İsrail

İsrail Şekeli (ILS) 8192463
Vize konusunda önemle dikkate alınması gereken hususlar: 

Vize başvurunuzu olabildiğince erken bir tarihte (örneğin, bir ay öncesinden) yapmanız tavsiye edilir. Vize başvurunuzda pasaportunuzun geçerlilik süresinin başvurduğunuz tarihten ileriye doğru en az bir yıl olmasına özen gösterilmesi tavsiye olunur. Ayrıca, vizeden muaf olmanız halinde dahi, gideceğiniz ülkenin pasaportunuzda aradığı geçerlilik süresini öğrenmenizde yarar vardır. Yıpranmış pasaportla yapacağınız vize başvurunuz kabul edilse ve vizenizi alsanız dahi, sınırdan geri çevrilmeniz mümkün olabilmektedir. 

Schengen bölgesi ülkeleri  (Almanya, Avusturya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Hollanda, İtalya, İspanya, İsveç, İsviçre, İzlanda, Letonya, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Macaristan, Malta, Norveç, Polonya, Portekiz, Slovakya, Slovenya, Yunanistan) ve diğer bazı ülkeler 10 yıldan daha eski pasaportla yapılan vize başvurularını kabul etmemektedir. 

Bir yabancı Schengen bölgesine üye ülkelerden birinin vizesi ile girdiğinde diğerine serbestçe seyahat edebilmektedir. Bununla birlikte, Schengen vize rejimi yönetmeliği uyarınca, Schengen vizesi ilk defa kullanılırken vizenin alındığı ülkeye giriş yapma zorunluluğu bulunmaktadır. Örneğin, İtalya’nın Temsilciliklerinden alınan vize ile önce İtalya’ya giriş yapılması gerekmektedir. Bu çerçevede, Schengen bölgesine seyahat edecek vatandaşlarımızın vizelerini ilk giriş yapacakları ülkenin temsilciliğinden almaları hususu önem taşımaktadır.


GEREKLI BELGELER TURISTIK VIZE

Şirket antetli kağıdına vize talebinizi belirten yetkililer tarafından kaşelenip imzalanmış dilekçe
İmza sirküleri
son 6 ay içersinde alınmış faaliyet belgesi
ticaret sicil gazetesi
Vergi levhası fotokopisi
Tapu fotokopisi
Banka hesap cüzdanı
Kredi kartı fotokopisi
otel ve uçak rezervasyonları veya tur programı
vize müracaat formu
ssk lı çalışanlar için ssk işe giriş, son 3 aylık maaş bordroları, son 4 aylık ssk prim bildirgeleri
nüfus cüzdan fotokopisi
yeni çekilmiş 2 adet fotoğraf

TICARI VİZE

Turistik kısmda belirtilen belgelere ilaveten İsrailde görüşmeye gideceğiniz firmadan davet mektubu gerekmektedir.
+972