Uçuş Durumu

Düsseldorf Uçak Bileti

Düsseldorf zengin, kültürel ve uluslararası atmosferi ile sizi içine çeken bir şehir olmakla birlikte, Almanya'nın en büyük nüfuslu yedinci kentidir. Ren Nehri'nin uçsuz bucaksız kıyılarına uzanan Düsseldorf, Almanya'nın ekonomik merkezlerinden biridir ve gece hayatıyla ünlüdür. Ren Nehri kıyılarından gelen büyüleyici saksafon sesleri, yemyeşil çayırları ve masmavi gökyüzüyle turistik bir cennet olan şehir, tarih boyunca farklı sanat dallarının yeşerip icra edildiği bir bölge olmuştur . Güzel sanatlar akademisiyle meşhur olan Düsseldorf, Müzikte Clara ve Robert Schuman, Felix Mendelssohn, edebiyatta Heinrich Heine, tiyatroda Gustaf Gründgens, resimde Friedrich Wilhelm von Schadow ve Peter von Cornelius gibi büyük isimlerin şehridir. Sanatla iç içe yaşamanın, alışverişin ve gece hayatının durağı olan şehir, Mercer'in 2012 Yaşam Kalitesi Anketi'nde dünyanın en yaşanabilir altıncı şehri seçilmiştir. Keşfe çıkmak için beklemenize gerek yok, Düsseldorf'a planladığınız yolculuk için sitemizde uygun fiyatlı Düsseldorf uçak biletlerini bulabilirsiniz.

Ren Nehri kıyılarının moda ve fuar kenti Düsseldorf’a, Fulltrip imkanlarıyla gitmek çok avantajlı! Pegasus Havayolları, THY, Onur Air, Atlas Global’den alacağınız İstanbul Düsseldorf uygun fiyatlı bilet ile Almanya bir adım uzağınızda!

Düsseldorf'ta Gezilecek Yerler

Düsseldorf kültürel zenginliğiyle turistler için görülmeye değer birçok doğal ve mimari güzelliğe sahiptir. Eğer tarihi yerleri gezmekten zevk alıyorsanız uğramanız gereken ilk yer Almanca adıyla "Altstadt" olmalıdır. İkinci Dünya Savaşı'nda tamamen yerle bir olan Düsseldorf'un "eski şehir" bölgesi, tarihsel ve mimari özellikleri göz önünde bulundurularak yeniden yapılandırılmıştır. Bu bölgede Almanya'nın tarihsel yapılarını görmenin yanı sıra, yerel olarak üretilen ve Almanya'nın en iyilerinden olan "Altbier" adlı siyah biradan içmek mümkündür. Düsseldorf'un güzelliklerini tepeden izlemek ve Ren Nehri'nin muhteşem manzarasını içinize çekmek isterseniz, ziyaret etmeniz gereken bir başka yer de "Rhine Tower" adlı kuledir. 240 metre yüksekliğinde olan kule, içerisinde bulunan restorandan Düsseldorf'un 360 derecelik bir manzarasını sunmaktadır. Eğer geziniz sırasında Düsseldorf'un doğal güzelliklerine de hayran kalmak isterseniz, "Hofgarten" görmeniz gereken ilk yerlerden biridir. Doğal yeşillikleri, çiçekleri ve göletiyle "Hofgarten", aklınızı başınızdan alacak güzelliktedir ve Almanya'nın en eski umumi parkıdır. Bunlara ek olarak park, tarihi anıtlar ve modern heykellerle süslenmiştir. Şehrin merkezinde ve "Hofgarten" adlı parkın doğusunda kalan Jägerhof Kalesi ise, parktaki gezintinizden sonra uğrayabileceğiniz bir yapıdır. Tarih boyunca kale olarak kullanılan Jägerhof, İkinci Dünya Savaşı'nda aldığı hasarlardan sonra yeniden yapılandırılmış ve Goethe Müzesi'ne çevrilmiştir.

Düsseldorf'ta Şehir İçi Ulaşım

Çoğu Avrupa şehri gibi Düsseldorf da çok düzenli ve hızlı bir toplu taşıma sistemine sahiptir. Şehir içinde tramvay, otobüs ve metroyla kolaylıkla gezmek mümkündür. Ayrıca, şehrin daha dış kısımlarını ve taşrayı da görmek isterseniz banliyö trenlerini rahatlıkla kullanabilirsiniz. Eğer toplu taşıma size cazip geliyorsa, unutmamanız gereken birkaç önemli nokta bulunmaktadır. Herhangi bir toplu taşıma aracını kullanmadan önce biletlerinizi otomatlardan, tramvay ya da metro duraklarından temin etmeniz gerekmektedir. Gezi planınıza uyabilecek bir şekilde farklı bilet tiplerini seçebilirsiniz. Eğer toplu taşımayı rahat ya da kolay bulmuyorsanız Düsseldorf geziniz boyunca kullanabileceğiniz özel bir araç kiralayabilirsiniz. Araç kiralamak toplu taşımadan daha pahalı bir seçenek olsa da, istediğiniz anda arzu ettiğiniz yerleri görebilirsiniz. Daha detaylı bilgi için sitemizdeki Dusseldorf araç kiralama modülünü kullanabilirsiniz.

Düsseldorf ulaşım haritasından şehre daha detaylı bir bakış atabilirsiniz.

Düsseldorf'ta Konaklama

Düsseldorf, zengin ve çeşitli otelleri ile farklı kişisel tercihlere hitap eden bir şehridir. Geziniz boyunca şehir merkezine yakın olmak, rahat ve yorucu olmayan bir tatil geçirmek istekleriniz arasındaysa, Ren Nehri kıyılarındaki lüks otelleri tercih edebilirsiniz. Eğer bütçeniz daha kısıtlıysa, şehrin göbeğinde olmamaktan endişe duymuyorsanız ama yine de temiz ve rahat bir oda arayışındaysanız, Düsseldorf'da kolaylıkla orta halli ve iyi servisli oteller bulabilirsiniz. Tatil planlarınız daha minimal ise ve konaklama için çok fazla para ayırmak niyetinde değilseniz, şehirde çeşitli pansiyonlar bulabilir, diğer turistlerle oda paylaşabilirsiniz. Daha detaylı bilgi için sitemizdeki Dusseldorf otel arama modülünü kullanabilirsiniz.

Düsseldorf'ta Hava Durumu

Düsseldorf kışın hafif kar yağışlı , yazın ise ılık bir iklime sahiptir. Şehrin yıllık ortalama sıcaklığı 10.6 derecedir. Düsseldorf, batıdan gelen hava akımıyla rüzgarlı bir şehir olmasına rağmen, rüzgarları sakin ve huzurludur.

Düsseldorf uçak biletinizi satın almadan önce planladığınız yolculuk için tahmin aracımızı kullanarak ilgili döneme ait hava durumunu kontrol edebilirsiniz:

Sizin İçin Seçtiğimiz Düsseldorf Otelleri