Uçuş Durumu

Nice Uçak Bileti

Nice, dünya turizm sektörünün önde gelen ülkelerinden Fransa'nın beşinci büyük kentidir. Akdeniz'in kıyısında yer alan şehir bir yanda yeşili diğer yanda masmavi denizi ile turistlerin ilgi odağı olmaya devam etmektedir. Nice, ülkenin Paris'ten sonra en fazla turist çeken bölgesidir. Şehir geçmişte uzun süre İtalya sınırları içerisinde yer aldığından, İtalyan havası gözle görülür şekilde fark edilmektedir. Nice'in en güzel bölgesi olan Vieux Nice, tarihi dokusu, restoranları ve kafeleri ile ilgi odağıdır. Şehrin para birimi Euro olup, konuşulan dil Fransızca'dır. Nice ve Türkiye arasında bir saat fark vardır. Keşfe çıkmak için beklemenize gerek yok, Nice'e planladığınız yolculuk için sitemizde uygun fiyatlı Nice uçak biletlerini bulabilirsiniz.

İstanbul’dan Fransa’nın tatil başkenti Nice’e, Fulltrip fırsatlarıyla gitmek çok kolay! Pegasus Havayolları ve THY’den alacağınız İstanbul Nice ucuz uçak bileti ile deniz,kum ve güneş size sadece bir tık uzakta!

Nice'te Gezilecek Yerler

Nice, yapısal anlamda çok fazla seçenek bulamasanız da doğal güzellikleri, sahili ve ev sahipliği yaptığı çok sayıda festivali ile sizi cezbedecektir. Promenade de Anglais Caddesi, Nice'in en ilgi çeken duraklarından biridir. Cadde palmiyelerle bezenmiş, bir yanı denize, bir yanı şehre bakan yüzüyle ve dört kilometrelik uzunluğuyla UNESCO Dünya Mirası Listesi'ne de adını yazdırmıştır. Caddeye yakın plajı, bisiklet yolu ve yürüyüş yapabileceğiniz alanı ile size oldukça cazip gelecektir. 1700 yılından bu yana şehrin en önemli konumu olan Vieux Nice bölgesi, tarihi evlere ve tarihi sokaklara sahip turistik bir bölgedir. Günümüzde bu bölgedeki eski yapıların çoğu restoran ve kafeye çevrilmiştir. 1898 yılında inşa edilen Masana Müzesi, göz alıcı mimarisinin yanı sıra sahip olduğu 15,000 parça müze koleksiyonu ile bir başka önemli lokasyondur. Müzenin çalışma saatleri 10:00 - 18:00 olup, girişler ise ücretlidir. Musée d'Art Moderne et d'Art Contemporain ise 4500 metrekarelik geniş bir alana sahiptir. Müze içerisinde Avrupa tarihine ilişkin çok sayda eser bulunmaktadır. Müzeye girişler ücretli olup, pazartesi günleri kapalıdır. Vieux Nice bölgesinin en önemli yapılarından biri olan Nice Katedrali, 1650 yılında yapılmıştır. Katedral mükemmel bir mimariye sahiptir. Fransa'nın milli anıtlarından biri olan Aziz Nicolas Rus Ortadoks Katedrali, Moskova Patrikhanesi'ne bağlı bir katedraldir. Katedral görünümü ile Kızıl Meydan'da bulunan Aziz Vasil Katedrali'ne benzetilmektedir.

Nice'te Şehir İçi Ulaşım

Nice, trafik açısından sorun yaşamayacağınız, otobüs, taksi ve tramvay ile her yere kolaylıkla ulaşabileceğiniz bir kenttir. Yaygın olarak kullanılan otobüsler, her gün bakım görüp dezenfekte edildiğinden oldukça güvenli bir yolculuk sunmaktadır. Şehirde tramvay sistemi tek bir rotaya sahiptir ve biletleri istasyonlardan temin edilmektedir. Ayrıca şehirde taksiler de yaygın olarak kullanılmaktadır. Fakat fiyat konusunda pazarlık yapılmamaktadır. Taksiler ülkemizde de olduğu gibi taksimetre ile çalışmaktadır. Nice'i sakin sakin dolaşmak istiyorsanız sitemizde yer alan Nice araç kiralama modülünden faydalanabilirsiniz.

Nice ulaşım haritasından şehre daha detaylı bir bakış atabilirsiniz.

Nice'te Konaklama

Nice, konaklama açısından çok sayıda alternatife sahip bir şehirdir. Fakat Nice'e özellikle Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarında seyahat edecek olursanız rezervasyonunuzu erkenden yapmanızı tavsiye ederiz. Şehrin en yoğun olduğu bu aylarda otellerde yer bulmak oldukça zordur. Yaz dönemi şehirde konaklama fiyatlarının da en yüksek olduğu dönemdir. Daha uygun konaklama dönemleri tercihiniz ise İlkbahar ve Sonbahar şehrin fiyat açısından en ideal dönemleridir. Nice küçük bir şehir olduğundan restoran ve gezilecek yerlere en yakın bölgesi olan Vieux Nice bölgesidir. Promenade bölgesinde konaklamak isterseniz, buradaki otel fiyatlarının Vieux Nice bölgesine oranla biraz pahalı olduğunu belirtelim. Sitemizdeki Nice otel arama modülü sayesinde bütçenize ve zevkinize en uygun olan oteli kolaylıkla seçebilirsiniz.

Nice'te Hava Durumu

Nice, iklimi açısından Nisan ve Ekim aylarına kadar uzun bir yaz dönemine sahip tatil şehirlerinden biridir. Şehirde hareketlilik bu dönemde başlar ve yağmurlara kadar turist hareketliliği devam eder. Hava sıcaklığının en yüksek dereceye ulaştığı aylar ise Temmuz ve Ağustos aylarıdır.

Nice uçak biletinizi satın almadan önce planladığınız yolculuk için tahmin aracımızı kullanarak ilgili döneme ait hava durumunu kontrol edebilirsiniz: