Uçuş Durumu

Şanlıurfa Uçak Bileti

Sahip olduğu kültürel mirası ve arkeolojik yapısıyla mutlaka görülmesi gereken şehir Şanlıurfa. Peygamberler Şehri olarak da adlandırılan şehirde dünya tarihinin en eski mabedi olarak tanımlanan Göbeklitepe Höyüğü yer almaktadır. Birçok medeniyetin ve farklı dinlerini izlerini taşıyan Şanlıurfa, egzotik pazarları, içi dışı rengarenk insanlarıyla unutulmaz bir şehir.

Şanlıurfa'da Gezilecek Yerler

Göbeklitepe, şehir merkezine 20 km mesafededir. Örencik Köyü yakınlarında yer alan Göbeklitepe Höyüğü, dünyanın en eski mabedi olarak tanımlanıyor.
Balıklıgöl (Aynzeliha ve Halil-ür Rahman Gölleri) İbrahim Peygamber’in ateşe atıldığında düştüğü yer olarak bilinen, şehrin en çok ziyaret edilen yerlerindendir.
Harran, Egzotik Harran evleri ve Harran Üniversitesi’nin harabeleri de şehirde en çok ziyaret edilen yerlerdendir.
Şanlıurfa Müzesi, Ulucami, Eski Şehir Merkezi, Halfeti, Urfa Kalesi diğer görülmesi gereken önemli turizm değerlerindendir.

Şanlıurfa'da Ulaşım

Şanlıurfa'da ulaşım otobüs, minibüs ve taksi ile sağlanabilmektedir. Şehir içindeki turistlik yerler birbirine yakın olduğu için yürüyerek ulaşım da tercih edilebilir. Havaalanı, kente yaklaşık 8 km. mesafededir. Şehir merkezine ulaşım Havaş otobüsleriyle sağlanmaktadır.

Şanlıurfa'da Konaklama

Şanlıurfa’da şehir otelleri, konukevleri ve butik oteller konaklama için tercih edilebilir. Oteller çoğunlukla şehir merkezinde yer alıyor. Çevre ilçelerde ise daha çok butik oteller hizmet vermektedir. Tatil anlayışınıza en uygun tesise Şanlıurfa otel arama aracımızı kullanarak ulaşabilirsiniz.

Şanlıurfa'da Hava Durumu

Yaz ayları çok sıcak, kış ayları ise çok soğuk yaşanmaktadır. En sıcak ay Temmuz olarak ölçülmüştür. Gezi için çoğunlukla ilkbahar ve sonbahar ayları tercih edilse de nem oranı düşük olduğu için, sıcak sevenler yaz mevsimini de tercih edilebilir.

Şanlıurfa uçak biletinizi satın almadan önce planladığınız yolculuk için ilgili döneme ait hava durumunu kontrol edebilirsiniz.