Uçuş Durumu

Manila Uçak Bileti

Filipinler Cumhuriyeti'nin başkenti olan Manila, aynı zamanda ülkenin en kalabalık şehridir. Birçok ülke tüccarının karşılaştığı bir limana sahip olan şehir, 1571 yılına kadar Müslümanlar tarafından yönetilmiştir. Şehrin zenginleşmesindeki en büyük etken Çin ile sürdürdüğü ticarettir. Asya'nın en iyi şehirleri arasında yer alan Manila, sahip olduğu tarihi yapıları ile dikkat çekmektedir. Manila'da kullanılan para birimi Filipinler Pesosu'dur. Resmi dili Filipince ve İngilizce ile olan şehir ile ülkemiz arasında 6 saat fark vardır. Yani Türkiye'den 6 saat ileridedir. Ülke Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için 30 gün sürecek olan seyahatlerde vize istememektedir. Keşfe çıkmak için beklemenize gerek yok, Manila'ya planladığınız yolculuk için sitemizde uygun fiyatlı Manila uçak biletlerini bulabilirsiniz.

İstanbul’dan Filipinler’in başkenti Manila’ya, Fulltrip fırsatlarıyla gitmek çok kolay! THY, Emirates ve Qatar'dan alacağınız İstanbul Manila uygun fiyatlı bilet tropik bir seyahat, bir tık uzağınızda.

Manila'da Gezilecek Yerler

Filipinler'e yapılan seyahatlerin en gözde durağı olan Manila, koloni döneminden günümüze ulaşan tarihi yapıları ve renkli gece hayatı ile her yıl binlerce turistin akınına uğramaktadır. Tarihi surlarla çevrili olan Eski Şehir bölgesi, İspanyol koloni döneminden kalan yapıların yer aldığı bölgedir. Eski Şehir bölgesine özel fayton turlarından yararlanarak tarihi sokaklarda gezintiye çıkmadan dönmemenizi tavsiye ederiz. Ayrıca surların içinde yer alan Santiago Kalesi'ne ait bahçelerde keyifle gezebilir ve dinlenebilirsiniz. 1590 yılında inşa edilen kale şehrin popüler gezi duraklarının başında gelmektedir. Kalenin 50 metre ilerisinde yer alan Manila Katedrali, ülkenin en önemli Katolik ibadet merkezidir. 1570 yılında inşa edilen katedral savaş yıllarında sürekli saldırıya maruz kaldığından 1958 yılında tamamlanabilmiştir. Roxas Bulvarı'nın sonunda yer alan Rizal Parkı'nda yemek yiyebileceğiniz restoranlar, müzeler ve açık hava tiyatrosu yer almaktadır. Şehirdeki bir diğer önemli yapı ise Aziz Agustin Kilisesi'dir. Barok mimari ile 1580'de inşa edilen kilisenin içerisinde bir de müze bulunmaktadır. Günümüzde ibadete kapalı olan kilise özellikle iç mimarisi ile dikkat çekmektedir. En eski insan kalıntısını merak edenlerin uğrak noktası olan Filipin Ulusal Müzesi, ayrıca ülkenin tarihine ışık tutan binlerce esere de ev sahipliği yapmaktadır. Müze Pazartesi günleri hariç haftanın diğer tüm günleri ziyarete açıktır.

Manila'da Şehir İçi Ulaşım

Manila, şehir içi ulaşım konusunda birçok alternatife sahiptir. Şehirde ulaşım otobüs, tren, taksi ve motosiklet tarzı "tricycle" ile sağlanmaktadır. Şehrin en yoğun kullanılan toplu taşıma aracı trendir. Trenler üç farklı hatta sahip olup bilet ücretleri mesafeye göre değişmektedir. Tricycle, yerel halkın yaygın olarak kullandığı, ve kısa mesafeler için avantajlı olan araçlardır. Ayrıca şehir merkezinde çok sayıda taksi de bulunmaktadır. Fakat seyahatiniz boyunca şehri sakin sakin dolaşmak istiyorsanız sitemizde yer alan Manila araç kiralama modülümüzden de faydalanabilirsiniz.

Manila ulaşım haritasından şehre daha detaylı bir bakış atabilirsiniz.

Manila'da Konaklama

Manila, her bütçe ve zevke uygun 400 adet konaklama tesisine sahiptir. Konaklama alternatifleri arasında lüks otellerin yanı sıra pansiyonlar, butik oteller, apart oteller ve hosteller bulunmaktadır. Tercihiniz lüksten yana ise şehrin iş merkezi olarak görülen Makati bölgesi ve şehir merkezi olan Metro Manila en uygun lokasyonlardır. Beş yıldızlı oteller yoğun olarak bu bölgelerde yer almaktadır. Şehrin diğer prestijli otelleri ise Roxas Bulvarı, Rizal Parkı, Pasong Tamo ve Jupiter sokakları çevresindedir. Konaklama için bütçe kriteriniz var ise Birleşmiş Milletler Meydanı, Pako Parkı ve Ermita bölgelerini tavsiye ederiz. Tüm bu seçeneklerin yanı sıra farklı konaklama tesisleri için sitemizde yer alan Manila otel arama modülümüzden de faydalanabilirsiniz.

Manila'da Hava Durumu

Manila, nemli tropikal iklime sahip olduğundan Aralık ve Mayıs aylarını kapsayan dönemde çok fazla yağış almamaktadır. Şehrin en yağışlı dönemi ise Haziran ve Ekim ayları arasıdır. Manila'ya yapacağınız seyahatler için en ideal dönem ise yine sıcaklığın yüksek olduğu Aralık - Mayıs ayları arasıdır.

Manila uçak biletinizi satın almadan önce planladığınız yolculuk için tahmin aracımızı kullanarak ilgili döneme ait hava durumunu kontrol edebilirsiniz: