Rio De Janeiro Uçak Bileti

Dünyaca ünlü Rio Karnavalı'nın düzenlendiği Rio De Janeiro kenti, Brezilya'nın Sao Paula'dan sonraki ikinci büyük kentidir. Şehrin Portekizce ismi 'Ocak Nehri' anlamına gelmektedir. Dünyanın da en kalabalık kentlerinden biri olan Rio, özellikle karnaval zamanı turistlerin gözdesidir. Egzotik yemekleri ve tropikal meyveleriyle geniş bir yeme içme kültürüne sahiptir. Yolu Rio'ya düşenler, Brezilya'nın dünyaca ünlü kahvelerini yerinde tadabilir. Rio, eğlence tutkunlarına da geniş alternatifler sunmaktadır. Rio'da ayrıca okyanus dalgalarında sörf yapmak da mümkündür. Dünyaca ünlü futbolcuların Rio De Janeiro kumsallarından çıktığını da ekleyelim! Keşfe çıkmak için beklemenize gerek yok, Rio De Janeiro'ya planladığınız yolculuk için sitemizde uygun fiyatlı Rio De Janeiro uçak biletlerini bulabilirsiniz.

İstanbul’dan muhteşem şehir Rio’ya, Fulltrip fırsatlarıyla gitmek çok avantajlı! THY, Air France ve Lufthansa’dan alacağınız İstanbul Rio ucuz uçak bileti ile karnavalın bir parçası olun!

Rio De Janeiro'da Gezilecek Yerler

Rio De Janeiro'ya gidip Atlantik kıyısındaki muhteşem kumsalların tadını çıkarmadan olmaz. İsteyene dört kilometre uzunluğundaki Copacapana plajı, isteyene bembeyaz kumlarıyla İpenema ve Leblon sahilleri! Teleferikle Sugarloaf Dağına çıkıp, eşsiz Rio manzarasını seyredip, civardaki kafelerde vakit geçirebilirsiniz. Kentin bir başka önemli dağı, Tijuca ormanlarının içinden geçilerek ulaşılan 730 metre yüksekliğindeki Corcovada dağı. Corcovada Dağına çıkanlar, dünyaca ünlü Kurtarıcı İsa (Cristo Redentor) heykelini de görebilir. Otuz dokuz metre yüksekliğindeki heykel, dünyanın yedi harikasından biri sayılmakta. Dünyada şehir ortasında yer alan yek yağmur ormanı, Tijuca'nın hemen dibinde yer alan Rio De Janeiro Botanik Bahçesi ise yaklaşık 6500 bin bitki türüne ev sahipliği yapıyor. Dünyanın en büyük stadyumu olan Maracana Stadyumu da kentin sembollerinden biri. Fifa kuralları gereği 90.000 seyirci kapasitene düşürülen Marakana Stadyumu, ilk açıldığı tarihlerde 180.000 kişilik kapasiteye sahipti. Rio'nun görülmeye değer bir başka yapısı 1730'lu yıllarda yapılan İmparatorluk Sarayı. Cumhuriyete geçilmesinden sonra eski önemini kaybeden saray, bu günlerde kültür merkezi olarak kullanılmakta. Şehrin tarihi yapılandan Candelária Kilisesi ve Theatro Municipal do Rio De Janeiro salonu, etkileyici mimari tasarımlarıyla görülmesi gereken yerlerin başında geliyor. Rio'ya gidenlere bir tavsiye: bir iki samba figürü öğrenmeden gelmeyin!

Rio De Janeiro'da Şehir İçi Ulaşım

Rio De Janeiro, ulaşım ağı oldukça gelişmiş bir şehirdir. Geniş metro ağını kullanarak şehir içinde bir uçtan bir uca seyahat edilebilir. Metro biletlerini istasyonlardaki bilet satış noktalarından ya da otomatlardan alabilirsiniz. Metro ile bağlantılı otobüs hatlarını kullanabilirsiniz. Trafiğin yoğun olmadığı zamanlarda taksiler de alternatif ulaşım aracı olarak tercih edilebilir. Bisiklet, Rio De Janeiro halkı için vazgeçilmezdir. Turistler için de bisiklet kiralama imkanı vardır. Toplu taşıma size göre değilse, Rio De Janeiro araç kiralama seçeneğini de gezi planınıza ekleyebilirsiniz. Global şirketlerin araç kiralama hizmeti verdiği şehirde bütçenize ve zevkinize uygun bir otomobil kiralayarak tatil konforunuzu arttırabilirsiniz.

Rio De Janeiro ulaşım haritasından şehre daha detaylı bir bakış atabilirsiniz.

Rio De Janeiro'da Konaklama

Rio De Jenario, beş yıldızlı otellerden hostellere kadar geniş konaklama imkanlarına sahip bir şehir. Dileyen Atlantik manzaralı, dünyaca ünlü Copacabana plajındaki lüks otelleri tercih edebilir. Beş yıldızlı otellerin diğer yerleşim bölgesi olan İpanema ve Leblon semtlerinin arka bölgelerinde fiyat olarak daha uygun pansiyonlar, apart oteller ve oteller bulunabilir. Şehir merkezindeki Santa Teresa semti ise düşük bütçeli konaklama alternatiflerine sahiptir. Rio De Jenario tatili planlarken dikkat edilmesi gereken en önemli durum, kuzey yarım kürede kış mevsiminin başlamasıyla şehrin turist akınına uğramasıdır. Güney yarım küre gezinizde sürprizlerle karşılaşmamak için otel rezervasyonlarınızı önceden yaptırmanız tavsiye edilir. Bütçenize uygun konaklama tesislerine Rio De Jenario otel arama modülüyle ulaşabilirsiniz.

Rio De Jenario'da Hava Durumu

Tropikal iklime sahip olan Rio De Jenario'da yılın her döneminde yağış görülür. Ocak ve mart ayları arasında sıcaklık 40 derece civarında seyreder. Kış mevsiminin hiç yaşanmadığı Rio De Jenario, yılın bütün ayları tatil için uygundur.

Rio De Jenario uçak biletinizi satın almadan önce planladığınız yolculuk için tahmin aracımızı kullanarak ilgili döneme ait hava durumunu kontrol edebilirsiniz: