Uçuş Durumu

Stockholm Uçak Bileti

Stockholm Kuzey Avrupa'da yer alan ülkelerin oluşturduğu coğrafi bölge olan ve İskandinavya olarak adlandırılan coğrafyada yer alan İsveç'in başkentidir. Aynı zamanda ülkenin en büyük şehri olan Stockholm, nüfusun yoğun olarak yaşadığı bir şehirdir. Ticari, kültürel, ekonomik ve politik anlamda oldukça yoğun olan şehir, Dünya'nın görülmesi gereken bölgelerinden bir tanesidir. Modern ve gelişmiş toplumların başında gelen İsveç toplumunun yaşam tarzı ve kültürünü anlamak için şehirde bir süre kalınması gerekmektedir. Oldukça fazla etkinliğin yapılabileceği şehrin tamamının gezilmesi ise birkaç hafta geçirilmesini gerektirir. 1250 yıllarına dek uzanan tarihi, çok sayıda antik yapının şehirde bulunmasına ve müzelerde sergilenmesine katkıda bulunmuştur. İsveç'te siyasi liderlerin ve halkın tarihi değerlerin korunmasına büyük bir önem vermesi sayesinde çok sayıda müze şehirdeki yerini almıştır. Ana kara dışında 14 adet adadan oluşan şehirde adaların bir kısmı kara yoluyla birbirine bağlanmıştır. Ulaşım böylece kolaylaşsa da şehrin büyüklüğü birkaç günde şehrin tamamının gezilmesine imkan vermemektedir. Dünya'nın en güzel başkentlerinden biri olan Stockholm'de bulunan üniversiteler, genç insanların şehirdeki yoğunluğunu artırmıştır. Yaşam standartları oldukça yüksek olan İsveç halkı, sanıldığı gibi sürekli depresyonda ya da umutsuz değildir. Keşfe çıkmak için beklemenize gerek yok, Stockholm'e planladığınız yolculuk için sitemizde uygun fiyatlı Stockholm uçak biletlerini bulabilirsiniz.

İstanbul’dan Stockholm'e Fulltrip avantajlarıyla gitmek çok kolay! Pegasus Havayolları, Atlas Global ve THY’den alacağınız İstanbul Stockholm uygun fiyatlı bilet ile İskandinavya’nın incisini keşfe çıkın!

Stockholm'de Gezilecek Yerler

Stockholm, düzenlenen çok sayıda ve çeşitli etkinliklerle her yıl farklı bölgelerden çok sayıda turisti ağırlamaktadır. Şehirde ilgi alanlarına göre farklı sergilerin yapıldığı çok sayıda müze, sanat galerisi, tiyatro binası, alışveriş merkezleri ve yeşil alanlar bulunmaktadır. Şehir merkezine yürüme mesafesinde bulunan Vasa müzesi, turistler tarafından yoğun şekilde ziyaret edilmektedir. Müzede İsveçliler tarafından yapılmış ancak 1628 yılında kıyıdan demir almasından kısa süre sonra batmış olan Vasa gemisi, geminin içerisindeki eşyaların büyük bir kısmı, mürettebatın çeşitli tekniklerle oluşturulmuş aslına uygun balmumu heykelleri, savaş aletleri ve oldukça pahalı olan heykeller sergilenmektedir. Oldukça gösterişli olan geminin bulunduğu müzenin tamamen gezilmesi en az birkaç saat sürmektedir. Abba müzesi, müzik severler tarafından ziyaret edilen ve beğenilen yerlerdendir. İsveçli pop müzik grubunun kuruluşunu, kariyerlerini, kişisel eşyalarını ve albümlerini içeren müzede keyifli zaman geçirilmesi mümkündür. Sodermalm adıyla bilinen bölge de birkaç saat geçirilebilecek oldukça güzel bir yerdir. Bu bölgede bulunan alışveriş yapılabilecek çeşitli dükkanların ve yemek yenebilecek çeşitli restoran ve kafelerin yer aldığı sokakların tümüne adını veren Sodermalm, tarihi binalarıyla da ilgi çekmektedir. Eski şehrin bulunduğu Gamla Stan bölgesi de üzerinde bulunan müzeler ve kiliseler nedeniyle görülmeye değer. Köprülerle ana karaya bağlanmış bir ada olan Gamla Stan'da şehrin içindeki diğer bölgelere oranla daha ucuza hediyelik eşyalar bulmak mümkün.

Stockholm'de Şehir İçi Ulaşım

Şehrin içinde ya da dışında araç kiralayarak şehri keşfetmek turistler tarafından çok sık tercih edilmiyor. Ancak, burada bir süre kalmak isteyenler araç kiralayarak şehir dışında bulunan yakın yerlere daha kolay ulaşım sağlayabiliyor. Bunun için sitemizde yer alan Stockholm araç kiralama modülünün kullanılması yeterli oluyor. Belediyeler tarafından sağlanan toplu taşıma şehirde yaşayan ve turist olarak gelen insanlar için yeterli oluyor. Son teknolojiyle donatılmış otobüslerin saatleri önceden belirleniyor ve belirlenen saatte geliyor. Şehirde toplu ulaşım araçları olan metro ve otobüsün kullanılması için bir kart satın alınması gerekiyor. Metro şehrin her yerine ulaşmak için kullanılabiliyor. Stockholm şehrinde taksiler de oldukça ucuz.

Stockholm ulaşım haritasından şehre daha detaylı bir bakış atabilirsiniz.

Stockholm'de Konaklama

Stockholm'de konaklanacak yerin belirlenmesi, şehre gidilmeden önce yapılması gereken ilk şeylerden biridir. Şehre gidiş tarihinin belli olması ve uçak biletinin alınmasının ardından, konaklanacak yerin bulunması gerekir. Bunun için sitemizde yer alan Stockholm otel arama modülü kullanılabilmektedir. İskandinavya'da yer alan ülkelerin arasında en çok turist tarafından ziyaret edilen bölge burasıdır. Bu nedenle, konaklanacak yer için önceden rezervasyon yaptırılması gerekmektedir. Şehrin adalara bölünmüş olması nedeniyle birden fazla merkezi bulunmaktadır. Bu merkezlerden herhangi birine yakın bir otelde kalınması halinde, daha kolay gezi rotası çizilebilir. Konaklama için lüks oteller, hosteller, kiralık ev ya da odalar tercih edilebilir. Konaklama için ayrılan bütçeye göre kalınacak yerde değişiklik yapılabilir. Dünyaca ünlü olan otellerin bir kısmı şehirde bulunmaktadır. Bu otellerde kalınması durumunda merkezi bir konumda ve rahat bir konaklama söz konusu olmaktadır.

Stockholm'de Hava Durumu

Stockholm Kuzey Kutbu'nun kuzey kısmında yer alması nedeniyle nemli kıta iklimine sahiptir. Çoğu sebze ve meyvenin yetişmesine imkan sağlamayan bu iklim, şehrin kış aylarında dondurucu soğuk ve kar yağışıyla mücadele etmesine neden olmaktadır. Yaz aylarında sıcaklık değerleri yükselse de çok sıcak bir havayla karşılaşılmamaktadır. Şehrin gezilmesi için ilkbahar ya da yaz mevsimleri idealdir. Kış aylarında kalın montlar ve sıcak tutan botlarla gerekli olacak, bu durum rahat hareket etmeyi ve daha çok bölge gezmeyi zorlaştırabilecektir. Yaz aylarında ise ince montlarla ve spor ayakkabılarla soğuk havaya alışkın olmayan kişilerin şehri gezmesi mümkün olacaktır.

Stockholm uçak biletinizi satın almadan önce planladığınız yolculuk için tahmin aracımızı kullanarak ilgili döneme ait hava durumunu kontrol edebilirsiniz: