Uçuş Durumu

Isparta Uçak Bileti

Akdeniz Bölgesi'nde yer alan Isparta, güller ve göller diyarı, halısı ile ünlü ilimizdir. İlde merkez ilçe ile birlikte olmak üzere 13 ilçe vardır. Türkiye’nin Gül Bahçesi olarak tanınan Isparta, binlerce yıllık bir tarihe ve kültüre sahiptir. Ekonomisiyle, turistik ve doğal güzellikleriyle göller bölgesinin en ilgi çekici illerinden biridir Isparta. Ülkemizin önemli kayak merkezlerinden biri olan Davraz Kayak Merkezi, 100 yılı aşkın bir süredir üretilen gülü, son yıllarda yıldızı parlayan lavantası ve yedi renkli gölümüz olan Eğirdir Gölü gibi önemli değerlere sahiptir.

Isparta'da Gezilecek Yerler

İnanç turizminin merkezi Yalvaç ilçesi, Anadolu’nun kültür zenginliğini tüm ihtişamı ile yansıtmaktadır. Kayak merkezinin yer aldığı Davraz Dağı, doğa yürüyüşü ve nehir sporlarına elverişli kanyonlar, mağaralar ve dağları ile pek çok doğa sporlarının yapıldığı merkezdir. Isparta'nın turizm kapısı Eğirdir, alternatif turizm cennetidir. Dağcılık, trekking, rüzgâr sörfü, yamaç paraşütü, kampçılık turizm çeşitlerinden birkaçıdır.

Isparta'da Ulaşım

Isparta’da şehir içi ulaşım otobüs ve taksilerle sağlanmaktadır. Süleyman Demirel Havalimanı şehir merkezine yaklaşık 30 km mesafededir. Havalanı ulaşımı taksi ve S.S. 18 no'lu Özel Halk Otobüsleri Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi aracılığıyla gerçekleşmektedir.

Şanlıurfa'da Konaklama

Isparta'ya kış aylarında kayak yapmak için gidiyorsanız Davraz'da konaklayabileceğiniz lüks oteller bulunuyor. Bahar ve yaz aylarında Eğirdir butik otellerini tercih edebilir. Her bütçeye uygun konaklama alternatiflerinin sunulduğu Isparta şehir merkezindeki otellerde yılın her mevsimi konaklayabilirsiniz. Tatil anlayışınıza en uygun tesise Isparta otel arama aracımızı kullanarak ulaşabilirsiniz.

Isparta'da Hava Durumu

Isparta'nın yaz ayları sıcak ve kurak, kış ayları soğuk ve yağışlıdır. Çevredeki göllerin iklim üzerinde önemli etkisi vardır. Yağışların büyük bir bölümü kış ve ilkbahar aylarında düşmektedir. Yıllık ortalama sıcaklık 12°C, en soğuk ay ocak (ortalama 1,7°C), en sıcak ay temmuzdur (ortalama 23°C). Bugüne kadar ölçülen en yüksek sıcaklık 37,5°C (1930), en düşük sıcaklık -21°C (1974), 0°C’deki gün sayısı “69, yıllık ortalama yağış 605.2 mm’dir. En çok yağış alan aylar aralık, ocak, şubat, mart (ortalama 81.5 mm), en az yağış alan aylar temmuz, ağustos, eylül (ortalama 14.4 mm) aylarıdır. 

Isparta uçak biletinizi satın almadan önce planladığınız yolculuk için ilgili döneme ait hava durumunu kontrol edebilirsiniz.