Uçuş Durumu

Chicago Uçak Bileti

Chicago, Kuzey Amerika'nın en gelişmiş ve en kalabalık şehridir. Michigan Gölü kenarında yer alan bölgenin tarihi Kızılderililer ile başlamıştır. Chicago, ülkenin diğer büyük şehirlerine oranla daha sakindir. Hemen hemen bütün sokakları rüzgar aldığından "Rüzgarın Kenti" olarak da anılmaktadır. Şehir, kozmopolit bir yapıya sahiptir. Resmi dili İngilizce'dir. Fakat bölgede birçok farklı aksanın konuşulduğu da görülmektedir. Şehrin para birimi Amerikan Doları'dır. Ayrıca kentte çok sayıda birbirinden farklı mimariye sahip dikkat çekici gökdelen bulunmaktadır. Aynı zamanda bir çok tarihi yapıya ev sahipliği yapmakta olan şehri yürüyerek de keşfetmek mümkündür. Keşfe çıkmak için beklemenize gerek yok, Chicago'ya planladığınız yolculuk için sitemizde uygun fiyatlı Chicago uçak biletlerini bulabilirsiniz.

Fulltrip güvencesiyle Amerika’nın en büyük şehirlerine seyahat etmek artık çok daha kolay. THY, Lufthansa ve British Airways’den alacağınız İstanbul Chicago uygun fiyatlı bilet ile rüyalar kentine seyahat etmek bir tık uzağınızda.

Chicago'da Gezilecek Yerler

Chicago, modern sokakları ve caddeleri ile adeta bir sanat galerisini andırmaktadır. Şehirde gezilecek yerlerin bir kısmı yürüme mesafesinde iken bir kısmı ise banliyölerde yer almaktadır. Şehrin en görkemli yapılarından biri olan Willis Kulesi, 440 metre yüksekliği ile dünya üzerindeki en yüksek yapılar arasında yer almaktadır. Gökdelendeki en önemli kat, 360 derecelik Chicago manzarasına sahip Skydeck teras bölümüdür. Terasa bina içerisindeki asansör ile 70 saniyelik bir sürede çıkılmaktadır. Özellikle haftasonları uzun kuyrukların oluştuğu yapıya giriş ise ücretlidir. Ayrıca Skydeck'te kafeterya ve hediyelik eşya satan bir dükkan da bulunmaktadır. Michigan Gölü kıyısında yer alan Navy Pear ise eğlence mekanları ve restoranları ile farklı birçok aktiviteyi gerçekleştirebileceğiniz bir duraktır. Bölge göl kıyısında bulunduğundan tekne ile turlar da yapılmaktadır. Manhattan'dan sonra Amerika Birleşik Devletleri'nin en önemli ikinci finans merkezi olan Downtown bölgesi şehrin kalbi olarak görülmekte ve birçok gökdelene ev sahipliği yapmaktadır. Bölgenin güney yakasında yer alan Bilim ve Endüstri Müzesi, şehirdeki en önemli müzedir. Girişler ücretli olup yetişkinler için 18 Dolar'dır. Görmeden dönmeyin diyebileceğimiz bir diğer gezi noktası ise Chicago Sanat Enstitüsü'dür. Burada 300.000'den fazla eser bulunmaktadır. Şehir merkezinin en dikkat çeken bölümüdür. Müzenin arka tarafında yer alan Millenium Park ise manzara arayanların vazgeçilmez rotasıdır.

Chicago'da Şehir İçi Ulaşım

Chicago şehir içi ulaşımda gelişmiş olduğundan, gidilecek noktalara erişmekte genel olarak herhangi bir sorun yaşanmamaktadır. Ayrıca şehir merkezinde konaklayarak taksi, metro, CTA tren sistemi ve otobüse rahatlıkla ulaşılabilmektedir. Manyetik kart edindiğiniz takdirde tüm toplu taşıma araçlarında indirimli yolculuk imkanı da bulunmaktadır. Manyetik kartlar tekrar yükleme yapılabilen kartlardır. Toplu taşıma aracı istasyonlarındaki gişe ve makinelerden yükleme yapılabilmekte ve yenisi temin edilebilmektedir. Chicago'yu özgürce ve konforla dolaşmak isterseniz, sitemizde yer alan Chicago araç kiralama modülünden de faydalanabilirsiniz.

Chicago ulaşım haritasından şehre daha detaylı bir bakış atabilirsiniz.

Chicago'da Konaklama

Chicago'da özellikle O'hare Havalimanı bölgesinde pek çok konaklama alternatifi bulunmaktadır. Yalnız bu oteller şehir merkezinden uzakta yer almaktadır. Fakat konakladığınız noktadan CTA trenlerini kullanarak yarım saat gibi bir süre zarfında şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Downtown Chicago bölgesini tercih ettiğiniz takdirde şehir merkezinde kalarak, birçok lokasyona yakın olma fırsatını elde etmiş olursunuz. Ayrıca şehri çevreleyen diğer bölgelerde farklı alternatiflere sahip pek çok otel bulunmaktadır. Özellikle South Side bölgesinde bütçenize uygun çok daha fazla otel seçeneği mevcuttur. Fakat bu bölgeyi tercih ettiğiniz takdirde ulaşım konusunda sıkıntı yaşayabilirsiniz. Sitemizde yer alan Chicago otel arama modülüne kriterlerinizi girerek zevkinize uygun pek çok konaklama noktasını sıralayabilir, aralarından en uygununu seçebilirsiniz.

Chicago'da Hava Durumu

Chicago, dört mevsimi birden yaşayan bölgelerden biridir. En yüksek sıcaklık 29 derece ile Temmuz ayında görülmektedir. Kış aylarında sıcaklıklar -5 dereceye kadar düşmektedir. Nisan ve Ekim ayları arasında kalan süre, tatil için en ideal dönemdir.

Chicago uçak biletinizi satın almadan önce planladığınız yolculuk için tahmin aracımızı kullanarak ilgili döneme ait hava durumunu kontrol edebilirsiniz: