Uçuş Durumu

Prag Uçak Bileti

Prag, 1.2 milyona ulaşan nüfusuyla, Avrupa'nın en ilgi çekici ve şirin şehirlerinden bir tanesi. Çek Cumhuriyeti'nin başkenti olan Prag'da, Vltava adlı bir nehir bulunmakta. Pek çok gezgin tarafından "masal şehri olarak" adlandırılan Prag, yeşil alanları, göz alıcı binaları, şehir meydanı, katedrali ve tarihi evleriyle görülmesi gereken şehirler arasında yer almakta. Oldukça ucuz bir şehir olması, Prag'ı daha çekici hale getirmekte. Yahudilerin yoğun olarak yaşadığı şehir, 1939 yılında Nazi Almanya'sı tarafından işgal edilmiş. Bu işgal sonucunda, Yahudilerin çoğu öldürülmüş, sağ kalmış olanları ise başka ülkelere kaçmak zorunda kalmış. Keşfe çıkmak için beklemenize gerek yok, Prag'a planladığınız yolculuk için sitemizde uygun fiyatlı Prag uçak biletlerini bulabilirsiniz.

İstanbul’dan Çekya’nın başkenti Prag’a, Fulltrip avantajlarıyla gitmek çok kolay! Pegasus Havayolları ve THY’den alacağınız İstanbul Prag ucuz uçak bileti ile keyifli bir tatil sizleri bekliyor!

Prag seyahtiniz için Schengen vizesine ihtiyacınız olucak, Çek Cumhuriyeti schengen vizesi için gerekli evraklar ile bilgi ve başvuru için Çek cumhuriyeti vize sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. 

Prag'ta Gezilecek Yerler

Prag, her Avrupa şehrinde olan bir yapıya sahip. Eski şehir ve yeni şehir olarak ayrılan iki bölgeden oluşuyor. Prag'a gittiğinizde, Old Town olarak bilinen eski şehir meydanını ziyaret edebilirsiniz. Bu meydanda, çalışır durumda olan bir saat kulesi yer alıyor. Toplam uzunluğu 430 kilometreye ulaşan, Vltava Nehri üzerinde bulunan Charles Bridge de şehirdeki önemli yapılardan bir tanesi. Köprü üzerinde bulunan, her biri sanat eseri niteliğindeki heykellerin fotoğraflarını çekebilirsiniz. Gece yapılan ışıklandırmayla köprü, oldukça gösterişli bir görünüme sahip oluyor. Pariszka Street de şehirde turistler tarafından sık ziyaret ediliyor. Şehrin en pahalı mağazalarının yer aldığı sokak, görülmeye değer. Yapımı 535 yılda tamamlanan St. Vicus Katedrali de gezmenizi tavsiye ettiğimiz binalar arasında bulunuyor. Ziyaretçilerin önünde yaratıcı pozlar verdiği Dancing Building, şehrin simgesi haline gelmiş durumda. Binaya dışarıdan, farklı açılardan bakıldığında, dans eden bir insan figürü görebilirsiniz. Ziyaretçilerini 1893 yılına geri döndüren Cafe Savoy da Prag'da yer alan en gözde mekanlardan. Bu kafede bir süre dinlenmek için birkaç saat beklemek gerekebiliyor. Dünyanın en büyük kalesi olan Prag Kalesi'ne giriş için, belirli bir ücret ödemelisiniz. Ancak, kalenin manzarasını gördüğünüzde, ödediğiniz ücrete değdiğini göreceksiniz. Şehrin farklı bölgelerinin fotoğraflarını, kale surlarının üzerinden çekebilirsiniz.

Prag'ta Şehir İçi Ulaşım

Prag'da, şehir içi ulaşımı rahat hale getirmeyi amaçlayan metro, tramvay, otobüs ve taksiler hizmet veriyor. Bu araçları kullanmak istemiyorsanız, sitemizde yer alan Prag araç kiralama modülünü kullanarak, araç kiralama işlemini tamamlayabilirsiniz. Prag'da ulaşım için büyük bir bütçe ayırmanız gerekmiyor. Tüm ulaşım araçlarında kullanılabilen bir kart alarak, şehirde istediğiniz bölgeye ulaşmanız mümkün oluyor. Biletler kullanılırken, görevliler tarafından denetime tabi tutulmuyor. Ancak, tesadüfi şekilde yapılan denetimlerde, araca biletsiz şekilde binildiği tespit edilirse, para cezası ödenmesi söz konusu oluyor.

Prag ulaşım haritasından şehre daha detaylı bir bakış atabilirsiniz.

Prag'ta Konaklama

Prag'da konaklama için güzel bir yer seçmek istiyorsanız, 3 bölgeden birini tercih edebilirsiniz. Mala Strana, Stare Mesto ve Nove Mesto olarak adlandırılan bölgeler, merkeze yakın konumda bulunduğundan konaklama yapmak için idealdir. Prag, çok büyük bir şehir olmadığı için, birkaç günde şehrin büyük bölümünü gezebilirsiniz. Uygun fiyatlı, merkeze yakın, iyi hizmet veren ve kaliteli bir yerde konaklamak istiyorsanız, nehrin iki tarafında bulunan otel ya da pansiyonlardan bir tanesini seçebilirsiniz. Tarihi binalar ilginizi çekiyorsa, eski şehir adı verilen bölgede konaklama yapmanızı öneriyoruz. Sitemizde yer alan, Prag otel arama modülünü kullanarak dilediğiniz konaklama mekanını kısa sürede bulabilirsiniz.

Prag'ta Hava Durumu

Kış aylarında ziyaret edilmesini tavsiye etmediğimiz şehirler arasında olan Prag, yaz aylarında oldukça sıcak olmaktadır. Kış aylarında şehirde görülen dondurucu hava, şehirde dolaşmayı imkansız hale getirmektedir. Bahar aylarında hava sıcaklıkları normal seviyelerde olsa da, yoğun yağış görülmektedir.

Prag uçak biletinizi satın almadan önce planladığınız yolculuk için tahmin aracımızı kullanarak ilgili döneme ait hava durumunu kontrol edebilirsiniz: