Baharda Avrupa Seyahati

Baharın tadını çıkaracağınız en güzel Avrupa şehir ve bölgeleri
-
1

Amsterdam, Hollanda

Hollanda'da Lale Mevsimi

Avrupa'nın en çok turist çeken şehirlerinden Amsterdam, baharın gelişi ile kışın dondurucu soğuğunu üzerinden atıp hareketlenmeye başlıyor. Yazın turist kalabalığı başlayıp konaklama fiyatları yükselmeden kanalların tadını çıkarmak, Lale Festivali'ni yakalamak isterseniz Nisan ve Mayıs aylarında, festivallerde eğlenmek için ise Haziran ayında Amsterdam'ı ziyaret etmelisiniz. Günübirlik olarak gidebileceğiniz masalsı Giethoorn kasabası, Volendam balıkçı köyü ve yeldeğirmenlerini görebileceğiniz Zaanse Schans, seyahatinizi unutulmaz kılacak civar kasabalardan birkaçı.

Keşfet
2

Bruges, Belçika

Kanallar Şehri

Eski evler, sevimli butik oteller ve çiçeklenmeye başlayan ağaçlar arasından kıvrılan kanallar üzerinde süzülen kuğular, turistleri gezdiren ufak tekneler, arnavut kaldırımı sokaklar, rengarenk çiçekler, dillere destan çikolata ve waffle dükkanları, iştah kabartan midye yemekleri ile Bruges kısa bir hafta sonu seyahati için ideal bir Avrupa kenti. Brüksel'den tren ile yaklaşık 1.5 saatte ulaşabileceğiniz Bruges'e gitmişken Gent ve Antwerp'e de uğramalısınız.

Keşfet
3

Cote d'Azur, Fransa

Fransız Rivierası

Upuzun sahili ile sevimli Nice, jet sosyetenin gözdesi şık Cannes, Ortaçağ'dan kalma minik Eze köyü, yapılışına tanık olabileceğiniz özel üretim parfümleri ile ünlü Grasse, küçük galeriler ve atölyeler ile tam bir sanat köyü olan St. Paul de Vence, lüksün doruklarındaki Monte Carlo ve Antibes... Güney Fransa'nın dillere destan Cote d'Azur bölgesi kalabalık ve sıcaklar bastırmadan baharın tadını deniz, güneş, sanat ve gurme lezzetler eşliğinde çıkarabileceğiniz bir bölge.

Keşfet
4

Toskana, İtalya

Baharda Sanat ve Gastronomi Turu

İtalya'nın şarap bağları ve lavanta tarlaları ile meşhur Toskana bölgesi, eski evleri ve daracık sokakları ile sizi geçmişe götürecek otantik dağ köylerini gezme, yerel peynir ve zeytinyağlarını tatma, şarap tadımı yapma ve hatta Ferrari sürüş deneyimi yaşama imkanı sunuyor. Tam bir sanat şehri olan Floransa'nın yanı sıra Siena da Toskana seyahatiniz esnasında görmeniz gereken büyük şehirlerden.

Keşfet
5

Alsace, Fransa

Strasbourg, Colmar, Basel

İstanbul'dan direkt uçuş ile varacağınız Basel'den başlayıp UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan "Grande Ile" adası, "Küçük Venedik" olarak bilinen kanallar bölgesi, geleneksel tarzda yapılmış tarihi evleri, gotik katedrali ile ünlü Strasbourg'da geçireceğiniz iki günün ardından çiçeklerle süslü küçük evler arasından geçen kanalların kartpostalları çağrıştırdığı Colmar kasabasında romantik bir gün yaşayabilirsiniz. Konaklama için diğer durağınız ise ev sahipliği yaptığı 40 müze ile tam bir kültür-sanat kenti olan Basel olmalı. İşte size baharın tadını çıkarabileceğiniz kusursuz bir seyahat rotası...

Keşfet
6

Barselona, İspanya

İspanya'nın Gözde Şehri

Bahar aylarının ılık havası uzun yürüyüşler için ideal Barselona'ya gitmek için en güzel dönem. Gaudi'nin dehasını ve estetik anlayışını yansıtan sıradışı yapılar ile süslü geniş caddelerde yürüyüş yapıp günün yorgunluğunu geleneksel tapas barlardan birinde birbirinden lezzetli Katalan mezelerinin tadına bakarak atabilirsiniz. Güneşin tadını ise Barceloneta sahilinde çıkarabilirsiniz. Yaz aylarında aşırı kalabalık ve sıcak olan Barselona için bahar ideal ziyaret dönemlerinden.

Keşfet
7

Orta Avrupa

Budapeşte, Viyana, Prag...

Kışın sert geçtiği Orta Avrupa'nın tarihi atmosferini rahatça solumak, Ortaçağ'dan kalma tarihi yapılar arasında gün boyu keyifle dolaşmak için bahar aylarını tercih etmelisiniz. Bir haftalık uygun fiyatlı Orta Avrupa turlarımız ile Prag, Budapeşte ve Viyana'nın yanı sıra termalleri ile ünlü Karlovy Vary'i, Almanya'nın barok şehri Dresden'i, Terezin Kampı'nı, tarihi Bratislava kentini de görme imkanı bulabilirsiniz.

Keşfet
8

Balkanlar

Makedonya, Arnavutluk, Karadağ, Bosna Hersek, Hırvatistan, Sırbistan

Vize derdi olmadan keyifli bir Avrupa seyahatine çıkmak isterseniz ilk önerimiz Balkanlar'ı baştan başa gezmeniz olacak. Üsküp'ten Saraybosna'ya, Belgrad'dan Budva'ya Balkanlar'ın en önemli şehirlerini görme imkanı bulacağınız turlarımız ile kültür ve tarih dolu bir seyahat sizi bekliyor. Üstelik Schengen vizeniz varsa Hırvatistan'ın liman kentlerinden Dubrovnik'i de görebilirsiniz.

Keşfet
9

Bask Bölgesi & Güney Fransa

Baharda Gastronomi Yolculuğu

İspanya'nın gastronomi bölgesi denebilecek Bask bölgesi bahar aylarında keyifli bir gurme tur için ideal destinasyonlardan. Sahil kenti San Sebastian ve gurme restoranların yanı sıra "pinchos" adı verilen ekmek üstü mezelerin sunulduğu geleneksel barları ile meşhur Bilbao'nun yanı sıra sörf merkezi Biarritz bölgenin incileri. Bask & Güney Fransa turlarımıza katılarak rotanızı Güney Fransa'nın şarap ve konyak merkezi Bordeaux, Cognac şehirlerinin yanı sıra Marsilya civarına kadar uzatabilirsiniz. 

Keşfet