Uçuş Durumu

Ordu Uçak Bileti

Orta Karadeniz ve Doğu Karadeniz’i birbirine bağlayan Ordu, Karadeniz’in en güzel, en yaşanılabilir şehirlerinden biridir. Yemeklerinden, insanına, havasına kadar her şeyiyle güzel bir şehir. Her mevsim gezip görülecek mekanları vardır. Kış aylarında modern kayak merkezi, yaz aylarında ise bir çok güzel plajı ile seyahat edenleri kendisine hayran bırakır. Yayla turizmi ise Ordu'da bir başka güzeldir. Şelaleleri, gölleri, uçsuz bucaksız çayırları ve yoğun oksijeniyle tam gezip görmeliktir Ordu yaylaları. Temiz havasıyla “Oksijen diyarı” olarak da adlandırılır bu güzel şehir.

Ordu'da Gezilecek Yerler

Müthiş manzarasıyla Boztepe, görmeden gidilmemesi gereken en güzel yerlerden biri Yason Burnu ve Kilisesi, Yoroz Tepesi, Aybastı Perşembe Yaylası, Paşaoğlu Konağı ve Etnografya Müzesi görülecek yerler arasındadır.

Ordu'da Ulaşım

Şehir içi ulaşım otobüs ve minibüsler ile sağlanmaktadır. Ayrıca taksilerde tercih edilebilir. Yaylalara ulaşım için de özellikle yaz aylarında dolmuş seferleri düzenlenmektedir. Havaalanı şehir merkezine yaklaşık 18 km uzaklıktadır. Ulaşım için Havaş veya tercihe bağlı olarak ticari taksilerden yararlanılabilmektedir.

Ordu'da Konaklama

Ordu’da ulaşım kolaylığı açısından öncelikli tercih edilen oteller Ordu merkez otellerdir. Aynı zamanda tatil oteli, butik otel, pansiyon ve dağ evleri gibi farklı seçeneklere sahip konaklama tesisleri vardır. Tatil anlayışınıza en uygun tesise Ordu otel arama aracımızı kullanarak ulaşabilirsiniz.

Ordu'da Hava Durumu

Ordu ilinde Karadeniz iklimi hüküm sürer. Kışlar ılık yazlar ise serin geçer. Sahilden içeriye indikçe kara iklimi görülür. Canik Dağları kuzeyden gelen soğuk kuzey rüzgârlarına set olur. Bu rüzgarların getirdiği yağmur bulutlarının Ordu içinde yağmura dönmesinde rol oynar. Isı senede en fazla 10 gün O°C’nin altına düşer. Karın yerde kalma müddeti 10 günü geçmez. Senenin 150 günü yağışlı geçer. 

Ordu uçak biletinizi satın almadan önce planladığınız yolculuk için ilgili döneme ait hava durumunu kontrol edebilirsiniz.