Uçuş Durumu

Marakeş Uçak Bileti

Fas'ın büyüleyici güzellikteki başkenti Marakeş aslında Berberi dilinde "Tanrının Ülkesi" olarak biliniyor. Toprağına rengini veren kızıl, yerli halkın Marakeş'i Kızıl Şehir olarak tanımlamasını sağlamış. Marakeş adım adım gezilebilecek bir şehir olarak seyahat severlere farklı kültürel dokusu ve insanları ile daha önce hiç yaşanmamış bir deneyim vaat ediyor. Eski pazarları ile alışveriş severlerin kalbini fethederken, kültürel mirası, tarihi ve müzeleri ile de sanat tutkunlarını kendine çekiyor. Marakeş, şehir surlarının içindeki eski şehir Medina ve yeni şehir Gueliz olarak ikiye ayrılmış ve seyahat severlerin keşfini bekliyor. Keşfe çıkmak için beklemenize gerek yok, Marakeş'e planladığınız yolculuk için sitemizde uygun fiyatlı Marakeş uçak biletlerini bulabilirsiniz.

İstanbul’dan Tanrı’nın Ülkesi Marakeş’e, Fulltrip güvencesiyle gitmek çok avantajlı! THY ve Royal Air Maroc’dan alacağınız İstanbul Marakeş ucuz uçak bileti ile bambaşka bir kültür bir tık uzağınızda.

Marakeş'te Gezilecek Yerler

Marakeş'te seyahat deneyiminize, güzel ve tazelenmiş hissinizi iki katına çıkarmak için hamam keyfi ile başlayabilirsiniz. Hamam sonrası güzel bir kahvaltıdan sonra önerimiz ise, şehrin önemli öğelerinden birini oluşturan pazarları ziyaret etmeniz olacaktır. Pazarlık yaparak otantik ve birbirinden güzel parçalara sahip olabileceğiniz Marakeş pazarları "souk" olarak adlandırılıyor ve Souk Semarine ve Rue Mouassine en ünlü pazarlar olarak biliniyor. Neredeyse tüm gününüzü harcayabileceğiniz bu pazarlarda renk renk kıyafetler, ayakkabılar, kaftanlar, baharatlar, çaydanlıklar ve takılar bulabilirsiniz. Şehrin en popüler noktası olan, bir çeşit pazar olarak adlandırabileceğimiz ve mutlaka gezmeniz gereken yer ise Jemaa el Fnaa Meydanı. Bu dev meydan, akşamları karmaşa ve şenlik alanı haline bürünürken, gündüz görece daha sakin ve huzurlu. Uzun ve yorucu bir pazar alışverişi sonrası soluklanmak içinse, ünlü nane çayını mutlaka içmenizi öneririz. Kültürel keşiflere ise El-Badi Sarayı kalıntılarını inceleyerek başlayabilirsiniz. "Karşılaştırılamaz Olan" anlamına gelen El-Badi Sarayı'nın giriş ücreti 10 Fas dirhemi olarak belirlenmiş. Gün batımında ise tercihiniz şehrin en büyük camisi olan Kutubiye Camisini keşfetmek olsun. 12. yüzyılda kitap satıcılarının da toplandığı bir alan olan Kutubiye Camisi, gün batımı manzarasında büyüleyici güzelliği ile başta kaotik görülebilecek bu şehri size sevdirecek!

Marakeş'te Şehir İçi Ulaşım

Marakeş araç kiralama seçenekleri bakımından ziyaretçilere özellikle hava alanı çıkışlarında bulunan araba kiralama firmaları aracılığı ile hizmet sunuyor. Bununla beraber şehir içi ulaşım otobüslerle de sağlanabilir. Bir diğer ulaşım seçeneği olan taksi ise Marakeş'te oldukça yüksek ücretli bir tarife üzerinden çalıştığından pek fazla tercih edilmiyor. Marakeş'e yaklaşık 2.5 saat uzaklıkla olan Casablanca'ya tarifeli uçak seferleri ile ulaşım oldukça kolay sağlanabilir. Casablanca'dan Marakeş'e ulaşmak içinse tren ve otobüs hizmetlerinden de faydalanılabilinir.

Marakeş ulaşım haritasından şehre daha detaylı bir bakış atabilirsiniz.

Marakeş'te Konaklama

Marakeş otel arama seçenekleri konusunda temel olarak büyük kapasiteli oteller ve Medina'da ara sokaklarda bulunan avlulu riadlar olarak ikiye ayrılmaktadır. Düşük bütçeden yüksek bütçeye kadar her fiyat seçeneği için konaklama opsiyonu sunan şehrin en ünlü oteli ise yaklaşık 90 yıllık tarihi ile La Momouina'dır. Bununla beraber Medina'da yer alan La Sultana ve Fas Kralı Muhammed tarafından yaptırılmış, Marakeş'in en pahalı oteli sayılan Royal Mansour da en dikkat çekici oteller arasında. Riad Des Artistes, Riad Kheirdehine, Riad Honey ve Riad Lyla gibi oteller ise daha uygun fiyatları ile tercih sebebi olabiliyor.

Marakeş'te Hava Durumu

Yazları sıcak ve kurak olan, çöl ikliminin hüküm sürdüğü Marakeş için belki de en uygun ziyaret zamanları ilkbaharda Nisan, Mayıs ve sonbaharda Ekim, Kasım ayları olabilir. Ancak ilkbahar ayları ziyaret edilecekse kum fırtınalarına karşı dikkatli olunmalıdır.

Marakeş uçak biletinizi satın almadan önce planladığınız yolculuk için tahmin aracımızı kullanarak ilgili döneme ait hava durumunu kontrol edebilirsiniz: