Uçuş Durumu

Los Angeles Uçak Bileti

Adını İspanyolca'da "Melekler" anlamına gelen "Los Ángeles" sözcüğünden alan şehir; sinema sektöründeki köklü geçmişi ve basketbol takımlarıyla dünyaca ünlüdür. Büyük Okyanus'un doğu kıyısında konumlanan şehir, ılıman iklimi sayesinde her mevsim ziyarete uygundur. Kaliforniya eyaletine bağlı olan Los Angeles, Amerika Birleşik Devletleri'nin New York'tan sonra en kalabalık 2. şehridir. Filmlere genellikle suç olaylarıyla konu olsa da belirli bölgeler dışında oldukça güvenli bir şehirdir. Bu nedenle dünyanın her ülkesinden çok sayıda turisti ağırlayan Los Angeles, 15 milyona yaklaşan nüfusuyla birçok Hollywood yıldızına, dünya çapında müzisyen ve sporculara da ev sahipliği yapar. Keşfe çıkmak için beklemenize gerek yok, Los Angeles'a planladığınız yolculuk için sitemizde uygun fiyatlı Los Angeles uçak biletlerini bulabilirsiniz.

İstanbul’dan Melekler Şehri Los Angeles’e, Fulltrip imkanlarıyla gitmek çok avantajlı! THY, British Airways ve KLM'den alacağınız İstanbul Los Angeles ucuz uçak bileti ile Hollywood bir tık uzağınızda!

Los Angeles'ta Gezilecek Yerler

Dünyanın en zengin şehirlerinden biri olan Los Angeles'da gezeceğiniz yerler, kendinizi bir Amerikan filminde hissetmenize neden olabilir. Şehir, Hollywood ve Disneyland ile popüler kültürün merkezidir. Listenin başında "Downtown" yani şehir merkezi gelmektedir. Şehir merkezinde Amerika Birleşik Devletleri'nin iklim merkezi "Civic Center" bulunmaktadır. Ayrıca El Pueblo Tarihi Parkı, dükkanları, restoranları ve el işi ürünleri ile dikkat çeken Oltena Caddesi, eski tren istasyonu, Çin Mahallesi, NBA maçlarına ev sahipliği yapan Staples Center ve Modern Sanatlar Müzesi de görülmesi gereken yerler arasında yer alır. Akademi Ödülleri törenlerinin yapıldığı Dolby Tiyatrosu'nu görebilir, hemen yan tarafında bulunan plazadan o ünlü "Hollywood" yazısının da fotoğrafını çekebilirsiniz. Hatta vaktiniz bolsa 1926'da inşa edilen El Capitan Sineması ve Çin Tiyatrosu'nu ziyaret edebilirsiniz. Yine şehir merkezinin güneyinde yer alan Anaheim bölgesine giderek, 1955 yılında Walt Disney tarafından kurulan Disneyland'ı görebilirsiniz. Sinemanın mutfağı ile tanışmak isteyenler Universal Stüdyoları'nda bir saatlik turlara katılabilir. Listenizin bir sonraki durağına ise ünlü isimlere ev sahipliği yapan Beverly Hills'i ekleyebilirsiniz. Beverly Hills, göz alıcı villaları, palmiye ağaçları ile bezenmiş caddeleri, üstü açık lüks arabaları ile turistlerin yoğun ilgisini çekmektedir. Malibu'da tertemiz bir sahilde denize girebilir veya sörf yapabilirsiniz. Ayrıca Venedik Plajı, Exposition Park, Santa Catalina Adası da görülmeye değer yerler arasındadır.

Los Angeles'ta Şehir İçi Ulaşım

Los Angeles, uzun mesafeleriyle ünlü bir şehir ve gezmek için en iyi çözüm kesinlikle kendi aracınızı kiralamaktır. Bunun için sitemizde yer alan Los Angeles araç kiralama modülü size yardımcı olacaktır. Şehirde toplu ulaşım sistemi pek gelişmemiştir. Ayrıca taksi bulabilmek için de önceden arayarak randevu almanız ve biraz beklemeniz gerekebilir. Los Angeles metro sisteminde ise altı farklı hat bulunmaktadır. Bunlar; Blue Line, Expo Line, Gold Line, Green Line, Red Line ve Purple Line'dır. Metro sistemi, saat 05:00- 00:00 arası hizmet vermektedir.

Los Angeles ulaşım haritasından şehre daha detaylı bir bakış atabilirsiniz.

Los Angeles'ta Konaklama

Öncelikle Los Angeles'ın oldukça büyük bir şehir olduğunu unutmayın. Vaktinizin çoğunu ulaşıma harcamak istemiyorsanız otel seçiminde titiz davranmanız gerekmektedir. LAX Havalimanı çevresindeki tanınmış otel zincirleri konumları dolayısıyla gezilecek yerlere ulaşım açısından orta bir noktadadır. Her bütçeye hitap eden bir yelpaze sunan şehirde tatil için erken rezervasyon yaptırmak, uygun fiyata otel bulmanızı oldukça kolaylaştıracaktır. Şayet bütçeniz nispeten yüksek ise Hollywood, Downtown veya Santa Monica bölgelerini de tercih edebilirsiniz. Sitemizde yer alan Los Angeles otel arama modülüne kriterlerinizi girerek bütçenize ve zevkinize uygun pek çok konaklama noktasını sıralayabilir, aralarından en uygununu seçebilirsiniz.

Los Angeles'ta Hava Durumu

Los Angeles, sıcak ve ılıman bir havaya sahiptir. Yılın en kurak ayı Temmuz olup, en sıcak ay ise Ağustos'dur. Yıl boyunca en düşük sıcaklık ortalaması ise Ocak ayındadır. Ortalama sıcaklık 13.9 °C derecedir.

Los Angeles uçak biletinizi satın almadan önce planladığınız yolculuk için tahmin aracımızı kullanarak ilgili döneme ait hava durumunu kontrol edebilirsiniz: