Uçuş Durumu

Denizli Uçak Bileti

Ege Bölgesi’nin doğusunda yer alan Denizli’nin, İç Anadolu ve Akdeniz bölgelerinde de toprakları bulunmaktadır. Antik kentleri, kaplıcaları ve doğal güzellikleri dışında bir sanayi, ihracat, ticaret merkezi olan Denizli aynı zamanda binlerce öğrencisiyle bir üniversite şehridir. Birçok yerli ve yabancı turisti ağırlayan Denizli, turizm kenti olma özelliği dışında, düzenlenen yerel ve ulusal etkinliklerle kültür-sanat merkezi özelliğini de taşımaktadır.

Denizli'de Gezilecek Yerler

Tekstil ürünleri ve yöreye has horozu ile de ünlü Denizli zengin bir tarih ve kültüre sahiptir. Pamukkale travertenleriyle tanınmış, yurdumuzun değerli bir doğa harikasıdır. Her yıl bir buçuk milyonun üzerinde yerli ve yabancı turist bu doğa harikasını ziyaret etmektedir. Pamukkale 2700 metre uzunluğunda ve 160 metre yüksekliğindedir. Parlak beyaz rengiyle 50 km uzaklıktan görmek mümkündür. Ayrıca Pamukkale'de Hierapolis antik kenti, antik havuz, antik tiyatro, arkeoloji müzesi gezilmesi gereken yerlerdendir. Tepesinde antik Roma'dan kalma Hierapolis adlı kutsal antik şehir bulunur. Yakınında Laodikya antik ve uluslararası bir termal merkez olan Karahayıt vardır. Denizli'de bunların dışında çok sayıda antik kent bulunmaktadır. Keloğlan ve Kaklık mağaraları da görülmesi gereken diğer turistik yerlerindendir.

Denizli'de Ulaşım

Denizli’nin kent içi ulaşım ağı, şehre göre yeterli düzeyde. Belediye halk otobüslerinin yanı sıra özel halk otobüsleri ile şehrin her bölgesine rahatlıkla ulaşım sağlanabilmektedir. Dolmuşlar ise belirli güzergahlarda hizmet vermektedir. Kentte birkaç günden fazla kalacaklar, “akıllı kart” adlı pasolardan faydalanabilirler. Ayrıca kentte minibüs ağı da bulunmaktadır. Şehir merkezine 63 kilometre uzaklıkta olan havalimanına ulaşım için de hava yollarının yolcu servisleri, otobüs veya taksi tercih edilebilir.

Denizli'de Konaklama

Turistlerin oldukça ilgisini çeken bir yer olduğu için Denizli’de birçok konaklama seçeneği bulunmaktadır. Bulunduğu konumdan dolayı her mevsim gezmeye elverişlidir. Her yıl birçok ziyaretçiyi ağırlayan şehri gezmeye gelmeden önce rezervasyon yaptırırsanız hem daha uygun fiyata ücreti karşılayabilirsiniz hem de orada problem yaşamadan konaklayabilirsiniz. Özellikle Denizli merkezde ve Pamukkale’de yoğunlaşan konaklama seçenekleri; oteller, apart oteller ve pansiyonlar gibi birçok alternatif sunmaktadır. Özellikle kış aylarında kaplıca turizmi yükselişe geçmektedir. Doğal güzelliklerinin yanı sıra termal turizmi gelişmiş olan Denizli’de kaplıca sularından yararlanmak için birçok otelde konaklayabilirsiniz.  Tatil anlayışınıza en uygun tesise Denizli otel arama aracımızı kullanarak ulaşabilirsiniz.

Denizli, Ege Bölgesi’nde olmasına rağmen, iklim olarak bu bölgenin iklimi tamamen görülmez. Kıyı kesimlerinden iç bölgelere geçit yerinde olduğundan az da olsa iç bölgelerin iklimi hissedilir. Yıllık ortalama yüksek sıcaklık 34 °C, ortalama düşük sıcaklık ise 2 °C civarındadır. Bu değerler yaz aylarında 40 °C'ye kadar yükselir, kışın ise -10 °C'ye kadar düşer. Esasen Denizli, iklimi yönünden İç Anadolu Bölgesine yakın değerler vermektedir. İlde, genel olarak, yazlar sıcak ve kurak, kışlar ılık ve yağışlıdır. Dağlar daha çok denize dik uzandığından, denizden gelen rüzgârlara açık bulunmaktadır.