Uçuş Durumu

Porto Uçak Bileti

Porto, Avrupa kıtasının batı kıyısında, Atlas Okyanusu'nun Douro Nehri ile birleştiği noktada yer almaktadır. Oldukça verimli topraklara sahip olan Porto, Portekiz'in en çok turist çeken şehirleri arasında gelmektedir. Roma İmparatorluğu döneminde, Portus Cale olarak adlandırılmıştır. Tepeler üstünde kurulu, oldukça sade ve sevimli olan şehirde, pek çok Avrupa ülkesinde olduğu gibi eski ve yeni şehir olmak üzere iki bölge bulunmaktadır. Eski şehirde yer alan tarihi yapılar, Unesco dünya mirası listesine girmiştir. Şehri tam anlamıyla gezmek için en az bir hafta kalınması faydalı olacaktır. Keşfe çıkmak için beklemenize gerek yok, Porto'ya planladığınız yolculuk için sitemizde uygun fiyatlı Porto uçak biletlerini bulabilirsiniz.
İstanbul’dan Portekiz’in en büyük ikinci kentine, Fulltrip avantajlarıyla gitmek çok kolay! THY’den alacağınız İstanbul Porto ucuz uçak bileti ile yepyeni bir macera sizleri bekliyor!

Porto seyahatiniz için Schengen vizesine ihtiyacınız olucak, Portekiz schengen vizesi için gerekli evraklar ile bilgi ve başvuru için Portekiz vizesi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. 

Porto'da Gezilecek Yerler

Porto, kaliteli şarapların üretildiği şarap mahzenleri, tarihi yapıları, doğal güzellikleri, katedrali ve merkeziyle gezilmesi gereken bir yer. Porto Katedrali olarak adlandırılan, Portekiz'in başkenti Lizbon'da da aynısı inşa edilmiş olan yapıyı ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Hristiyanlar tarafından şehrin ele geçirilmesinin ardından bulunan cami kalıntısının üzerine yaptırılan bu yapının geçmişi oldukça enteresan. Duoro Nehri üzerine 1886 yılında Gustave Eiffel tarafından inşa ettirilen köprü de görülmesi gereken yapılar arasında. Şehirde bulunan Gaia adlı bölgede, şarap üretiminin tüm aşamalarını görebilir ve farklı şaraplar deneyebilirsiniz. Burada, damak tadınıza uyacak bir şarap bulamamanız çok da mümkün değil. Şehirde, dışı çinilerle kaplanmış olan çok sayıda tarihi kilise bulunuyor. Şehre gittiğinizde, bu kiliseleri görmeden dönmemenizi tavsiye ederiz. Clerigos Tower adı verilen tarihi çan kulesi şehri yukarıdan izlemek isteyenleri bekliyor. 190 basamağı bulunan kuleye çıkmak için, 3 Euro'luk bir ücret ödemeniz gerekiyor. Şehirde bulunan tren istasyonu da turistik yerlerden bir tanesi. Duvarlarında yer alan devasa boyutlarda çini süslemelerle heybetli bir yapı olan istasyonu ziyaret edebilirsiniz. Çinileri incelediğinizde, Portekiz'in tarihini anlattığını görebilirsiniz. Porto halkı tarafından, günlük ihtiyaçların karşılanması amacıyla gidilen yerel pazarları da ziyaret edebilirsiniz. Pazarlarda satılan farklı yiyeceklerin tadına bakıp, geleneksel objeler satın alabilirsiniz.

Porto'da Şehir İçi Ulaşım

Porto, pek çok bölgesinde bulundurduğu yokuşlar nedeniyle, yürüyerek gezmenin zorlayıcı olduğu bir şehir. Şehir içinde ulaşım sağlamak için, otobüs, metro, taksi ve bisiklet kullanılıyor. Metro kullanımı için bilet alınması gerekiyor. Biletler tek kullanımlık, tek günlük ve bir aylık olmak üzere üç farklı kategoride satılıyor. Porto, bisikletle gezilebilecek bölgelere sahip bir şehir. Ancak, bu araçları kullanmak istemiyorsanız, sitemizde yer alan Porto araç kiralama modülünü kullanarak, isteklerinize ve beklentilerinize en uygun aracı kolay bir şekilde bulabilirsiniz.

Porto ulaşım haritasından şehre daha detaylı bir bakış atabilirsiniz.

Porto'da Konaklama

Porto, yüzlerce farklı konaklama yeriyle ziyaretçilere farklı seçenekler sunuyor. Her bütçeye hitap eden bir konaklama yeri bulmak mümkün oluyor. Konaklamaya fazla para harcamak istemiyorsanız, şehirde bulunan konuk evlerinde, apartlarda, hostellerde ya da pansiyonlarda kalmanızı tavsiye ediyoruz. Şehirde konaklayacağınız yeri hızlı bir şekilde bulmak için, sitemizde yer alan Porto otel arama modülünü kullanabilirsiniz. Konaklamak için en ideal bölgeler, Duoro Nehri'nin iki kenarında bulunuyor. Ribeira ve Centro olarak adlandırılan bölgeler, gezilecek yerlere yakın konumda bulunduğundan ve eşsiz bir nehir manzarasına sahip olduğundan turistler tarafından çok tercih ediliyor. Diğer Avrupa ülkelerine kıyasla, daha çok konaklama yeri bulunduran şehirde, daha ucuz yerler bulmak mümkün.

Porto'da Hava Durumu

Porto, okyanus kıyısında bulunması nedeniyle, her mevsimde bol rüzgar alan bir şehirdir. Şehirde, yılın büyük bölümünde ılık Akdeniz iklimi görülüyor. Kış aylarında yağış seviyesi artarken, yaz aylarında kuraklık yaşanıyor. Bu nedenle, şehri gezmek için bahar ayları ideal.

Porto uçak biletinizi satın almadan önce planladığınız yolculuk için tahmin aracımızı kullanarak ilgili döneme ait hava durumunu kontrol edebilirsiniz: