Uçuş Durumu

Marsilya Uçak Bileti

Fransa'nın güneydoğusunda bulunan ve en eski şehri olan Marsilya, Güney Avrupa ve Kuzey Afrika arasında geçit oluşturmasından dolayı farklı kültürleri tarih boyunca bir araya getirmiş bir liman kentidir. Nüfus bakımından Fransa'nın en büyük ikinci şehri olan Marsilya, Akdeniz'in en büyük ticari limanı olma özelliğini taşıyor. 57 kilometrelik bir sahile sahip olan şehirde hava, yılın büyük bir çoğunluğunda güneşli oluyor. Eski ve yeni yapıların ve kültürlerin harmanlandığı sokakları ile Marsilya, aynı zamanda 2013 yılının kültür başkenti de seçilmişti. Doğal güzelliklerinin yanı sıra Fransa'da yeraltı kültürünün en fazla geliştiği şehir olarak da bilinmektedir. Keşfe çıkmak için beklemenize gerek yok, Marsilya'ya planladığınız yolculuk için sitemizde uygun fiyatlı Marsilya uçak biletlerini bulabilirsiniz.

İstanbul’dan Fransa’nın en büyük ikinci şehri Marsilya’ya, Fulltrip imkanlarıyla gitmek çok avantajlı! Pegasus Havayolları, Air France ve THY’den alacağınız İstanbul Marsilya uygun fiyatlı bilet ile Fransa’nın en eski kentini keşfe çıkın!

Marsilya'da Gezilecek Yerler

Marsilya gezisinin ilk noktası olarak Notre Dame de la Garde oldukça uygun bir seçenek olacaktır. 1864 yılında yapılan, Neo-Bizans dönemi şaheseri olan kilise, şehri gezmeye başlamadan önce panoramik olarak seyretmek ve hayran kalmak için uygun bir nokta. Kiliseden sonra yolculuğa eski liman boyunca bir yürüyüş turu yaparak başlayabilir, yürüyüş boyunca muhteşem manzaranın keyfini çıkarabilirsiniz. Yol boyunca uğrayacağınız restoran ve kafeler, Marsilya mutfağı konusunda fikir edinmenize yardımcı olacaktır. Eski liman, şehrin doğmasında büyük rol oynayan, gemilerin demir attığı bir limanken, şimdilerde şehrin kalbini oluşturmaktadır. Bir sonraki durak olarak La Canebière caddesini tercih edebilirsiniz; caddede alışveriş yapabilir, sokak sanatçılarının eserlerine göz atabilirsiniz. La Canebière caddesini de turladıktan sonra Fransa'nın da sembollerinden birisi olan Cathédrale Sainte-Marie-Majeure de Marseille - Büyük Katedrali ziyaret edebilirsiniz. Monte Kristo Kontu romanı ile büyüyen bir çocuksanız, romanın geçtiği hapishaneyi yakından görmek sizi heyecanlandırabilir. 16. yüzyılda dönemin kralı tarafından şehri korumak için yaptırılan bir kale olan, sonrasında hapishane olarak kullanılan Château d’If (İf Şatosu), Monte Kristo Kontu romanının ana mekanını oluşturuyor. Yorgunluğunuzu atmak ve Akdeniz'in serin sularına kendinizi bırakmanız için mutlaka vaktinizin bir kısmını Katalanlar plajında geçirmelisiniz. Plaj sonrası Marsilya keşiflerinize şehrin tarihi ve en eski bölgesi olan La Panier ile devam edebilirsiniz.

Marsilya'da Şehir İçi Ulaşım

Marsilya araç kiralama seçenekleri yanı sıra ortak bilet sistemi ile de toplu taşıma konusunda kolaylık sağlıyor. Sabahın ilk ışıklarıyla başlayan otobüs seferleri ile beraber Marsilya'da ulaşım metro, otobüs ve tramvay ile sağlanıyor. Adalar'a ulaşım için ise feribot tercih ediliyor. Sabah erken saatlerde başlayan ulaşımın yine akşam erken saatlerde bittiğini hatırlatalım. Bir liman şehri olmasından dolayı gemi turları ile de ulaşılabilen Marsilya'nın limanından ise botla Tunus, Sardunya, Korsika gibi diğer limanlara da ulaşım sağlanabiliyor.

Marsilya ulaşım haritasından şehre daha detaylı bir bakış atabilirsiniz.

Marsilya'da Konaklama

Marsilya otel arama seçenekleri konusunda turistlere bir çok seçenek sunmaktadır. Konaklama konusunda elverişli bölgeler arasında Eski Liman, hem merkeze yakınlığı, hem Akdeniz mutfağının birbirinden güzel örneklerini sunan kafe ve restoranları, hem de cazibesi ile öne çıkarken, ikinci seçenek olarak La Corniche, sahil boyunca eşsiz bir Marsilya manzarası sunması ve ünlü plajı Prado ile gözde bir lokasyon. Eski Liman'dan kalkan otobüslerle ulaşılan La Corniche, merkeze nispeten daha uzak. Otelinizi şehri yürüyerek keşfetmek açısından merkez lokasyonlarda seçmek ya da da otobüs, metro gibi toplu taşım araçlarına yakın noktalarda konaklamak gezinizi daha elverişli kılacaktır.

Marsilya'da Hava Durumu

Marsilya yıl boyunca ziyaret edilebilen, yılın 300 günü güneşli bir şehir olarak Akdeniz iklimi hakimiyeti altındadır. Yazlar sıcak ve kurak, kışlar ılık ve yağışlıdır. Yaz aylarında 20-30 derece aralığında seyreden hava, kışın 5-10 derece civarındadır.

Marsilya uçak biletinizi satın almadan önce planladığınız yolculuk için tahmin aracımızı kullanarak ilgili döneme ait hava durumunu kontrol edebilirsiniz: