Uçuş Durumu

Podgorica Uçak Bileti

Karadağ'ın en büyük şehri ve aynı zamanda başkenti olan Podgorica, ortasından geçen Ribnica ve Monaca nehirleri ile muazzam güzellikte bir şehirdir. 46 yıl boyunca Yugoslavya hakimiyetinde kalan şehir bu süreçten önce de Osmanlı egemenliğinde kalmıştır. Bu durum ülkenin her iki kültürden de hem mimari hem de yeme-içme açısından etkilenmesine neden olmuştur. Ülkenin resmi dili Karadağca'dır. Ayrıca Sırpça, Boşnakça, Hırvatça ve Arnavutça da konuşulan diller arasında yer almaktadır. Ülke nüfusunun çoğunluğunu Ortodoks Hristiyanları oluşturmaktadır. Müslüman ve Katolik nüfus ise oldukça fazladır. Keşfe çıkmak için beklemenize gerek yok, Podgorica'ya  planladığınız yolculuk için sitemizde uygun fiyatlı Podgorica uçak biletlerini bulabilirsiniz.

İstanbul’dan Karadağ’ın başkenti Podgorica’ya, Fulltrip fırsatlarıyla gitmek çok kolay! THY’den alacağınız İstanbul Podgorica uygun fiyatlı uçak bileti ile yepyeni bir maceraya atılmaya hazırlanın!

Podgorica'da Gezilecek Yerler

Podgorica, kültür mozaiği mimarisi ve göz alıcı sahil şeridi ile yıl boyunca turistlerin yoğun olarak akın ettiği bir şehirdir. Gezilecek yerler arasındaki ilk durak ise şüphesiz Stara Varos'tur. Bölge sahip olduğu Osmanlı mimarisi ile dikkat çekmektedir. Ayrıca 15. yüzyıldan kalma iki adet Osmanlı Camisi de bu bölgede yer almaktadır. Bir diğer durak ise Petrovic Sarayı'dır. Saray içerisinde gezip görebileceğiniz bir de müze bulunmaktadır. Şehirdeki en eski kilise olan Aziz George Katedrali, Gorica tepesinin ardında yer almaktadır. Yüzyıllara meydan okuyan freskleri ile dikkat çeken yapı, günümüzde Ortodoks kilisesi olarak hizmet vermektedir. Şehrin bir diğer önemli yapısı ise İsa'nın Dirilişi Katedrali'dir. Taştan yapılma beyaz duvarları, büyük kubbesi ve altın haçları ile katedral, şehre gelen turistlerin yoğun olarak ilgisini çekmektedir. Doğal güzelliğinin yanı sıra 270'ten fazla kuş türüne ev sahipliği yapan İşkodra Gölü ise 1983 yılında ülkenin milli parkı ilan edilmiştir. Göl, Avrupa'nın en zengin doğal alanları arasında yer almaktadır. Ülkenin balıkçılık alanında gelir elde ettiği tek yerdir. Ayrıca Balkan yarımadasının en büyük gölü unvanına sahiptir. Şehrin bir diğer önemli bölgesi ise Millenium Bridge'dir. Şehrin ortasından geçen bu özel köprü, toplamda 173 metre uzunluğundadır.

Podgorica'da Şehir İçi Ulaşım

Podgorica, küçük bir şehir olduğundan gezilecek yerlerin çoğu yürüme mesafesindedir. Havalimanı ile şehir merkezi arasında 9 kilometre mesafe bulunmaktadır. Şehir merkezine ulaşmak için tek alternatif taksilerdir. Şehirde toplu taşıma sistemi ise fazla kullanılmamaktadır. Fakat yine de toplu taşıma araçlarını tercih etmek isterseniz bilet fiyatı yalnızca 80 Senttir. Aslında merkezi bir konumda konaklayarak istediğiniz her yere yürüyerek ulaşabilirsiniz, ancak yürümekten fazla hoşlanmıyorsanız, seyahatinize ekstra bir konfor eklemek için sitemizde yer alan Podgorica araç kiralama modülümüzden faydalanabilirsiniz.

Podgorica ulaşım haritasından şehre daha detaylı bir bakış atabilirsiniz.

Podgorica'da Konaklama

Podgorica'ya yapılan seyahatlerin çoğu iş veya diplomatik amaçlı olduğundan şehirde konaklama fiyatları buna göre belirlenmiştir. Pek çok konaklama alternatifine sahip şehirde ev kiralama sistemi yoktur. Fakat ekonomik hostellerde konaklayarak bütçenize uygun bir tatil geçirmeniz mümkündür. Otel fiyatları genel olarak yıldız sayısına göre değişmektedir. Minimum 30 Dolar ile 90 Dolar arası bir ücretle oldukça konforlu oteller bulunabilmektedir. Tercihiniz şehir merkezinden yana ise Montenegro Hostel ve Explorer Hostel tavsiye edebileceğimiz tesislerdir. Daha uygun fiyatlı bir yer arayışında iseniz Hostel Podgorica'yı tercih edebilirsiniz. Ayrıca sitemizdeki Podgorica otel arama modülü ile bütçenize ve zevkinize en uygun oteli kolaylıkla seçebilirsiniz.

Podgorica'da Hava Durumu

Podgorica Akdeniz iklimine sahip olduğundan, seyahat için tavsiye edebileceğimiz en uygun zamanlar Mayıs - Haziran ve Eylül - Ekim aylarıdır. Bu aylarda ülkeye kavurucu sıcaktan ziyade daha ılık bir hava hakimdir. Temmuz ve Ağustos ayları ise ülkede en fazla sıcaklığın hissedildiği aylardır.

Podgorica uçak biletinizi satın almadan önce planladığınız yolculuk için tahmin aracımızı kullanarak ilgili döneme ait hava durumunu kontrol edebilirsiniz: