Uçuş Durumu

Dubrovnik Uçak Bileti

Adriyatik Denizi'nin incisi Dubrovnik, 7. yüzyılda kurulmuştur. Birçok medeniyete ev sahipliği yapmış şehir, tarihi açıdan oldukça zengindir. Mimari yapılarının yanı sıra renkli gece hayatı ve muazzam plajları ile dikkatleri çeken Dubrovnik, gezginlerin vazgeçilmez durakları arasında yer almaktadır. Şehir 1667'deki depremde büyük oranda hasar görmüş fakat UNESCO desteği ile 2005'te yeniden eski görünümüne kavuşmuştur. Şehrin para birimi Hırvat Kunası'dır. Fakat turistik bir bölge olduğu için çoğu yerde Euro'da geçerlidir. Resmi dili Hırvatça olan Dubrovnik ile ülkemiz arasında bir saatlik zaman farkı bulunmaktadır. Keşfe çıkmak için beklemenize gerek yok, Dubrovnik'e planladığınız yolculuk için sitemizde uygun fiyatlı Dubrovnik uçak biletlerini bulabilirsiniz.

İstanbul’dan Hırvatistan’ın güneşli sahil kenti Dubrovnik’e Fulltrip ile gitmek çok avantajlı! THY ve Croatia Airlines’dan alacağınız İstanbul Dubrovnik uygun fiyatlı bilet ile deniz, kum ve güneş bir tık uzağınızda.

Dubrovnik'te Gezilecek Yerler

Bernard Shaw'ın da dediği gibi "Dünyada cenneti arayanlar Dubrovnik'e gelmeli." Şehre gelenlerin vazgeçilmez duraklarından ilki surlardır. Geçmişte şehri savunmak için yapılan surlar, 1970'de UNESCO Dünya Mirası Listesi'ne dahil edilmiştir. Surlar 2 kilometre uzunluğunda olup tahmini olarak 2 saatlik bir sürede gezilebilmektedir. Tarihi surları doya doya gezmek isterseniz sabah saatleri ve akşam saatlerini tavsiye ederiz. Zira güneş ışınlarına maruz kalabilirsiniz. Surlar 08:00 - 19:30 saatleri arasında ziyarete açık olup girişler ücretlidir. Yine şehri savunmak için yapılan Dubrovnik Kalesi en dikkat çeken yapılar arasındadır. 1038'de inşa edilen kale 37 metre yüksekliği ile şehri doyasıya seyredebileceğiniz bir manzaraya sahiptir. Akdeniz'in en eski caddesi olan Stradun Caddesi, gezi duraklarının en önemlisidir. Eski Şehir bölgesinde yer alan cadde birçok kafe, restoran, mağaza ve tarihi yapıya ev sahipliği yapmaktadır. Sadece cadde değil ara sokakları da görmeden dönmemenizi tavsiye ederiz. Geçmişte veba salgınının baş gösterdiği yıllarda mimar Onofrio tarafından yapılan Onofrio çeşmesi bir başka dikkat çeken yapıdır. 15. yüzyılda inşa edilen çeşme aynı zamanda şehrin su ihtiyacını karşılamak içinde kullanılmıştır. Tarihi yapıları sevenler için diğer görülmesi gereken yerler arasında Çan Kulesi, Sponza Sarayı, Orlanda Stünu, Franciscan ve Dominik Manastırları da yer almaktadır. Şayet gün batımına şahit olmak isterseniz teleferiğe binmenizi öneririz.

Dubrovnik'te Şehir İçi Ulaşım

Dubrovnik, küçük bir şehir olsa da ulaşım sistemi gelişmiştir. Şehirdeki birçok noktaya otobüsler ile ulaşılabilmektedir. Otobüs sisteminde toplam olarak 15 hat mevcuttur. Satın alacağınız Dubrovnik Card ile ulaşım açısından sorun yaşamazsınız. Ayrıca Dubrovnik Card ile müzelere girişte yapabilirsiniz. Ulaşım sisteminde dikkat çeken bir başka nokta ise bilet ücretleri mesafe üzerinden değil saat üzerinden hesaplanmaktadır. Biletinizi otobüs içinde aldığınız takdirde fiyat farkı yansıtılmaktadır. Dubrovnik'i sakin sakin dolaşmak istiyorsanız sitemizdeki Dubrovnik araç kiralama modülünden faydalanabilirsiniz.

Dubrovnik ulaşım haritasından şehre daha detaylı bir bakış atabilirsiniz.

Dubrovnik'te Konaklama

Dubrovnik konaklama alternatifleri açısından oldukça zengin bir şehirdir. Otellerin çoğu kıyı kesimi ve Eski Şehir bölgelerinde bulunmaktadır. Dubrovnik'te konaklama fiyatları diğer Avrupa ülkelerine nazaran daha uygundur. Öyle ki geceliği 15 - 20 Euro'ya dahi otel bulabilirsiniz. Şehre gittiğinizde yer bulamama gibi bir problemle karşılaşmazsınız. Çünkü Dubrovnik'te ev sahipleri sizlere kapılarını açacaktır. Şöyle ki ev sahipleri evlerinin bir veya birkaç odalarını turistlere kiralamaktadır. Bu kiralık odalara ise "Sobe" adı verilmektedir. Şehirdeki otellerin gecelik fiyatları 15 Euro'dan başlayıp, 200 Euro'ya kadar çıkmaktadır. Ayrıca sitemizdeki Dubrovnik otel arama modülü sayesinde bütçenize ve zevkinize en uygun oteli kolaylıkla seçebilirsiniz.

Dubrovnik'te Hava Durumu

Dubrovnik, Akdeniz iklimine sahip bir şehirdir. Tatil için en ideal dönem ise Nisan ve Eylül ayları arasıdır. Şehirde kış ayları çok soğuk geçmektedir. Şehri gezip tarihi yerleri görmek isterseniz Nisan ve Haziran ayları arasındaki dönemi tavsiye ederiz.

Dubrovnik uçak biletinizi satın almadan önce planladığınız yolculuk için tahmin aracımızı kullanarak ilgili döneme ait hava durumunu kontrol edebilirsiniz: