Uçuş Durumu

Salzburg Uçak Bileti

"Babamın ülkesi üzerimde her zaman en önemli hakka sahip olmuştur" diyen ünlü sanatçı Mozart'ın doğduğu şehir olan Salzburg, Avusturya'nın dördüncü büyük şehridir. Salzburg Avusturya'da bağımsızlığını sürdüren tek eyalet olmasının yanı sıra, Roma İmparatorluğu'ndan kalan tek eyalettir. Şehrin en önemli gelir kaynağı turizmdir. Kültür, sanat ve tarihin merkezi olan Salzburg, her yıl düzenlenen festivali ile de ünlüdür. Zalzach Nehri'nin kıyısında yer alan muazzam şehir binlerce turisti kendine hayran bırakmaktadır. Şehrin para birimi Euro, resmi dili ise Almanca'dır. Ülkemiz ile Salzburg arasında bir saatlik zaman farkı bulunmaktadır. Keşfe çıkmak için beklemenize gerek yok, Salzburg'a planladığınız yolculuk için sitemizde uygun fiyatlı Salzburg uçak biletlerini bulabilirsiniz.

İstanbul’dan Mozart’ın doğum yeri Salzburg’a, Fulltrip avantajlarıyla gitmek çok kolay! THY’den alacağınız İstanbul Salzburg ucuz uçak bileti ile tuz kenti bir tık uzağınızda!

salzburg  seyahatiniz için Schengen vizesine ihtiyacınız olucak, Avusturya schengen vizesi için gerekli evraklar ile bilgi ve başvuru için Avusturya vizesi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. 

Salzburg'ta Gezilecek Yerler

Salzburg sanatıyla, tarihi sokakları ve müzik notalarıyla sizi adeta geçmişe götüren bir şehirdir. Salzburg'u önemli kılan bir başka nokta ise ünlü sanatçı Mozart'ın doğduğu şehir olmasıdır. 27 Ocak 1756'da dünyaya geldiği ve ilk bestesini yine burada yaptığı yer olan Mozart Evi, şehrin ilk gezi durağıdır. Ev sadece Temmuz ve Ağustos aylarında ziyarete açık olup girişler ücretlidir. Ülkenin en önemli müzesi olan Salzburg Müzesi, Neue Residenz Sarayı'nın içinde yer almaktadır. Müze içerisinde şehrin geçmişine dair bir çok eser bulunmaktadır. Ayrıca her Perşembe günü rehber eşliğinde düzenlenen ücretsiz turlardan faydalanabilirsiniz. Müzeyi pazartesi günleri hariç haftanın her günü ziyaret edebilirsiniz. Avrupa'nın en iyi korunmuş kaleleri arasında bulunan Festung Hohensalzburg Kalesi, 900 yıllık bir geçmişe sahiptir. Şehrin neresine giderseniz gidin konumu nedeniyle her yerden görebileceğiniz bu göz alıcı yapı, 1070 yılında Roma İmparatorluğu döneminde inşa edilmiştir. Kale haftanın her günü ziyarete açık olup girişler ücretlidir. Eşsiz görüntüsüyle dikkat çeken Salzburg Katedrali şehre gelen turistlerin uğradığı en önemli duraklardan biridir. Katedral ayrıca ünlü klasik müzik sanatçısı Mozart'ın vaftiz edildiği yerdir. Salzburg'un tarihi yapıları arasında özel bir yere sahip olan Mirabell Sarayı yılın her dönemi ziyaretçi akınına uğrayan yapılardan biridir. Saray muazzam bahçesi ile geçmişten günümüze birçok konser ve düğüne ev sahipliği yapmıştır.

Salzburg'ta Şehir İçi Ulaşım

Salzburg, şehir içi ulaşım açısından oldukça gelişmiştir. Şehirde hızlı tren, troleybüs ve otobüs, geniş ağlara sahip ulaşım araçlarıdır. Toplu taşıma sisteminde bilet kullanımı zorunludur. Biletlerinizi gişelerden olduğu gibi otobüs şoföründen de temin edebilirsiniz. Ayrıca Salzburg Card edinerek ulaşıma ayırdığınız bütçeden tasarruf sağlayabilirsiniz. Bu kart çoğu turistik yere ücretsiz giriş imkanı da sunmaktadır. Şehirde yaygın olarak kullanılan bir diğer araç ise bisiklettir. Yerli halkın %20'si bisiklet kullanmaktadır. Fakat Salzburg'u sakin sakin dolaşmak istiyorsanız sitemizde bulunan Salzburg araç kiralama modülümüzden faydalanabilirsiniz.

Salzburg ulaşım haritasından şehre daha detaylı bir bakış atabilirsiniz.

Salzburg'ta Konaklama

Salzburg, her yıl binlerce turistin akınına uğrayan bir şehir olduğundan konaklama açısından oldukça gelişmiştir. Konaklamak için en fazla seçeneğin yer aldığı Altstadt bölgesinde her bütçeye uygun otel mevcuttur. Ayrıca Altstadt bölgesi UNESCO Dünya Mirası Listesi'ne adını yazdırmış önemli bir bölgedir. Popüler duraklardan biri olan Ridenburg'ta da çok sayıda otel ve pansiyon bulunmaktadır. Tercihiniz kalabalık bir bölge ise size Neustadt bölgesini tavsiye ederiz. Neustadt, kalabalık caddeleri ile dikkat çeken bir bölgedir. Yine bu bölgede de bütçenize uygun çok sayıda konaklama alternatifi mevcuttur. Tüm konaklama seçenekleri için sitemizde yer alan Salzburg otel arama modülümüzden faydalanabilirsiniz.

Salzburg'ta Hava Durumu

Salzburg, Avusturya'nın doğusuna göre daha fazla yağış alan bir şehirdir. Sahip olduğu ılıman iklim sebebiyle yazlar serin, kışlar ise soğuk ve yağışlı geçmektedir. Şehrin en ideal tatil dönemi olan Mayıs ve Ekim Ayları arasıdır.

Salzburg uçak biletinizi satın almadan önce planladığınız yolculuk için tahmin aracımızı kullanarak ilgili döneme ait hava durumunu kontrol edebilirsiniz: