşöz'ün berrak sularında yüzme şansına sahip olacağız. Verilen serbest zaman sonrasında 17.00 feribotuyla adadan ayrılarak tekrar Keramoti`ye geçiyoruz. Kavala merkezde belirlenen noktada tüm misafirlerimiz ile buluşmamıza müteakip İstanbul'a hareket. Gümrük ve pasaport işlemleri sırasında Yunan Freeshopunda alışveriş imkânı. İpsala sınır kapısından Türkiye`ye giriş ardından güzergah üzerinde vereceğimiz molayı takiben İstanbul'a varış ve turumuzun sonu.