Uçuş Durumu

Zürih Uçak Bileti

İsviçre'nin başkenti Zürih, kültür açısından en zengin dünya şehirleri arasında yer alır. Adını sahip olduğu Zürih Gölü'nden alan şehir, mimari zenginlikleriyle de göz kamaştırıyor. Ayrıca ülkenin ekonomi ve finans merkezi olan şehir, yüksek yaşam standartları ile birçok ülke vatandaşının da hayallerini süslüyor. Kent merkezinin nüfusu 394.709 kişi, fakat çevre ilçeleri ile bu sayı 1.83 milyon kişiyi buluyor. Zürih'in para birimi İsviçre Frangı, konuşulan resmi dil ise Almanca'dır. Ülkemiz ile şehir arasında 1 saatlik fark bulunuyor. Bordo pasaport sahiplerine vize zorunluluğu vardır. Keşfe çıkmak için beklemenize gerek yok, Zürih'e planladığınız yolculuk için sitemizde uygun fiyatlı Zürih uçak biletlerini bulabilirsiniz.

İstanbul'dan Zürih'in büyüleyici doğasına, huzur ve güven dolu atmosferini soluma fırsatını Fulltrip ile yakalayın! Pegasus Havayolları Zürih seferli uçuşlar ve THY Zürih seferli uçuşlar başta olmak üzere tüm popüler havayollarından uçak biletlerini bulabilir ve hemen bir İstanbul Zürih ucuz uçak bileti satın alabilirsiniz.

Zurih seyahatiniz için İsviçre  vizesine ihtiyacınız olucak, İsviçre vizesi için gerekli evraklar ile bilgi ve başvuru için Yunanistan Vizesi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Zürih'te Gezilecek Yerler

Zürih, tarihi yapıları, kültür ve sanat merkezleri ile mükemmel bir atmosfere sahiptir. Alp Dağları ile çevrili kent, ziyaretçilerine unutulmaz bir seyahat deneyimi sunmaktadır. Şehrin ikonik yapıları arasında yer alan Fraumünster Kilisesi, M.S 853'de inşa edilmiş ve 13. yüzyıla değin soylu Alman kadınlarına ev sahipliği yapan bir manastır olarak kullanılmıştır. Yapı, Roma mimarisi ile inşa edilmiştir. Kilise hafta Pazar günleri hariç, her gün 14:00 - 18:00 saatleri arasında ziyarete açıktır. Birbirinden ünlü sanatçıların eserlerine ev sahipliği yapan Zürih Güzel Sanatlar Müzesi, gezi rotalarının başında gelir. Chagall, Picasso, Corinth ve Edvard Munch gibi sanatçıların kıymetli eserlerinin yer aldığı müzeyi, Pazar günleri hariç haftanın her günü ziyaret edebilirsiniz. Müzeye girişler ise ücretlidir. Şehrin en etkileyici yapıları arasında göze çarpan Grossmünster Kilisesi, ikiz kuleleri ve Romanesk tarzı ile mükemmel bir manzara sunmaktadır. Haftanın her günü 10:00 - 17:00 saatleri arasında ziyarete açıktır. Modern mimarinin en başarılı örneklerinden biri olan Tasarım Müzesi oldukça zengin bir koleksiyona ev sahipliği yapmaktadır. Tasarım Müzesi'ni Pazartesi günleri hariç 10:00 - 17:00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz. Nesli tükenmekte olan hayvanların çoğalıp doğaya kazandırılması görevini üstlenen Zürih Hayvanat Bahçesi, nadir bulunan hayvanları gözlemlemek için mükemmel gezi noktalarından biridir.

Zürih'te Şehir İçi Ulaşım

Zürih, gelişmiş şehir içi ulaşımı ile ziyaretçilerine zahmetsiz ve konforlu araçlar sunan bir şehirdir. Şehirde trafik sorunu olmadığından toplu taşıma araçlarıyla rahatça gezebilirsiniz. S-Bahn trenleri ile en uzak noktalara ulaşım oldukça kolaydır. Ayrıca şehirde 15 farklı tramvay ve çok sayıda otobüs hattı mevcuttur. Bunun yanı sıra bisiklet ile ulaşım da oldukça yaygındır. Taksi ücretleri Avrupa standartları üzerinde olup, özel araç kiralama alternatifleri de bulunur. Zürih'i sakin sakin dolaşmak istiyorsanız sitemizde yer alan Zürih araç kiralama modülümüzden faydalanabilirsiniz.

Zürih ulaşım haritasından şehre daha detaylı bir bakış atabilirsiniz.

Zürih'te Konaklama

İsviçre'nin ekonomi ve kültür başkenti Zürih, konaklama alternatifleri açısından oldukça gelişmiştir. Şehirde otel, hostel, pansiyon ve konuk evleri en uygun konaklama yapabileceğiniz işletmelerdir. Otel konseptleri ise Avrupa standartlarının üzerindedir. Zürih'in en prestijli otelleri tercihiniz ise Rennweg, Glattbrugg, Splügenstr ve Paradeplatz bölgelerini tavsiye ederiz. Orta dereceli bir bütçe ile seyahate çıkıyorsanız, önerimiz Rosengasse, Falkenstrasse, Bahnhofstrasse, Schifflande, Schaffhauserstrasse ve Herman-Greulich bölgeleridir. Kentteki hostel, pansiyon ve konuk evleri en uygun fiyatlı konaklama alternatifleridir. Bu işetmeler ise yoğun olarak Oberdorfstr, Friesenbergstr, Zaehringerstrasse ve Mutschellenstrasse bölgelerinde bulunmaktadır. Ayrıca her bütçe ve zevke göre değişen seçeneklere sitemizde yer alan Zürih otel arama modülüyle ulaşabilirsiniz.

Zürih'te Hava Durumu

Ilıman okyanusal iklime sahip Zürih, en yüksek yağış miktarını Nisan ve Eylül ayları arasında almaktadır. En soğuk ay Ocak, en sıcak ay ise Temmuz ayıdır. Şehrin en ideal tatil zamanı bahar ve yaz aylarıdır.

Zürih uçak biletinizi satın almadan önce planladığınız yolculuk için tahmin aracımızı kullanarak ilgili döneme ait hava durumunu kontrol edebilirsiniz: