Uçuş Durumu

Helsinki Uçak Bİleti

Helsinki, Finlandiya'nın başkenti olup aynı zamanda en kalabalık ve en turistik şehridir. "Kuzeyin Beyaz Kenti" olarak bilinen şehir, açık renkli granit taşların kullanıldığı mimarisinden dolayı bu şekilde anılmaktadır. Helsinki bir ada şehri olarak toplamda 315 adaya daha sahiptir. 2012 Dünya Tasarım Başkenti unvanına sahip olan şehir, aynı zamanda olimpiyatlara ve 52. Eurovision Şarkı Yarışması'na ev sahipliği yapmıştır. Resmi dili Fince olup, İsveççe de yaygın biçimde kullanılmaktadır. Ayrıca İngilizce de en çok bilinen diller arasında yer almaktadır. Şehrin para birimi Euro'dur. Türkiye ile saat farkı yoktur. Bu nedenle uçuşlardan sonra yorgunluk hissedilmemektedir.Keşfe çıkmak için beklemenize gerek yok, Helsinki'ye planladığınız yolculuk için sitemizde uygun fiyatlı Helsinki uçak biletlerini bulabilirsiniz.

İstanbul’dan karlar ülkesi Finlandiya’ya, Fulltrip fırsatlarıyla gitmek çok kolay! THY’den alacağınız İstanbul Helsinki ucuz uçak bileti ile eşsiz bir deneyim sizleri bekliyor!

Helsinki'de Gezilecek Yerler

Helsinki, beklentileri fazlasıyla karşılayan bir şehirdir. Mimari yapıları, müzeleri ve adalarıyla gezmeye doyamayacağınız Helsinki'de hayat oldukça konforludur. En şirin adası Suomenlinna Adası'dır. Bu adanın bir kalesi, kafe, restoran ve dükkanları, birkaç köprüsü ve müzesi de bulunmaktadır. Tüm bu dikkat çeken özelliklerinin yanı sıra, Suomenlinna Kalesi Unesco Dünya Mirası listesinde yer almaktadır. Şehir Batı Avrupa'nın en büyük Ortadoks kilisesi olan Uspenski Katedraline de sahiptir. Katedral hafta içi 09:30-16:00, hafta sonları ise 09:30- 3:00 arası açıktır. Fin Ulusal Galerisi, Finlandiya'nın en büyük ve görkemli sanat kurumudur. Enstitüye bağlı birçok müze bulunmaktadır ve girişler ücretlidir. Şehirdeki en önemli meydanlardan biri olan Senato Meydanı, birçok tarihi mekana da ev sahipliği yapmaktadır. Helsinki, adalar bakımından zengin bir şehirdir. Şayet vaktiniz olursa feribota binip hepsini gezmenizi tavsiye ederiz. Havaların sıcak olduğu dönemlerde şehir halkının da tercihi adalardan yana olmaktadır. Pihlajasaari, adalar arasında en popüler olanıdır. Adaya feribot seferi 6 Euro'dur. Kumsalı ise güneşli günlerde Helsinki halkının akınına uğramaktadır. Vartiosaari adasında yaz ve sonbahar dönemlerinde mantar, böğürtlen, frambuaz ve ahududu hasadı yapılmaktadır. Uunisaari adası ise dar bir boğaz ile birbirine bağlanmış iki adadan oluşmaktadır. Bu adaya giden feribotların fiyatı 5 Euro'dur.

Helsinki'de Şehir İçi Ulaşım

Helsinki'de turistik bir gezi için günlük bilet almak en idealidir. Bu kartların fiyatı 8 Euro'dur. Şehirde tren, tramvay, metro, otobüs ve feribot gibi pek çok ulaşım alternatifi bulunmaktadır. Taksiler ise en pahalı ulaşım aracıdır. Ayrıca şehirde tramvay sistemi de oldukça gelişmiştir. Özellikle 2 ve 3 numaralı hatlar gezilebilecek birçok noktadan geçmektedir. Bir diğer alternatif ise şehir merkezinde konaklamaktır. Helsinki'yi sakin sakin dolaşmak istiyorsanız sitemizde yer alan Helsinki araç kiralama modülünden faydalanabilirsiniz.

Helsinki ulaşım haritasından şehre daha detaylı bir bakış atabilirsiniz.

Helsinki'de Konaklama

Helsinki, çok büyük olmasa da güvenli bir şehirdir. Bu nedenle turistler diledikleri yerde konaklayabilmektedir. Şehirde konaklama açısından pek çok alternatif bulunmaktadır. Otel fiyatları genel olarak yüksektir ama hafta sonları talep azaldığından, fiyatlar %50 oranında düşebilmektedir. Helsinki'de özellikle son yıllarda çok şık tasarımlı oteller inşa edilmiştir. Ayrıca şehirdeki yurtlar da yaz aylarında otel hizmeti sunmaktadır, üstelik fiyatları oldukça uygundur. Konaklamak için uygun muhitler arasında Katajanokka Adası, Hakaniemi bölgesi, Esplanadi alışveriş bölgesi ve Punavuori tarihi bölgesi sayılabilir. Her bütçe ve zevke göre değişen seçeneklere sitemizde yer alan Helsinki otel arama modülüyle ulaşabilirsiniz.

Helsinki'de Hava Durumu

Helsinki'de kış ayları bölgeye nazaran ılık geçse de, genel anlamda çok soğuk ve uzundur. Tatil için en uygun aylar ise Mayıs, Haziran, Temmuz ve Ağustos'tur. Sıcaklıklar yaz ayları için 19- 22 derece arasıdır.

Helsinki uçak biletinizi satın almadan önce planladığınız yolculuk için tahmin aracımızı kullanarak ilgili döneme ait hava durumunu kontrol edebilirsiniz: