Uçuş Durumu

Kopenhag Uçak Bileti

Kopenhag, Danimarka'nın başkenti ve en kalabalık şehridir. Tarihte ekonomik gücünü tüccarlık ve denizcilikle kazanmış olan şehrin ismi, Danca'da tüccar limanı anlamını taşımaktadır. Viking döneminde, 10. yüzyılda kurulan ve balıkçılıkla uğraşan bir şehir olan Kopenhag, 21. yüzyılın gelişiyle güçlü bir kentsel ve kültürel yapılanma içerisine girmiştir. Kopenhag, başkent olmasının yanı sıra, Danimarka'nın kültürel, ekonomik ve idari merkezidir. Kopenhag, küresel bağlamda kentsel planlamanın en iyi örneği olarak gösterilmektedir. Modern ve eski tip mimarinin zarif karışımı, parkları, botanik bahçeleri, müzeleri ve limanıyla Kopenhag gerçekten de İskandinavya'nın en güzel şehirlerinden biridir. Keşfe çıkmak için beklemenize gerek yok, Kopenhag'a  planladığınız yolculuk için sitemizde uygun fiyatlı Kopenhag uçak biletlerini bulabilirsiniz.

Danimarka’nın başkenti Kopenhag’a, Fulltrip ile gitmek çok avantajlı! Pegasus Havayolları, Atlas Global ve THY’den alacağınız İstanbul Kopenhag ucuz uçak bileti ile masallar şehri sizi bekliyor!

Kopenhag'ta Gezilecek Yerler

Kopenhag, kültürel ve tarihsel açıdan zengin bir şehirdir. İşte bu nedenle gezilip görülecek bir çok yer barındırmaktadır. Kopenhag şehrinin en ünlü ve belki de en ilginç yeri Alternative Christiania adlı özel bölgedir. Bu bölge 1971 yılında bir grup hippi tarafından, terk edilmiş askeri kışlalarda kurulmuştur; burada yaşayan insanların kendi topluluk kuralları ve yargı araçları vardır. Christiania bölgesi, Danimarka hükümetinden tamamen bağımsızdır. Bölgede el yapımı evler, atölyeler, sanat galerileri, müzik mekanları, ucuz ve organik lokanta ve kafeler bulunmaktadır. Doğayla iç içe olan bölgede fotoğraf ve video çekmek tavsiye edilmez. Bölgeye girerken yazılı olan kurallara harfiyen uymak güvenliğiniz için önemlidir. Kopenhag gezinizde uğrayabileceğiniz başka bir yer ise, hem küçüklere hem büyüklere çekici gelebilecek Tivoli Bahçeleridir. 1943 yılında kurulmuş olan Tivoli Bahçeleri, Walt Disney gibi önemli kişileri kendine hayran bırakmasıyla ünlüdür. Tivoli Bahçelerinde nostaljik ve büyülü gezintiler yapmak mümkündür. Tivoli Bahçelerinde farklı kültürlerden yemekler tatmanın yanı sıra piknik yapma imkanı da sunulmaktadır. Kopenhag gezinizi biraz da sanatla zenginleştirmek isterseniz, ünlü Küçük Deniz Kızı heykelini görmeye gidebilirsiniz. 1913 yılında tamamlanmış olan heykel, Kopenhag şehrine Danimarkalı bira yapımcısı Carl Jacobsen tarafından hediye edilmiştir. Bronz ve granitten yapılmış olan heykel, binlerce insanın hayranlığını kazanmıştır.

Kopenhag'ta Şehir İçi Ulaşım

Kopenhag, özenli kentsel planlamasıyla rahat ve hızlı ulaşım imkanları sağlamaktadır. Kopenhag'ın en önemli özelliklerinden biri, bisiklet dostu bir şehir olmasıdır. Şehirde yaşayan insanların büyük bir kısmı, ustaca döşenmiş bisiklet yolları ve köprüleri sayesinde ulaşımlarını bisikletlerle sağlamaktadır. Kopenhag ruhunu en derinden hissetmek ve şehri en doğal haliyle tecrübe etmek isterseniz rahatça bisiklet kiralayabilir ve gezilerinizi bisikletle yapabilirsiniz. Eğer bisiklet kullanmak sizin için fazla yorucu ve zor gözüküyorsa, şehrin hızlı ve dakik toplu taşımasını kolaylıkla kullanabilirsiniz. Eğer bu iki ulaşım seçeneği de size göre değilse, Kopenhag araç kiralama ajanslarından araba kiralamayı ve gezinizi arabanızla yapmayı seçebilirsiniz.

Kopenhag ulaşım haritasından şehre daha detaylı bir bakış atabilirsiniz.

Kopenhag'ta Konaklama

Kopenhag şehri, milyon dolarlık turizm endüstrisiyle her bütçeden ve her zevkten insan için farklı tipte otel ve fiyatlandırma imkanı sunmaktadır. Eğer tatilinizin en rahat şekilde geçmesinden yanaysanız, şehirde bulunan lüks ve en yüksek kalitedeki otellerde kalmayı tercih edebilirsiniz. Bu oteller, Kopenhag şehrinin en iyi yerlerinde bulunmakta olup gurme lezzetler ve spa hizmetlerinin yanı sıra, kaymak tabaka tesis ve servisleriyle şehirde yaşayabileceğiniz en lüks tatil imkanlarını sağlamaktadır. Eğer lüks oteller bütçenizi aşıyorsa ama yine de rahat ve temiz bir konaklama arayışındaysanız, Kopenhag içerisindeki farklı bölgelerde bulunan butik ve orta sınıf otellere göz atabilirsiniz. Bu oteller size hem temizlik hem de rahatlığı daha uygun fiyatlara sunmaktadır. Kopenhag tatilinizi, konaklama için en az bütçeyi ayırarak yapmak niyetindeyseniz ise şehirdeki pansiyonlarda kalmayı tercih edebilirsiniz. Daha fazla bilgi ve planlama için Kopenhag otel arama motorlarına bakabilirsiniz.

Kopenhag'ta Hava Durumu

Kopenhag okyanusal ilkim alanı içerisinde yer almaktadır. Kopenhag'ta hava durumu, Atlas Okyanusu'nun etkisiyle kış ve yaz aylarında oldukça değişken olabilmektedir. Kar yağışı genel olarak Aralık ayında başlayıp Mart ayının başlarına kadar sürmektedir. Şehrin en güneşli olduğu dönem, günlük ortalama sekiz saat güneşle, Haziran ayına denk gelmektedir. Kopenhag şehrinin en sıcak ayı ise Temmuz ayıdır. Temmuz ayında gün içi sıcaklık ortalama 21 derecedir.

Kopenhag uçak biletinizi satın almadan önce planladığınız yolculuk için tahmin aracımızı kullanarak ilgili döneme ait hava durumunu kontrol edebilirsiniz: