Uçuş Durumu

Üsküp Uçak Bileti

Üsküp, Makedonya'nın başkenti olarak tarihi ve güzelliğiyle nam salmıştır. Oldukça büyük bir şehir olan Üsküp'te bulunan Vardar Nehri, heybetiyle görenleri şaşırtmaya devam etmektedir. Üsküp, Makedonya'nın sadece fiziki açıdan değil, sosyal, politik, ekonomik ve dini açıdan da başkentidir. Milattan önce 4000 yılına dayanan antik tarihi sayesinde şehir, ilkel insanların yaşayışına ve sosyolojik yapılarına dair çok fazla ipucu barındırmaktadır. Üsküp'te korunan ve sergilenen çeşitli antik kalıntılar, ziyaretçiler tarafından görülebilmektedir. Her sene farklı ülke ve bölgelerden gelen yüzlerce turisti ağırlayan şehir, modern tasarımlarıyla da dikkat çekmektedir. Keşfe çıkmak için beklemenize gerek yok, Üsküp'e planladığınız yolculuk için sitemizde uygun fiyatlı Üsküp uçak biletlerini bulabilirsiniz.

İstanbul’dan yeni yüzüyle gözleri kamaştıran şehir Üsküp’ün büyülü doğasına adım atmak Fulltrip güvencesiyle ve avantajlarıyla çok kolay! Pegasus Havayolları ve THY’den alacağınız İstanbul Üsküp ucuz uçak bileti ile yepyeni bir serüvene atılın!

Üsküp'te Gezilecek Yerler

Üsküp, 1932 yılında Osmanlı İmparatorluğu'nun himayesi altına girmiştir. Oldukça uzun bir dönem sömürge olmaya devam eden Makedonya, Osmanlı mimarisinden etkilenmiş olan çok sayıda eser bulundurmaktadır. Vardar Nehri, şehri ikiye bölmektedir. Nehirle ayrılan bu iki bölge, bambaşka birer ülke gibidir. Nehrin bir kenarında, Osmanlı eserleri ve Türk Çarşısı bulunurken, diğer tarafında sonraki yıllarda inşa edilmiş kilise, meydan ve müzeler görülmektedir. Pek çok ülkeye komşuluk eden Üsküp çok büyük bir şehir değildir; 3-4 günlük bir süreç şehri keşfetmeye yetebilmektedir. Şehrin en ünlü meydanı olan Makedonya Meydanı, Büyük İskender heykeli ve Ristik Sarayı'nın bulunduğu bölgede yer almaktadır. Osmanlı İmparatorluğu döneminde inşa edilmiş olan Taş Köprü de ziyaret edilmesi gereken yerler arasında bulunmaktadır. Şehrin iki tarafını birbirine bağlayan, tarihe meydan okuyan bu köprü, yalnızca yaya trafiğine açıktır. Şehirde bulunan pek çok han, Osmanlı İmparatorluğu etkisini yansıtmaktadır. Hanlar, geniş araziler üzerine kurulmuş, seyyahların konaklaması ve diğer ihtiyaçlarını karşılaması için inşa edilmiş tarihi yapılardır. Üsküp'te yer alan tüm hanlar, muazzam şekilde korunarak günümüze kadar getirilmiştir. Pella Meydanı'nda yer alan Makedonya Takı ise, 20. yüzyılda Makedonya'nın bağımsızlığını kazanması üzerine açılmıştır. Bu bölge de görülmesi gereken yerler arasında gelmektedir.

Üsküp'te Şehir İçi Ulaşım

Üsküp, toplu taşıma konusunda turistlerin belirli zamanlarda sorun yaşayabileceği şehirler arasında yer alıyor. Şehirde, metro ya da tramvay ağı bulunmuyor. Bu nedenle, toplu taşıma görevinin tümünü otobüsler üstleniyor. İngiltere'de bulunan kırmızı renkli otobüslerin benzerleri bu şehirde de kullanılıyor. Bu otobüsler, bir defada çok fazla sayıda yolcu alabilmeleri nedeniyle, Üsküp'te faaliyet gösteren belediyeler tarafından daha çok tercih ediliyor. Otobüslere, önceden alınan biletlerle ya da araçta ödenecek olan nakit parayla binmek mümkün oluyor. Şehirde otobüsle yolculuk etmek istemeyenler, şehre ulaşmadan önce sitemizde yer alan Üsküp araç kiralama modülünü kullanabilir, böylece şehri kendi programlarına göre serbestçe gezebilir.

Üsküp ulaşım haritasından şehre daha detaylı bir bakış atabilirsiniz.

Üsküp'te Konaklama

Üsküp, kültürel değerlerine, gelenek göreneklerine ve sözlü anlatılarına yürekten bağlı bir şehirdir. Bunun bir parçası olarak şehirdeki eski yapılar da mümkün olduğunca korunmaya çalışılmaktadır. Bu nedenle klasik eski Üsküp tipi evlerin otel ya da pansiyon olarak kullanılmasına sık rastlanmaktadır. Şehirde büyük, orta ve küçük ölçekli yüzlerce otel bulunmaktadır. Otel sayısı fazla olsa da kentin gördüğü rağbet nedeniyle yerler çabuk tükenebilmektedir. Sitemizde yer alan Üsküp otel arama modülü sayesinde, zevkinize ve bütçenize uygun seçenekleri keşfedebilir, rezervasyonunuzu şimdiden yapabilirsiniz. Eğer damak tadınıza ve sağlığınıza düşkünseniz, çoğu otelde organik besinlerden oluşan öğünlerin verildiğini de ekleyelim!

Üsküp'te Hava Durumu

Üsküp hava sıcaklıkları bakımından, yıl içerisinde genellikle mevsim normallerinin yaşandığı bir şehirdir. Çok kuzeyde ya da güneyde yer almayan bu şehir, her mevsimde ziyaret edilebilmektedir. Kış aylarında havalar, dondurucu soğukluklara kadar düşebilir. Bu nedenle Üsküp'ün, kışın yoğun ve sert şekilde yaşandığı dönemler dışında ziyaret edilmesi daha uygun olacaktır.

Üsküp uçak biletinizi satın almadan önce planladığınız yolculuk için tahmin aracımızı kullanarak ilgili döneme ait hava durumunu kontrol edebilirsiniz: