Uçuş Durumu

Minsk Uçak Bileti

Sakin ve huzur dolu meydanları ile göz dolduran şehir, adını içinden geçen Minsk nehirden almıştır. 2 milyonun üzerinde nüfusa sahip Minsk, devasa yapıları ile Beyaz Rusya'nın en görkemli ve en büyük şehridir. Minsk II. Dünya Savaşı'ndan sonra yeniden inşa edilmiş ve düzenli bir görünüme sahip olmuştur. Minsk, II. Dünya Savaşı’nın şehirler üstüne bıraktığı etkileri görmek ve tarihte yolculuğa çıkmak isteyenler için iyi bir başlangıç noktası olabilir. Düzlük bir ova üzerine kurulan Minsk, ormanları, nehirleri ve gölleriyle ziyaretçilerini büyüleyebilen nadir şehirlerdendir. Bu özellikleri sayesinde Minsk doğa aşıkları tarafından sıkça ziyaret edilmektedir.

Minsk'te Gezilecek Yerler

II. Dünya Savaşı'nda büyük hasar alan Minsk, Alman işgalciler tarafından ciddi bir yıkıma uğratılmıştır. Bombalar ve yangınlar şehri hemen hemen yok etmiştir. Savaş sonrası tekrar inşa edilen pek çok şehir gibi Minsk, tarihi dokusunun büyük bir kısmını kaybetmiştir. Minsk’i ziyaret ederek savaşın yıkıcı etkisini gözlemleyebilir, Minsk’in yeniden inşa edilişiyle tekrar yazılan tarihinin bir parçası olabilirsiniz. Yenilenen mimari yapısı ile şehir yeni bir görünüme kavuşmuştur. Minsk ziyaretinize, modernizm sanat akımına benimsemiş mimarların, yetenekli ustalar tarafından sanata dönüştürüldüğü eserlerini inceleyerek başlayabilirsiniz. Şehirde yer alan büyük parklar, doğal güzellikleri ve sakin yapısıyla dikkat çekmektedir. Minsk ziyaretiniz boyunca bu parklarda huzur dolu saatler geçirebilirsiniz. Savaştan sağ çıkmayı başarabilen Aziz Simon ve Helena Kilisesi, Minsk ziyaretçilerinin uğrak noktalarından birisidir. Aziz Simon ve Helena Kilisesi’ni ziyaret ederek, savaş öncesinde Minsk mimari yapısı hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Kilise haftanın her günü 09:00 - 21:00 saatleri arasında ziyaret etmeye uygun olmakla birlikte, girişler ücretsizdir. Belarus-Polonya Ulusal Tiyatrosu, sinema evi ve Beyaz Rusya Sinema Tarih Müzesi, sinema tarihi meraklıları tarafından ziyaret edilebilecek ender yerlerden birisidir. Ziyaretçiler, Gözyaşı Adası’nda bulunan tarihsel mekanları ziyaret ederek, adanın ferah ortamında zaman geçirip tatillerini sonlandırabilirler.

Minsk'te Şehir İçi Ulaşım

Minsk şehir içi ulaşımı oldukça gelişmiştir. Modern ihtiyaçlara cevap verebilecek şekilde yeniden inşa edilen kent, geniş ulaşım ağına sahiptir. Metro, Minsk sakinleri için merkezi ulaşımın ana çözümüdür ve günde 1 milyon Minskli tarafından kullanılmaktadır. Minsk ziyaretçilerinin şehir içi ulaşım ihtiyaçlarına metro bütünüyle cevap verebilir. Minsk’te metroyla birlikte otobüs, tramvay, troleybüs ve taksi kullanmakta mümkündür. Soğuk havasıyla ünlü Minsk’te toplu taşıma kullanmak pek konforlu olmayabilir. Minsk araç kiralama aracımızı kullanarak, Minsk ziyaretinizin konforlu geçmesini sağlayabilirsiniz.

Minsk ulaşım haritasından şehre daha detaylı bir bakış atabilirsiniz:

Uçuş arama modülümüzden uygun fiyatlı Minsk uçak bileti seçeneklerini arayabilir ve doğrudan satın alabilirsiniz.

Minsk'te Konaklama

Minsk'te konaklama tesisleri şehir merkezi başta olmak üzere çeşitli mahallelere dağılmıştır. Minsk’te devlet tarafından işletilen otellerle birlikte, dünya çapında hizmet veren zincir otellere de rastlamak mümkündür. Minsk otellerinde kişi başı gecelik ücret 120 lirayla, 500 lira arasında değişmektedir. Konaklama tesisleri için yüksek ücret ödemek istemeyen Minsk ziyaretçileri, şehir merkezinden uzak konaklama tesislere yönelebilirler. Gece hayatından vazgeçemeyenler ve mağaza vitrinlerinin önünden ayrılamayanlar için Lenin Meydanı ve Gorky Park’ı çevresinde bulunan tesisler göz önünde bulundurulabilir. Minsk’te 100’den fazla konaklama tesisi bulunmaktadır. Minsk otel arama aracımızı kullanarak kendinize en uygun konaklama tesisini bulabilirsiniz.

Minsk'te Hava Durumu

Minsk karasal iklim özelliklerinin görüldüğü, düşük hava sıcaklıklarıyla ünlenmiş bir şehirdir. Yılın sadece 40 günü güneş almaktadır. Minsk'de kış aylarının ortalama sıcaklığı -15 derecedir. Kar uzun bir süre yerde kalabilmektedir. Minsk ziyaretçileri soğuk havanın olumsuz etkilerinden korunmak için kalın, yünlü kıyafetler tercih etmelidirler. Eğer Minsk’i kar yağışlı bir havada ziyaret etmeyi düşünüyorsanız, yanınızda kar gözlüğü bulundurmanız iyi olacaktır.

Minsk'e planladığınız yolculuk için tahmin aracımızı kullanarak ilgili döneme ait hava durumunu kontrol edebilirsiniz: