Uçuş Durumu

Lyon Uçak Bileti

Lyon, Fransa'nın güneydoğusunda bulunur ve Auvergne-Rhône-Alpes bölgesinin başkentidir. Ayrıca ülkenin üçüncü büyük şehridir. Lyon, geçmişten günümüze kadar ipek üretiminde önemli bir yere sahip olmuştur. Doğası, huzurlu sokakları ve UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan bölgeleri ile sizi kendine hayran bırakacaktır. Şehrin para birimi Euro, resmi dili ise Fransız'dır. Şehir Türkiye'nin bir saat gerisindedir. Türk vatandaşı sayısı da oldukça fazladır. Bu yüzden Türkçe bilen pek çok kişiye rastlamanız kaçınılmazdır. Ayrıca turizmin önemli lokasyonlarından biri olan ve dünya turizminin gözde başkentlerinden sayılan Paris'e 3 saat uzaklıktadır. Keşfe çıkmak için beklemenize gerek yok, Lyon'a planladığınız yolculuk için sitemizde uygun fiyatlı Lyon uçak biletlerini bulabilirsiniz.

Auvergne-Rhône-Alpes bölgesinin başkenti Lyon’a, Fulltrip güvencesiyle gitmek çok avantajlı! Pegasus Havayolları, Air France ve THY’den alacağınız İstanbul Lyon ucuz uçak bileti ile yeme içme cenneti bir adım uzağınızda!

Lyon'da Gezilecek Yerler

Lyon, antik şehir düşkünleri için tavsiye edeceğimiz şehirler arasında yer almaktadır. Gezi durakları arasında Eski Lyon, eşsizliğiyle sizi adeta geçmişe götürmektedir. St. Jean Caddesi bölgenin en kalabalık caddesidir. Cadde üzerinde pek çok restoran, kafe ve hediyelik eşya satan dükkan bulunmaktadır. Lyon Güzel Sanatlar Müzesi ise şehrin en güzel yapılarından biri olup 17. yüzyılda inşa edilmiştir. Müze toplam olarak 80 odaya sahiptir. Bu odaların her birinde birbirinden kıymetli eserler bulunmaktadır. Girişlerin ücretli olduğu müze, Salı günleri kapalıdır. Şehrin en güzel manzarasına erişebilmek için Eski Lyon'da bulunan Notre Dame de Fourviere Bazilikası'nı listenize eklemenizi tavsiye ederiz. Yapı 1872 yılında inşa edilmiş ve Hz. Meryem'e adanmıştır. Bazilikanın seyir terası ücretli olup kişinin başı 7 Euro'dur. La Croix- Rousse bölgesi, ipek dokuma tezgahlarına sıkça rastlayacağınız duraklardan en önemlisidir. Ayrıca tarihteki ilk işçi eylemlerinin burada başladığı bilinmektedir. Lyon'un dikkat çeken bir diğer bölgesi ise Presqu'île bölgesi olup, yerel yönetim binaları ve lüks alışveriş merkezlerine ev sahipliği yapmaktadır. 18. yüzyıla değin ada statüsündeki bölge, bu tarihten sonra doldurma çalışmalarıyla ana karaya bağlanmış ve yarımada olmuştur. Yarımadaya ulaşım ana karadan temin edeceğiniz biletler ile sağlanmaktadır. Yarımada, Perche Tren İstasyonu ile günümüzde şehrin en kalabalık bölgeleri arasında yer almıştır.

Lyon'da Şehir İçi Ulaşım

Lyon'da şehir içi ulaşım sistemi oldukça gelişmiştir. Kentte metro, otobüs, tramvay ve füniküler gibi pek çok alternatif bulunmaktadır. Tek kullanımlık metro biletleri 1.80 Euro, otobüs biletleri 2 Euro'ya satılmaktadır. Ayrıca satın alınan biletlerin, yolculuktan önce damgalatılması gerekmektedir. Aksi durumda bileti onaylanmamış yolcuya ceza yazılmaktadır. Bir başka eğlenceli ulaşım alternatifi ise kiralanabilir bisikletlerdir. Aslında merkezi bir konumda konaklayarak istediğiniz her yere yürüyerek ulaşabilirsiniz ancak yürümekten fazla hoşlanmıyorsanız, seyahatinize ekstra bir konfor eklemek için sitemizde yer alan Lyon araç kiralama modülünden faydalanabilirsiniz.

Lyon ulaşım haritasından şehre daha detaylı bir bakış atabilirsiniz.

Lyon'da Konaklama

Lyon, şehre gelen turistlere birçok konaklama alternatifi sunmaktadır. Özellikle eski kent bölgesi, tren garı bölgesi ve iki nehir arasındaki yarımada bölgesi, konaklamak için ideal yerlerdir. Şehrin modern bölgelerinde lüks otel sayısı oldukça fazladır. Eski kent bölgesi fiyat açısından oldukça uygundur. Ayrıca eski kent bölgesinde ev kiralama sistemi de yaygındır. Dikkat etmeniz gereken dönem festival dönemidir. Çünkü Lyon'da festival ve etkinlik dönemlerinde otel bulmak çok zordur. Şehrin sunduğu bir başka konaklama alternatifi ise kamp alanlarıdır. Indigo Lyon, Aire Naturelle de Kamp - Les Cerisiers ve Camping Huttopia Lyon, uygun kamp alanlarındandır. Her bütçe ve zevke göre değişen seçeneklere sitemizde yer alan Lyon otel arama modülü ile ulaşabilirsiniz.

Lyon'da Hava Durumu

Lyon, Fransa'nın geneline nazaran daha sert bir iklime sahiptir. Şehrin en ideal tatil ayları Mayıs, Haziran, Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarıdır. Yazları 24-27 derecelere çıkan sıcaklıklar, kış aylarında 5-7 dereceye düşmektedir.

Lyon uçak biletinizi satın almadan önce planladığınız yolculuk için tahmin aracımızı kullanarak ilgili döneme ait hava durumunu kontrol edebilirsiniz: