Uçuş Durumu

Muş Uçak Bileti

Doğu Anadolu Bölgesi'nde yer alan Muş, Toros Dağları'nın uzantısı Haçreş Dağları'nın önemli zirvelerinden Kurtik Dağı'nın yamaçlarında, Çar ve Karni derelerinin aktığı vadiler arasında kurulmuş bir şehir. Urartulardan başlayan köklü kültürel tarihi önemli bir turizm kaynağıdır. Doğa ve kış sporları için önemli bir potansiyele sahip olan şehirde yeterli turizm yapılanması henüz mevcut değildir, bu alanda çalışmalar sürdürülmektedir. Şehrin markası olan Muş lalesi, ilin tanıtımına öncülük eden bir kültürel değerdir.

Muş'ta Gezilecek Yerler

Zengin tarihi dokusu ve doğal güzellikleriyle Doğu Anadolu’nun gözdeleri arasında bulunan Muş, Arak Manastırı, Kayalıdere Antik Kenti, Malazgirt Kalesi ve Çanlı Kilise gibi çok sayıda tarihi güzelliği ev sahipliği yapmaktadır. Tarihi ve mimari güzellikleriyle ziyaretçilerin ilgisini çeken Muş, damaklarda unutulmaz tatlar bırakan yöresel lezzetleriyle de ilgi çekmektedir. Bu güzellikleri ziyaret etmek için, havaların daha ılıman olduğu bahar dönemlerinde şehri keşfe çıkabilirsiniz. Ulu Cami, Yıldızlı Han, Muş Kalesi, Hamurpet Gölü, Tarihi Muş Evleri ve Tarihi ve Murat Köprüsü görülmesi gereken diğer turistik yerlerdendir.

Muş'ta Ulaşım

Muş ilinde şehir içi ulaşım için belediye otobüsleri, minibüsler ve taksiler tercih edilebilir. Muş merkezi yürüyerek keşfedilebilir. İlçeler arası ulaşım için minibüsleri tercih edebilirsiniz. Muş'ta şehir içi toplu taşımada kartlı sisteme geçilmiştir. Muş Havalimanı şehir merkezine yaklaşık 17 kilometre mesafede yer almaktadır. Havalimanından şehir merkezine ulaşım için yolcu servisleri veya taksileri de tercih edebilirsiniz.

Muş'ta Konaklama

Muş'a turistik veya iş seyahati amacıyla gelenler için şehirde pek çok konaklama seçeneği bulunmaktadır. Genellikle 2 ve 3 yıldızlı otellerden oluşan Muş otelleri, merkezde yoğunlaşmış durumdadır. Güvenli ve aile ortamında bir konaklama hizmeti sunulan Muş şehir otellerinde gönül rahatlığı ile konaklama yapabilirsiniz. Toplu ulaşım araçlarına yakınlıkları ve sunulan hizmetler otel fiyatları için belirleyen unsurlardır.

Muş'ta Hava Durumu

Muş ilinde sert kara iklimi hüküm sürer. Sıcaklık -29 °C ile +37 °C arasında seyreder. Senenin 120 gününde sıcaklık +30°C’nin üzerinde, 120 gün O°C’nin altında olur. Kışın fazla kar yağar. Kışlar çok soğuk ve uzun, yazlar kısa, sıcak ve kurak geçer.

Muş uçak biletinizi satın almadan önce planladığınız yolculuk için ilgili döneme ait hava durumunu kontrol edebilirsiniz.

Sizin İçin Seçtiğimiz Muş Otelleri