Uçuş Durumu

Bursa Uçak Bileti

Türkiye’nin batısında ve Marmara Denizi’nin güneyinde yer Bursa ili, ülkemizin Marmara Bölgesinde yer almaktadır. Doğal güzellikleri yanında, önemli bir sanayi ve ticaret merkezi olan Bursa, Türkiye’nin 4. büyük kentidir. Dünyaca ünlü ipeği, havlusu, tekstil ürünleri, İznik çinisi, kestane şekeri, şeftalisi, kebabı, Uludağ’ı, şifalı termal suları ve hamamları ile önemli bir turizm şehrimizdir.  

Bursa'da Gezilecek Yerler

Bursa, M.Ö. yıllardan bu yana birçok medeniyete ve onların dinlerine beşiklik etmiş ender illerin başında gelir. İlde Müslümanlık, Hıristiyanlık ve Musevilik dinlerine ait birçok eser hala ayaktadır ve koruma altındadır. İznik, Hıristiyan dinince ülkemizdeki 8 kutsal hac merkezinden biri ve en önemlisidir. Tarihinde özellikle Osmanlı Devleti’nin ayrı bir yeri vardır. İnkaya Çınarı, Karagöz Müzesi, Tophane Parkı ve Saat Kulesi, Osman Gazi ve Organ Gazi Türbeleri, Kebapçı İskender Mavi Dükkân, Ulu Camii, Koza Han, Irgandi Köprüsü, Cumalıkızık, Saitabat Şelalesi, Yeşil Cami ve Yeşil Türbe, Emir Sultan Cami ve alternatif olarak Uludağ belli başlı gezilecek yerler arasındadır.

Bursa'da Ulaşım

Bursa’da şehir içi ulaşım seçenekleri arasında halk otobüsleri, dolmuş, minibüs, tramvay, metro, teleferik ve taksiler vardır. Bursaray adlı metro sistemi, doğu ve batı yönünde iki hat olarak hizmet vermektedir. Bursa’da otobüsler ise sıklıkla tercih edilen ve geniş ulaşım ağına sahip toplu taşıma araçlarıdır. Yaklaşık 7 ilçede hizmet veren halk otobüsleri hem şehir içinde hem de şehrin dışındaki ilçe ve köylere seferler düzenlemektedir. Bursa’da tramvay hattı da ulaşımda sıkça kullanılan araçlardan biridir. Toplu taşımalarda tek kullanımlık bilet alabilirsiniz. Bursa’da bir diğer ulaşım aracı da Uludağ çıkmak için kullanılan teleferiktir. Havalimanı’nın Bursa şehir merkezine uzaklığı yaklaşık 50 km`dir. Havalimanına belediye otobüsü ile ulaşım için şehir merkezinden kalkan otobüsleri kullanabilirsiniz. Taksi ile de ulaşım sağlanabilmektedir.

Bursa'da Konaklama

Bursa’da konaklamak için çok sayıda otel ve pansiyon bulunur. Özellikle şehir merkezi kabul edilen ve Bursa’nın en büyük ilçesi olan Osmangazi’de çok sayıda otel vardır. Uludağ'ın eteğinde bulunan, doğası farklı atmosfere sahip olan Osmangazi, oldukça eski bir semttir ve çok sayıda tarihi yapıya ev sahipliği yapmaktadır. Turistik noktalara yakın olmak için bu bölge tercih edilebilir. Bunun yanı sıra Çekirge semtinde bulunan kaplıcalardan faydalanmak isteyenlerde farklı ve otantik oteller sunan kaplıca konseptli mekanlarda konaklamayı tercih edebilirler.Yüksek bütçeli lüks oteller de şehrin bu bölgesinde yer almaktadır. Tatillerini denizin serin suları ile renklendirmek isteyenlere eşsiz güzellikteki Mudanya'da deniz kenarında bir otelde kalmalarını tavsiye edebiliriz. Kış turizminin önemli merkezi Uludağ’da da birbirinden farklı seçeneklerde birçok otelde konaklayabilirsiniz.