Uçuş Durumu

Selanik Uçak Bileti

Selanik, Bizans ve Osmanlı'ya başkentlik yapmış bir şehirdir. Bu nedenle birçok farklı mimariye ev sahipliği yapmaktadır. Yunanistan'ın en büyük ikinci şehri olan Selanik, 2300 yıllık bir tarihe sahiptir. M.Ö 316'da Güney Makedonya'nın başkenti olan şehir, Makedonya Kralı Kassandros tarafından eşine adanmak üzere kurulmuştur. Selanik, 1997 senesinde Avrupa Kültür Başkenti unvanına kavuşmuştur. Türk halkının önemsediği bu kent için Atatürk 10. Yıl Nutku'nda "Keşke Misak-ı Milli sınırları içine alabilseydik" demiş, böylece şehrin önemini bir kez daha ortaya koymuştur. Kentin resmi dili Yunanca olup, para birimi Euro'dur. Ayrıca Türkiye ile saat farkı bulunmamaktadır. Keşfe çıkmak için beklemenize gerek yok, Selanik'e planladığınız yolculuk için sitemizde uygun fiyatlı Selanik uçak biletlerini bulabilirsiniz.

İstanbul’dan, Yunanistan’ın kültür başkenti Selanik’e, Fulltrip imkanlarıyla gitmek çok kolay! THY’den alacağınız İstanbul Selanik uygun fiyatlı bilet ile Atatürk’ün doğduğu toprakları ziyaret edin!

Selanik seyahatiniz için Yunanistan  vizesine ihtiyacınız olucak, Yunanistan vizesi için gerekli evraklar ile bilgi ve başvuru için Yunanistan Vizesi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Selanik'te Gezilecek Yerler

Selanik, şehirleşmenin doğal görünümün önüne geçmediği nadide kentlerden biridir. Türkler açısından gezinin ilk rotası şüphesiz Atatürk'ün doğduğu Atatürk Evi Müzesi'dir. 1881 yılında Atatürk bu evde dünyaya gelmiştir. Ayrıca aynı yerleşkenin içinde Türkiye Cumhuriyeti Selanik Başkonsolosluğu da yer almaktadır. Türkiye ve Türkler için manevi değeri yüksek olan müzenin anahtarları Türkiye Selanik Başkonsolosluğu'nun elindedir. Müze pazartesi günleri hariç haftanın diğer tüm günleri 10:00 - 17:00 saatleri arasında ücretsiz olarak ziyarete açıktır. Liman kenti Selanik'i geçmişte yaşanan savaşlarda savunmak amacıyla 12. yüzyılda inşa edilen Beyaz Kule, şehrin en önemli simgeleri arasında yer almaktadır. Kule, Mimar Sinan tarafından inşa edilmiştir. Kule pazartesi günleri kapalı olup haftanın diğer tüm günleri 08:30 - 15:00 saatleri arasında ziyarete açıktır. 1431 yılında Osmanlı tarafından inşa edilen Yedi Kule, şehrin en tepesinde yer almakta ve panoramik bir manzara keyfi sunmaktadır. Günümüzde açık hava müzesi haline getirilmiş ve ücretsiz olarak ziyarete açılmıştır. Kulenin girişinde Osmanlı Tuğrası ve kitabesi yer almaktadır. Bizans'a ait 3000 envanterin sergilendiği Bizans Kültürü Müzesi görülmeye değer müzelerden biridir. Müze her gün ziyarete açıktır ve girişler ücretlidir. Bizans'tan günümüze ulaşan en önemli yapılardan biri olan Aziz Dimitrios Kilisesi, 1988 yılında UNESCO Dünya Mirası Listesi'ne adını yazdırmıştır.

Selanik'te Şehir İçi Ulaşım

Selanik, toplu taşıma sistemi olarak sadece otobüs kullanan bir şehirdir. 75 farklı otobüs rotası ile şehrin her noktasına kolayca ulaşılabilmektedir. Metro yapımının ise 2018'de tamamlanması planlanmaktadır. Havaalanına gidişler taksi ve otobüslerle gerçekleşmektedir. Otobüs ile yaklaşık 45 dakikalık bir yolculuk sonrasında şehir merkezine ulaşılmaktadır. Ayrıca havaalanı önünde bekleyen taksileri kullanarak 25 - 30 dakika süren bir yolculukla da şehir merkezine ulaşılabilmektedir. Selanik'i sakin sakin dolaşmak istiyorsanız sitemizde yer alan Selanik araç kiralama modülünden de faydalanabilirsiniz.

Selanik ulaşım haritasından şehre daha detaylı bir bakış atabilirsiniz.

Selanik'te Konaklama

Selanik, Türkler için Atatürk'ün doğduğu şehir olduğundan farklı bir yere sahiptir. Şehrin merkezi olan Aristotelous bölgesinde konaklamak turistler için en ideal tercihtir. Şehrin en hareketli ve gezilecek yerlerine yürüme mesafesinde olan Aristotelous bölgesinde pek çok konaklama alternatifi bulunmaktadır. İkinci ideal lokasyon ise sahil bölgesidir. Akdeniz havasına sahip şehrin en güzel ve en ferah otelleri bu bölgede yer almaktadır. Her sabah deniz manzarası ile güne başlamak isteyenler için en ideal bölge burasıdır. Yemek yemeye ve eğlenceye düşkün olanların Ladika bölgesini tercih etmelerini tavsiye ederiz. Ladika, diğer bir adıyla şehrin barlar sokağıdır. Sitemizdeki Selanik otel arama modülü ile bütçenize ve zevkinize en uygun otel kolaylıkla bulabilirsiniz.

Selanik'te Hava Durumu

Selanik, tıpkı ülkemizdeki turistik şehirlerde olduğu gibi, en çok yaz aylarında turist çeken bir bölgedir. Şehrin en ideal tatil dönemi ise Mayıs ve Eylül ayları arasındaki süredir. Ülke ılıman iklime sahiptir.

Selanik uçak biletinizi satın almadan önce planladığınız yolculuk için tahmin aracımızı kullanarak ilgili döneme ait hava durumunu kontrol edebilirsiniz:

Sizin İçin Seçtiğimiz Selanik Otelleri